Akumulator / Autoalarm

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kiaceeduser
 

Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 00:36

WItam,

W związku z wyładowaniem akumulatora w moim 2,5-letnim Kia Cee'd 1.6 (Diesel), postanowiłem zakupić nowy akumulator (nie będę się rozgadywał skąd taka decyzja). Będę po raz pierwszy wymieniał w nim aku, a więc mam pytanie:

Jak wyłączyć autoalarm na czas podmiany aku, aby nie wył on jak szalony?

Niestety nigdzie w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat. Uprzedzając ewentualne posty: opcji "Szukaj" dostępnej na tym Forum również używałem, jednak bezskutecznie.

Będę bardzo zobowiązany za poradę.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 07:42

Nie wiem jaki masz alarm, ale większość syren powinna mieć możliwość wyłączenia specjalnym minikluczykiem.

ps
Też myslałem, że mam aku do wymiany, ale zanim go kupisz rzuć okiem tu:
viewtopic.php?f=38&p=78489#p78489

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 10:32

na ogół robi się to przciskiem serwisowym..wprowadza w tryb serwisowy
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 10:51

jjs napisał(a):na ogół robi się to przciskiem serwisowym..wprowadza w tryb serwisowy

Szczere mówiąc mnie się nie udało. Po odpięciu akumulatora wył i tak.
Ale może źle próbowałem.

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 10:53

jjs napisał(a):na ogół robi się to przciskiem serwisowym..wprowadza w tryb serwisowy

Zgadza się, tylko nigdy nie wiadomo gdzie on się znajduje i czy w ogóle jest :wink:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 10:56

Piotr13 napisał(a):
jjs napisał(a):na ogół robi się to przciskiem serwisowym..wprowadza w tryb serwisowy

Zgadza się, tylko nigdy nie wiadomo gdzie on się znajduje i czy w ogóle jest :wink: :
http://www.mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1417&sid=753d0e7c1eb6a71dad1a95d656b1e0c1

jeśli nie wiadomo to wynika to z niedopełnienie przez serwis/salon obowiązku poinformowania o tym właściciela..ja wiem gdzie jest mój przycisk serwisowy :twisted:
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
kiaceeduser
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 11:01

Jesli chodzi o kluczyk to wlasnie w tym sęk, że do KIA montują różne alarmy, w zależności od ASO. Ja akurat mam ten "gorszy" - czyli bez minikluczyka.

A więc domyślam się, że w moim przypadku będzie chodzić o ten "przycisk serwisowy". Gdzie go znaleźć ?

I bazując na poprzedniej uwadze od "Kubeusz", poproszę od razu o poradę, co zrobić w przypadku, gdy już zostanę postawiony przed faktem "wycia syreny". Jak ją szybko wyłączyć? Kubeusz, jak sobie Ty poradziłeś, jeśli można zapytać?


dzieki

PS.
Aha,...rzeczywiście wstrzymam się z zakupem nowego aku, ale chciałbym podładować ten co mam, a więc będę i tak musiał go wyjąć i wziąć do domu (bo nie mam garażu).

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 11:11

kiaceeduser napisał(a):Jesli chodzi o kluczyk to wlasnie w tym sęk, że do KIA montują różne alarmy, w zależności od ASO. Ja akurat mam ten "gorszy" - czyli bez minikluczyka.
A więc domyślam się, że w moim przypadku będzie chodzić o ten "przycisk serwisowy". Gdzie go znaleźć ?

Rzuć okiem do wątku podesłanego przez Piotra13
oraz napisał(a):I bazując na poprzedniej uwadze od "Kubeusz", poproszę od razu o poradę, co zrobić w przypadku, gdy już zostanę postawiony przed faktem "wycia syreny". Jak ją szybko wyłączyć? Kubeusz, jak sobie Ty poradziłeś, jeśli można zapytać?

No i własnie w tym momencie poległem. Ustawiłem alarm w tryb serwisowy (a przynajmniej tak mi się wydawało), zdjąłem klemę i syrena zaczęła wyć. Nie dało rady nic z tym zrobić. Założyłem ponownie klemy i odpuściłem temat. Rano przyjechało Assistance :)
i jeszcze napisał(a):PS.
Aha,...rzeczywiście wstrzymam się z zakupem nowego aku, ale chciałbym podładować ten co mam, a więc będę i tak musiał go wyjąć i wziąć do domu (bo nie mam garażu).

Kombinuj z trybem serwisowym i zupełnym wyłączeniem alarmu, bo jest też taka możliwość.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 11:13

jjs napisał(a):jeśli nie wiadomo to wynika to z niedopełnienie przez serwis/salon obowiązku poinformowania o tym właściciela..ja wiem gdzie jest mój przycisk serwisowy :twisted:

Przycisk serwisowy...
Ja nie mam nawet tych cholernych minikluczyków do wyłączania syreny :(

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 11:17

sprawdz okolice skrzynki bezpieczników przy drzwiach kierowcy :)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

05 sty 2010 11:22

jjs napisał(a):sprawdz okolice skrzynki bezpieczników przy drzwiach kierowcy :)

przycisk jest tam gdzie powinien być, ale oczywiście nikt mnie o tym nie poinformował przy zakupie autka...

AUTOR WĄTKU
kiaceeduser
 

Re: Akumulator / Autoalarm

06 sty 2010 10:13

kurcze,
ciagle sprawa nie jest rozwiazana.

Po pierwsze:
Nie mogę znaleźć tego "przycisku serwisowego". Powiedzcie mniej więcej jak on wygląda.

Po drugie:
Moze mowimy o roznych alarmach. Ja mam GEMINI 7563. Wszyscy znajomi ktorzy maja KIA zawsze mowią że mają alarmy K-ARM, QX05, QX002,...etc. A więc może Wasze porady dotyczą właśnie tych alarmów.


Po trzecie:
Moja instrukcja do alarmu do jakaś wybrakowana xero książeczka która ma może ze 4 stronki i nie ma tam nic o "przysicku serwisowym"

Po czwarte:
w tej super książeczce napisane jest, żeby "Awarynie wyłączyć system alarmowy", należy wprowadzić PIN. Ale nie raczyli już napisać gdzie ten PIN wprowadzić. Masakra!

Po piąte:
Tak w sumie myślę sobie, czy aby na pewno jest konieczność wyłączania alarmu gdy chcę wyjąć aku? Przecież w momencie gdy otwieram samochód alarm zostaje rozbrojony...a więc czy na pewno będzie wył? Przecież nie będę próbował wyjmować aku przy zamkniętym samochodzie :)


Co myślicie? Proszę o jakieś porady, bo bez rozwiązania problemu z alarmem ciągle nie jestem w stanie naładować aku.

z góry dzieki!

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akumulator / Autoalarm

06 sty 2010 10:26

kiaceeduser napisał(a):kurcze,
ciagle sprawa nie jest rozwiazana.
[ciach kwestie alarmu]
Po piąte:
Tak w sumie myślę sobie, czy aby na pewno jest konieczność wyłączania alarmu gdy chcę wyjąć aku? Przecież w momencie gdy otwieram samochód alarm zostaje rozbrojony...a więc czy na pewno będzie wył? Przecież nie będę próbował wyjmować aku przy zamkniętym samochodzie :)
Co myślicie? Proszę o jakieś porady, bo bez rozwiązania problemu z alarmem ciągle nie jestem w stanie naładować aku.

No tak... ja mam QXa.

A może niech wyje? Postaw go tylko tak zeby inni nie rzucali w autko kamieniami z powodu hałasu ;)
A może http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1483717.html?

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl