Odlepianie nalepek :)

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

01 lip 2008 13:51

na pozostalosci po kleju dobry jest aceton - u mnie zostal tylko smieszek :)

pozdrawiam wszystkie CEE'd-y :mrgreen:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

01 lip 2008 15:14

<span>acieslin</span> napisał(a):LABEL OFF - naprawdę rewelacyjny środek do odklejania wszelkiego rodzaju etykiet i naklejek

Niestety, kupiłem i nie działa do nalepek na osłonach przeciwsłonecznych. Zresztą pisze na nim, że to jest do nalepek papierowych. Na osłonach są nalepki typu gumowego. Potrzeba więc coś co zmiękcza gumę.
Ja chwyciłem za KONTAKT IPA - taki miałem pod ręką. Myślę, że podobne spray'e do czyszczenia głowic działałyby podobnie.
Zdjąłem jedną nalepkę ! Od strony pasażera. Ale ponad pół godziny cierpliwości. Trzeba psikać co chwila w miejscu odrywania. Guma się robi bardzo elastyczna i odchodzi od osłony.
Jednak po zdjęciu jest bardzo delikatny zarys nalepki. Dlatego zastanawiam się nad zdjęciem drugiej.

P.S. Chodzi więc o zmiękczenie gumy. Może inny preparat byłby szybszy.

Powodzenia.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

01 lip 2008 15:25

a moze by tak nalepki na oslonach potraktowac innymi bardziej odpowiednimi nalepkami :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 lip 2008 20:41

nalepki na osłonkach są chyba przylepiane na ciepło

AUTOR WĄTKU
navigator
 

12 lip 2008 14:50

:twisted: bylem tak podekscytowany odbiorem i szukaniem defektow - nie znalazlem, uffff - ze tez zapomnialem o tym iz mialo nie byc "pieknego reklamowego napisu" na tylnej szybie - oczywiscie zona mnie objechala ze dlaczego ten napis ... wiec bedzie trzeba sie za niego zabrac przy okazji pieknej slonecznej pogody i nagrzanej tylnej szyby - a czy beda jakies srodki chemiczne potrzebne to sie okaze :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
krisder
 

12 lip 2008 20:36

navigator napisał(a)::twisted: bylem tak podekscytowany odbiorem i szukaniem defektow - nie znalazlem, uffff - ze tez zapomnialem o tym iz mialo nie byc "pieknego reklamowego napisu" na tylnej szybie - oczywiscie zona mnie objechala ze dlaczego ten napis ... wiec bedzie trzeba sie za niego zabrac przy okazji pieknej slonecznej pogody i nagrzanej tylnej szyby - a czy beda jakies srodki chemiczne potrzebne to sie okaze :mrgreen:


Naklejki usunąłem w kilkanaście minut. Szkoda że każda literka jest przyklejana osobno. Na szybie pozostają resztki kleju ale wystarczyło przetrzeć szmatką z acetonem i nie ma śladu. Uśmiecha oczywiście zostawiłem.

AUTOR WĄTKU
makler222
 

13 mar 2009 19:28

Dzisiaj też usunąłem napis z tylnej szyby za pomocą żyletki. Bardzo uważałem żeby nie uszkodzić tych ścieżek grzewczych no i przejechałem po jednej delikatnie :twisted: :twisted: zrobiła się jaśniejsza w tym miejscu i nie wiem co z tym zrobić :( będzie działało ok? Jak to można naprawić???

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

13 mar 2009 19:57

Gdyby nie dzialala jest do kupienia specjalny lakier przewodzacy z pedzelkiem do naprawy tego typu uszkodzen :wink:
Sprawdz na allegro, napewno cos znajdziesz :)

AUTOR WĄTKU
falco83
 

19 kwi 2009 17:07

dzisiaj zciągłem naklejki z tylnej szyby użyłem suszarki przemyłem i wygląda dzidzia... fotki w galerii...

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

20 kwi 2009 09:03

U mnie w kilka minut - paznokieć w słoneczny dzień, resztki kleju niezastąpiony zmywacz do paznokci mojej żony :mrgreen:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

20 kwi 2009 11:57

a mnie nalepki usunęli przy okazji przyciemniania szyb, swoją drogą fabryczne przyciemnienie jest słabe - założyłem folie Sun Guard i jest rewelka, słońce przez nie nie grzeje a mojej dzidzi oczka już nie łzawią :)

AUTOR WĄTKU
falco83
 

20 kwi 2009 14:47

mjrpit wrzuć foty z tymi szybkami... tylko tylne czy wszystkie? też się przymierzam.... :D

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

25 kwi 2009 15:32

no i po naklejkach z tylnej szyby, żadnego problemu paznokieć w 15 minut w garażu bez żadnych nagrzewań, suszarek i innych specjalnych środków. resztki kleju zeszły spokojnie przy myciu szyb.
została oczywiście tylko buźka :P
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

25 kwi 2009 15:53

Witam

A ja wlasnie przeprowadzilem operacje przyklejanie naklejek "klubowych" - efekt w galerii :)

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
wolfkon59
 

28 kwi 2009 18:59

U mnie wystarczyła suszarka do włosów, a klej zszedł po użyciu zwyczajnego płynu do mycia szyb. Teraz jest o wiele lepiej.
8-)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

28 kwi 2009 20:04

maciejkiner napisał(a):Witam

A ja wlasnie przeprowadzilem operacje przyklejanie naklejek "klubowych" - efekt w galerii :)

pzdr
maciejkiner


A skąd takie naklejki??

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

28 kwi 2009 20:36

Mówisz i masz.
Tu masz trochę informacji: viewtopic.php?f=62&t=2822
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
Forge
 

29 kwi 2009 13:08

Korzystając z wolnego dnia zabrałem się do usunięcia naklejek. Operacja przebiegła sprawnie i bez komplikacji. Czas = 15 minut.
Narzędzia:
płyn do usuwania naklejek zakupiony w Castoramie (bardzo skuteczny, tani 9,99 PLN brutto),
płyn do mycia okien Ajax,
ręczniki papierowe.

Fotki użytego płynu i szyby są w galerii.
Buźka oczywiście została dla identyfikacji :)

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

29 kwi 2009 15:06

<span>mjrPit</span> napisał(a):założyłem folie Sun Guard i jest rewelka, słońce przez nie nie grzeje


Mozesz coś więcej napisać o tym. Posłalem zapytanie na pw. Był juz gdzies ten temat lecz nie dostalem odpowiedzi o "oslonach termicznych". Dzieki :D

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

29 kwi 2009 18:32

Witam

toomas napisał(a):
maciejkiner napisał(a):Witam

A ja wlasnie przeprowadzilem operacje przyklejanie naklejek "klubowych" - efekt w galerii :)

pzdr
maciejkiner


A skąd takie naklejki??


Znalazlem na allegro czlowieka, ktory robi nalepki na folii, zaprojektowalem i po kilku dniach mialem je u siebie. Wedlug mnie pelna profeska :)

pzdr
maciejkiner

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl