demontaż tapicerki

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

demontaż tapicerki

30 wrz 2009 19:40

W jaki sposób zdemontować plastiki, zamontowane na wewnętrznej stronie przedniego słupka (dokładnie tego od strony pasażera). Czy ktoś się tym bawił, albo wie jak się do tego zabrać, żeby nic nie zniszczyć ??
Z góry dzięki za odpowiedź.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Hazael
 

Re: demontaż tapicerki

30 wrz 2009 20:57

Musisz zdjąć zaślepkę z napisem Airbag, pod nią jest śruba, jak ją odkręcisz to ściągniesz obudowę, reszta jest na zatrzaskach. Tylko ostrożnie bo pod plastikiem jest poducha, żeby nie uszkodzić kluczem albo śrubokrętem.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: demontaż tapicerki

01 paź 2009 08:49

Hazael napisał(a):Musisz zdjąć zaślepkę z napisem Airbag, pod nią jest śruba


jesteś tego pewny ?? bo tak się tylko zastanawiam i głośno myślę, jak poduszka ma zadziałać to ta osłona powinna szybko i sprawnie odpaść i czy ta śruba ewentualnie w tym nie przeszkadza ???
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Hazael
 

Re: demontaż tapicerki

01 paź 2009 09:36

Poduszka podczas wystrzału rozrywa plastik w innym miejscu lub zrywa mocowanie śruby.

outro
 

Re: demontaż tapicerki

01 paź 2009 10:42

Mi sie wydaje, że poduszka rozrywa podsufitke a to ze na tym plastiku napisali AIR BAG to tylko info, że auto ma kurtyne. Na forum jest temat o wygluszaniu ceeda. Zamieszczone sa tam fotki z rosyjskiej stronki i pokazane jest tam jak wyglada oslona slupka ale z prawej strony. Pokazali tam jak i gdzie są umieszczone zatrzaski. Zobacz jak wyglądają uszy tej oslony. Są one w dolnej części oslony i mocuja ją do deski auta. Ciągnąc w bok możesz je polamać i kiszka gotowa.

less
 

Re: demontaż tapicerki

01 paź 2009 19:45

kajalar napisał(a):jesteś tego pewny ?? bo tak się tylko zastanawiam i głośno myślę, jak poduszka ma zadziałać to ta osłona powinna szybko i sprawnie odpaść i czy ta śruba ewentualnie w tym nie przeszkadza ???

Na 100% są śruby na osłonach przednich słupków pod zaślepkami, wiem bo sam tam grzebałem :D

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: demontaż tapicerki

01 paź 2009 20:48

Teraz to i ja już wiem co i jak, bo dziś musiałem się zająć poprawą fachowego wyciszenia wykonanego przez pewne ASO w Krakowie. Przy odbiorze samochodu z serwisu kierownik serwisu opisał mi, sposób wyciszenia osłony słupka i stukającej deski rozdzielczej. A mianowicie miało to polegać na wstrzyknięciu wysoce specjalistycznej pianki (coś jak pianka do uszczelniania okien) pod deskę i za słupek, żeby to wypełnić i ustabilizować. Dodatkowo poinformowany zostałem, że przez jakiś czas będzie śmierdziało w samochodzie octem :? Myślałem sobie wtedy ok, może tak ma być, ale w drodze powrotnej do domu stuki powróciły więc zacząłem się dokładniej przyglądać co tam tak naprawdę zostało zrobione i ku mojemu strasznemu zdziwieniu zauważyłem, jak zza słupka wystają fragmenty pianki ale nie wstrzykniętej i super specjalistycznej tylko zwykłej pianki takiej jak się daje pod podłogę panelową :mrgreen: Tak wtedy myślałem, że to jest to. I dziś po demontażu słupka okazało się, że miałem rację - upchana za osłoną słupka pianka specjalistyczna ale do paneli kur...a. Natomiast pod deską rozdzielczą nie było nic zrobionego więc jak miało przestać stukać. Cała ta operacja w serwisie trwała 2 godziny :twisted: a w domu zajęło mi to góra 10 minut. Teraz już wiem, że to stukał plastik (w który wsuwane są zatrzaski osłony słupka w jego dolnej części, a stanowi on jedność z deską rozdzielczą) o blachę pod tapicerką.
Szczerze polecam ten serwis po tak fachowo wykonanej naprawie ball i gratuluję stosowanych rozwiązań clapping
Ludzie na jakim świecie my żyjemy :twisted:
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

maciodb
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2018 13:55
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 90KM
2007, comfort plus

Re: demontaż tapicerki

17 lip 2018 14:19

Cześć

Korzystam z wątku zeby nie zakładać nowego, może ktos tutaj wejdzie
Ktos mi powie jak zdjąć ta pokrywe??? Próbowałem czymś podważyć, ale nie idzie. Boje się ze to połamię

https://ibb.co/cTQ0UJ

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: demontaż tapicerki

17 lip 2018 21:13

maciodb napisał(a):Cześć

Korzystam z wątku zeby nie zakładać nowego, może ktos tutaj wejdzie
Ktos mi powie jak zdjąć ta pokrywe??? Próbowałem czymś podważyć, ale nie idzie. Boje się ze to połamię

https://ibb.co/cTQ0UJ


Kurde rozbierałem niedawno schowek....zabij mnie a nie mam 100% pewności, ale ten element chyba wchodzi na wcisk. Byle delikatnie bo z tyłu wyłącznika poduchy masz kostkę z kablami.
Na bank pod tym elementem znajdziesz 2 śruby na których siedzi mocowanie schowka tak że czasem nie targaj na siłę schowka.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: demontaż tapicerki

18 lip 2018 14:45

Tak samo się go wyjmuje jak ten po stronie kierowcy z biespiecznikami.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl