Odlepianie nalepek :)

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

29 mar 2008 22:35

Chłopaki, o buźkach to juz w zeszłym roku było. :) Kto ma to ma. :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

29 mar 2008 22:41

ja narazie zostawiam naklejki :D nie przeszkadzaja mi specjalnie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
neekee
 

31 mar 2008 13:22

Mi tez na poczatku napisy na tylnej szybie nie przeszkadzaly do momentu wyjazdu gdzies w trase i jak jechalem sobie i od tylu dostalem swiatlami to ten wielki napis wyswietlil mi sie na owiewkach przeciwslonecznych i przedniej szybie!!!To byla masakra bo dodatkowo byl kilka razy powiekszony...
Mysle ze dobrym pomyslem mogloby byc uzycie takiego plynu w spray`u LABEL OFF.Używam tego do zmywania kleju po roznych tasmach klejacych.
Jeszcze bardziej drazni mnie taka gruba naklejka na tylnej klapie na dole z nazwa dealer`a AS MOTORS. Jest ona biala z czerwonym napisem i jakos strasznie razi na czarnym lakierze.
Martwi mnie tylko czy ona nie jest jakos mocniej przyklejona bo w zaden sposob niemoge jej nawet podwazyc.
Czy ktos z Was juz uporal sie z tym ustrojstwem?

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

25 kwi 2008 14:44

ja dzisiaj pozbylem sie tego napisu ... a moja...... :wink:
podwazalem skalpelem i delikatnie zrywalem, na koniec zostalo troche kleju na szybie wiec uzylem sprayu do usuwania smoly i zywic. nanioslem spray na szmatke i delikatnie przetarlem miejsca z klejem. wszystko ladnie zeszlo :D oczywiscie buzka obowiazkowo zostala :wink:

<span>neekee</span> napisał(a):Martwi mnie tylko czy ona nie jest jakos mocniej przyklejona bo w zaden sposob niemoge jej nawet podwazyc.
Czy ktos z Was juz uporal sie z tym ustrojstwem?

cale szczescie mnie tego nie nakleili ale mozesz sprobowac spryskac to sprayem do smoly i zywic i wtedy powinno spokojnie sie odlepic :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
fanatyk
 

03 maja 2008 07:34

Ja bezproblemu pozbyłem się tego napisu, głównie przy pomocy wody. Mokra gabka, pare minut namoczenia tych liter i po sprawie. Litery zeszły bezproblemu i nie zostawiły żadnych śladów na szybie, także polecam ten sposób.

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

03 maja 2008 12:49

U mnie też już nie ma naklejek. Usuwanie ich zajęło mi ok 30-40 min przy użyciu paznokci i odrobiny cierpliwości. Potem wytarłem klej płynem do szyb.

Tak naprawdę mógłbym jeździć dalej z tymi naklejkami, bo absolutnie by mi nie przeszkadzały, ale planuję przyciemnić szyby.

Tak sobie myślę, że osoby jadące za cee'dami mogą zbytnio skupiać uwagę na czytaniu tego napisu na szybie i co za tym idzie podjeżdżać za blisko a potem.... :o
Może z tego wynikały te najechania na tył, co zdarzyło się bodajże dwóm kolegom z forum.

AUTOR WĄTKU
KfB
 

03 maja 2008 13:04

fanatyk napisał(a):Ja bezproblemu pozbyłem się tego napisu, głównie przy pomocy wody. Mokra gabka, pare minut namoczenia tych liter i po sprawie. Litery zeszły bezproblemu i nie zostawiły żadnych śladów na szybie, także polecam ten sposób.


Powyższa metoda jest jak najbardziej skuteczna; woda i penseta - 40 minut roboty i pozostał tylko uśmieszek . Zero ryzyka uszkodzenia ścieżek ogrzewania. Moim zdaniem z tym napisem reklamowym trochę przesadzają, jest wyzywający i obciachowy. Poza tym za reklamę nie dostałem żadnego upustu, więc po co ją wozić?
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

03 maja 2008 16:07

ja dzisiaj buźke tez ściągnąłem, trochę wody, szmatka i poszło bardzo łatwo, cały napis ściągali mi rok temu przed odbiorem samochodu, powiedziałem w salonie że z taką wiochą nie odbiorę auta :D

AUTOR WĄTKU
Gober
 

03 maja 2008 17:13

a mi od razu w salonie przy wydawaniu samochodu zerwali :)) także nie musiałem się babrać

AUTOR WĄTKU
fanatyk
 

04 maja 2008 10:28

KfB napisał(a):
fanatyk napisał(a):Ja bezproblemu pozbyłem się tego napisu, głównie przy pomocy wody. Mokra gabka, pare minut namoczenia tych liter i po sprawie. Litery zeszły bezproblemu i nie zostawiły żadnych śladów na szybie, także polecam ten sposób.


Powyższa metoda jest jak najbardziej skuteczna; woda i penseta - 40 minut roboty i pozostał tylko uśmieszek . Zero ryzyka uszkodzenia ścieżek ogrzewania. Moim zdaniem z tym napisem reklamowym trochę przesadzają, jest wyzywający i obciachowy. Poza tym za reklamę nie dostałem żadnego upustu, więc po co ją wozić?
Pozdrawiam.


Jak najbardziej się z tym zgadzam, nie powinni wogóle tych naklejek nalepiać. Tylko problem potem z odklejaniem jest:P Pozatym napis jest faktycznie dosyc wyzywający i nie kazdemu moze sie spodobac że akurat mamy siedem lat gwarancjii...

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

04 maja 2008 12:09

<span>fanatyk</span> napisał(a):Pozatym napis jest faktycznie dosyc wyzywający i nie kazdemu moze sie spodobac że akurat mamy siedem lat gwarancjii...


Oj nie każdemu... :lol: :lol:

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

05 maja 2008 02:45

Ja też pozbyłem się już napisu(bużka została),poszło łatwo :mrgreen: ,wystarczyły paznokcie.Klej zmyłem płynem do szyb!

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

05 maja 2008 12:26

Mnie naklejkę usunął serwis przy odbiorze. Niestety przy oblodzeniu i parowaniu szyby tylnej zauważyłem, że górne trzy paski nie działają. Partacze - teraz będą naprawiać. Tapicerkę też mi czymś białym przy drzwiach pokropili - wygląda jak łupież :). Niestety przy odbiorze nie chcieli mnie wpuścić za kółko od razu tylko pokazywali niby funkcje teraz wiem dlaczego. Niewiecie czym można czyścić żeby nie zniszczyć i odbarwić? Head & Shoulders nie polecany :)

AUTOR WĄTKU
szogi
 

05 maja 2008 17:19

<span>ktp76</span> napisał(a):Niestety przy oblodzeniu i parowaniu szyby tylnej zauważyłem, że górne trzy paski nie działają


pewnie dlatego mi nie chcieli usunac... i dobrze sam zrobilem to lepiej :)

co do kosmetykow samochodowych to ja uzywam sunnycar - kupuje w selgrosie - tanie i dobre. do tapicerki jest plyn w spryskiwaczu - w poprzednich autach sprawdzal sie znakomicie. jak na razie moja kijanka wciaz czysta (odpukac)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

05 maja 2008 17:22

<span>szogi</span> napisał(a):pewnie dlatego mi nie chcieli usunac... i dobrze sam zrobilem to lepiej

z tego co sie dowiedzialem to niechetnie usuwaja te naklejki, poniewaz jak mnie poinformowano centrala wydala odgorny nakaz naklejania tych napisow, jezeli dealer nie naklei i wpadnie kontrol to nie bedzie rozowo :D
tak mi powiedziano w 2 salonach, wiec moze cos w tym jest :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
q8122
 

05 maja 2008 19:55

<span>cisco</span> napisał(a):centrala wydala odgorny nakaz naklejania tych napisow, jezeli dealer nie naklei i wpadnie kontrol to nie bedzie rozowo Very Happy


Z całym szacunkiem, to jest bajka dla naiwnych. Sam byłem przy rozładunku auta i były klejone fabrycznie. Nasi dealerzy są za wygodni żeby babrali się tym. :) a w ogóle wyobrażasz sobie jakby wyglądał ten napis gdyby przyszło naszym go kleić :?

AUTOR WĄTKU
MM
 

05 maja 2008 20:02

Naklejki (7 lat gwarancji i Lotos) schodzą bardzo łatwo i prawie bez śladów, trzeba tylko zostawić auto ustawione tylną szyba do słońca tak aby klej sie nagrzał. U mnie cała operacja zajęła 20 min.

AUTOR WĄTKU
q8122
 

05 maja 2008 20:15

Całkowicie się zgadzam :) W lipcu zeszłego roku to mi trwało ledwie 15 minut i po ptakach

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

05 maja 2008 20:28

he he he - właśnie przed chwilą przeczytałem na niemiecko-austriackim forum KII, że tam goście też mają problemy z naklejką na tylnej szybie - NOWA KIA CEE'D - 7 LAT GWARANCJI - w zasadzie prawie taki sam tekst jak u nas. a ja myślałem, że to inicjatywa KMP - z tego wynika, że to "prikaz" z saaamej góry... koreańskiej góry :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

05 maja 2008 22:18

jakie by nie bylo pochodzenie tych naklejek ja sie ich pozbylem i dobrze mi z tym :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl