Odlepianie nalepek :)

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Berger
 

06 maja 2008 13:21

Po zdjęciu naklejek, następnego dnia złapałem się na tym, że na parkingu pod hipermarketem nie mogę auta namierzyć !! :o

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

06 maja 2008 14:36

<span>Berger</span> napisał(a):Po zdjęciu naklejek, następnego dnia złapałem się na tym, że na parkingu pod hipermarketem nie mogę auta namierzyć !!

polecam naklejke klubowa na tylna szybe :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

12 cze 2008 07:57

pioter napisał(a):A jednak ta pod spodem to te? naklejka, u mnie cz??ciowo zesz?a. Jak b?d? mia? czas to zabior? si? za reszt?.
Obrazek


A Dokładnie jak tego dokonałeś ???
Bo mnie one strasznie drażnią :)

AUTOR WĄTKU
romann
 

15 cze 2008 15:56

Wczoraj odbierałem swojego ceeda razem z małżonką. Jak zobaczyła te naklejki reklamowe na tylnej szybie, to żal mi się zrobiło sprzedawcy. Sponiewierała go maksymalnie. Ostatecznie, ponieważ to była sobota, obiecali zdjąć te naklejki w najbliższych dniach. Żona wymusiła od nich pisemne zobowiązanie ich usunięcia oraz chce, żebym dopilnował wpisu, że to oni je usuneli. Chodzi o to, że sprzedawca mnie postraszył, że usunięcie naklejek grozi uszkodzeniem ogrzewania szyby. Jak się uszkodzi, to niech reperują.

Jeśli chodzi o te naklejki reklamowe, to jest to oczywiscie przekręt w biały dzień. Oni biorą forsę za reklamę a my reklamujemy. Jeszcze markę KIA, to rozumiem, ale Lotos.
Poza tym samochody z takimi naklejkami wyglądają na samochody służbowe.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

15 cze 2008 16:07

romann napisał(a):Wczoraj odbierałem swojego ceeda razem z małżonką. Jak zobaczyła te naklejki reklamowe na tylnej szybie, to żal mi się zrobiło sprzedawcy. Sponiewierała go maksymalnie. Ostatecznie, ponieważ to była sobota, obiecali zdjąć te naklejki w najbliższych dniach. Żona wymusiła od nich pisemne zobowiązanie ich usunięcia oraz chce, żebym dopilnował wpisu, że to oni je usuneli. Chodzi o to, że sprzedawca mnie postraszył, że usunięcie naklejek grozi uszkodzeniem ogrzewania szyby. Jak się uszkodzi, to niech reperują.
Jeśli chodzi o te naklejki reklamowe, to jest to oczywiscie przekręt w biały dzień. Oni biorą forsę za reklamę a my reklamujemy. Jeszcze markę KIA, to rozumiem, ale Lotos.


hehehe... i bardzo dobrze zrobiła, mądrą masz żonę. :mrgreen:

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

15 cze 2008 17:21

takiej żony to i pogratulować i pozazdrośćić :D

AUTOR WĄTKU
romann
 

15 cze 2008 17:24

marecki75 napisał(a):takiej żony to i pogratulować i pozazdrośćić :D


Trochę odbiegam od tematu, ale moja żona nie tylko jest mądra ale i bardzo ładna (czasami takie sie zdarzają) :D

AUTOR WĄTKU
wik
 

16 cze 2008 07:59

<span>romann</span> napisał(a):ale moja żona nie tylko jest mądra ale i bardzo ładna (czasami takie sie zdarzają)


O! To tak, jak moja! Do tego moja to mądra i blondynka...Zdumiewające.. :?
Ale do rzeczy. Grzechu. Jak to zrobiłes z tym drukiem na osłonie przeciwsłonecznej??? Podchodziłem do tego, ale jest to chyba druk, a nie naklejka. Ceed - owszem, super samochód, ale to "cuś" na osłonie woła o pomstę do nieba. Pierwsze godziny jazdy, a już umiem ten tekst na pamięć... a teraz mam z tym wściekłym nadrukiem jeździć ileś tam lat??!!
Ostatnio edytowano 16 cze 2008 08:12 przez wik, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

16 cze 2008 08:03

<span>wik</span> napisał(a):Grzechu. Jak to zrobiłes z tym drukiem na osłonie przeciwsłonecznej???


To nie ja tylko pioter :) i właśnie czekam na jego komentaż ale sie nie odzywa :(

AUTOR WĄTKU
wik
 

16 cze 2008 08:11

O...sorry. Wkleiłeś jego zdjęcie, a ja się tym zasugerowałem...
No to pioter! Plizzzz!!!!

AUTOR WĄTKU
privateer
 

sprawdzone, działa, dzięki za instrukcję

22 cze 2008 11:22

Dziękuję za instruktarz, przydał się. Odrywanie kleju przy użyciu naklejki jest trochę nieintuicyjne, ale całkiem skuteczne :D

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

22 cze 2008 12:43

Hehe
Te naklejki są fajne :D
Za parę lat jak będę sprzedawał procka to w sam raz :)
Będę reklamował że ciągle nowy jest :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
potok
 

22 cze 2008 14:34

Z naklejkami można inaczej:
- wystaw tyłek ceeda na słońce, parę minut,
- zrywaj literki, schodzą miękko i szybko (ja zostawiłem "cee`d"),
- miękką szmatką i denaturatem wytrzej klej bez obawy o ścieżki grzewcze.
Jak nie masz denaturatu użyj jak ja spirytusu rektyfikowanego :P

AUTOR WĄTKU
romann
 

Naklejki na tylnej szybie

23 cze 2008 13:52

Dzisiaj pan mechanik z Carserwisu usuwał mi naklejki reklamowe z tylnej szyby. Na początek użył kawałka ostrza (łamanego). Nastepnie pozostały na szybie klej potraktował rozpuszczalnikiem nitro. Trochę się bałem, że kapnie na plastik wokół szyby, ale nic się nie stało. Całość trwała ok. 15 minut.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

23 cze 2008 20:11

Ja niestety dałem ciała. Dziś przy odbiorze byłem tak zakręcony że całkiem zapomniałem o tych naklejkach. Wcześniej czytałem na forum że większość pozbywa się ich jeszcze w salonie i sam tak miałem zrobić. Jak się nie ma w głowie to teraz sam będę się z nimi męczył i uważał na ogrzewanie szyby.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

23 cze 2008 20:17

<span>krisder</span> napisał(a):Ja niestety dałem ciała. Dziś przy odbiorze byłem tak zakręcony że całkiem zapomniałem o tych naklejkach. Wcześniej czytałem na forum że większość pozbywa się ich jeszcze w salonie i sam tak miałem zrobić. Jak się nie ma w głowie to teraz sam będę się z nimi męczył i uważał na ogrzewanie szyby.


ja takze przy odbiorze kompletnie zapomniałem o naklejkach i przy okazji po drodze po tygodniu wpadłem so ASO gdzie kupowałem i poposiłm aby mi je ściągneli nie robili problemu :)

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

23 cze 2008 21:00

Grzech napisał(a):
<span>krisder</span> napisał(a):Ja niestety dałem ciała. Dziś przy odbiorze byłem tak zakręcony że całkiem zapomniałem o tych naklejkach. Wcześniej czytałem na forum że większość pozbywa się ich jeszcze w salonie i sam tak miałem zrobić. Jak się nie ma w głowie to teraz sam będę się z nimi męczył i uważał na ogrzewanie szyby.


ja takze przy odbiorze kompletnie zapomniałem o naklejkach i przy okazji po drodze po tygodniu wpadłem so ASO gdzie kupowałem i poposiłm aby mi je ściągneli nie robili problemu :)


to miałeś szczęście lub ja pecha :) bo jak byłem na pierwszej wymianie oleju po 2000 poprosiłem o zdjęcie tych naklejek gość uśmiechnął się i powiedział że nie może diabloo

AUTOR WĄTKU
Mara
 

25 cze 2008 21:10

Ja sobie sciagnalem sam. Zadzierałem paznokciem i zchodzilo calkiem fajnie. Resztki kleju sciagalem tasma klejaca przyklejajac i odklejajac kilkanascie razy w tym samym miejscu.
Cala operacja trwala 40min.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

30 cze 2008 07:51

No już ktoś raz tu reklamował LABEL OFF - naprawdę rewelacyjny środek do odklejania wszelkiego rodzaju etykiet i naklejek - naprawdę warto mieć w domu - nic nie rozpuszcza - jest odrobinę tłusty więc trzeba uważać na materiał ale na plastikach nie zostawia śladu - nie wiem jak bym bez niego zdjęła naklejki rejestracyjne z przedniej szyby :D jest w sprayu i chyba kosztuje mniej niż 20 PLN a jest bardzo wydajny:)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 cze 2008 23:35

Od dwóch dni nie mam naklejek - auto stało na słoneczku, tylna szyba się nagrzała i napis odchodzil bez najmniejszego problemu bez żadnych specyfików - wystarczyło tylko ostrożnie podhaczyć paznokciem róg naklejki. Ale żeby całkiem nie "ujednolicić" tylnej szyby z wszelkim badziewiem typu Astra czy Corolla zostawiłem sobie :)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl