Odlepianie nalepek :)

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 paź 2007 12:47

A ja ten napis zostawiam - niech kłuje tych z tyłu w oczy. Poza tym mój cee'd dzięki temu zawsze będzie nowy ... :lol:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

23 paź 2007 18:55

Dokładnie clapping

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

23 sty 2008 12:53

To też odkleiłem, bez większych problemów zresztą (można powiedzieć, że swojego czasu (w czasach studenckich) zajmowałem się tym zawodowo ;-) więc śladu po napisie już nie ma. Ale pozostaje faktem, że zrobienie takiego napisu "po literce" jest wredne :)
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

23 sty 2008 12:56

No właśnie ... jest zima a ja łapy mam mało zgrabne ... i perspektywa zrywania tych literek przed blokiem mnie jakoś nie przekonuje .... ale na wiosnę jak będzie cieplej na pewno to zrobić

ps. jakiś gdański posiadacz ceed'a zostawił sobie :) - i chyba pójdę w jego ślady

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

23 sty 2008 13:37

Szyszek, w zimie łatwiej. Nie polecam podgrzewania suszarką, bo klej zostaje na szybie. Hmmm, a co mi tam mam chwilę czasu, więc poniżej prezentuję pseudonaukową instrukcję pt.

USUWANIE NAKLEPEK Z SZYB

1. Naklejkę należy podważyć tam, gdzie jest jej najostrzejszy koniec (kant, krawędź litery), można paznokciem, nożykiem introligatorskim (uwaga, nie przeciąć folii, bo będzie rwać), i innymi ostrokrawędzistymi narzędziami. Uwaga: im mniej folii podważymy, tym lepiej, gdyż zazwyczaj w trakcie podważania pozostaje nieco kleju na szybie. Najlepiej podważyć tyle, aby można było chwycić dwoma paznokciami czy pęsetą. Uwaga na ścieżki grzewcze!!!
2. Gdy już będzie można chwycić odklejoną krawędź rozpoczynamy odklejanie. :!: Nigdy nie ciągniemy prostopadle do góry. Nigdy. Najbezpieczniejszą metodą jest odklejanie ciągnąc OD NAKLEJKI pod możliwie niskim kątem, wtedy zostaje mało kleju, ale trzeba to robić z wyczuciem, aby nie urwać naklejki. Można również ciągnąć pod możliwie niskim kątem DO naklejki (jakby przewijając naklejkę nad nią samą), co jest szczególnie zalecane jeżeli naklejka znajduje się ponad ścieżką podgrzewania, choć w tym sposobie istnieje niebezpieczeństwo pozostawania kleju i zerwania naklejki.
3. Jeżeli w trakcie ściągania naklejka się urwie, należy chwycić fragment, który pozostał i od niego dalej ściągać, uważając aby przy chwytaniu z powrotem go nie przykleić.
4. Po ściągnięciu, jeżeli pozostały fragmenty kleju, usuwamy je w magiczny sposób, kilka razy śmiało przyklejając i odklejając świeżo oderwaną naklejkę w tym miejscu. Nigdy nie rozcierać kleju, czy próbować jego wytarcia z nadzieją, że na większej powierzchni nie będzie widać. Będzie widać .Szczególnie po zaparowaniu, zabrudzeniu itp.
5. Nie usuwać kleju rozpuszczalnikami, zmywaczami do paznokci, no chyba, że ktoś jest absolutnie pewny swojej ręki i tego, że nie zajedzie tymi środkami po ścieżce grzewczej. Co zważywszy na umiejscowienie naklejki i konieczność przyjęcia mało wygodnej pozycji przy jej usuwaniu nie jest wcale takie pewne.
6. Jeżeli ktoś wie co robi, może podgrzać naklejkę suszarką, niemniej w przypadku niektórych naklejek powoduje to, że więcej kleju zostaje na szybie, niż przy odklejaniu na zimno. Nie wiem również na ile wytrzymała jest ścieżka grzewcza (pewnie jest, ale nie zaręczę) na taką temperaturę. Uwaga: w przypadku używania suszarki nie należy przysuwać jej zbyt blisko - podgrzewać strumieniem powietrza, nie radiacyjnie od spiral grzejnych suszarki. Trzeba mieć na względzie także to, że szyby tak w ogóle, to źle znoszą punktowe podgrzewanie. Nawet bardzo źle, szczególnie w krótkim czasie.
7. Po operacji pacjenta, to znaczy szybę przemyć zwykłym środkiem do mycia szyb (z tego co mi wiadomo, większość z nich oparta jest o amoniak, który jest raczej nieszkodliwy dla tej farby, którą nanosi się ścieżki grzewcze).

To mniej więcej tyle o rzeczach, które i tak każdy na pewno wie (w sumie, to mało Ceedów z tym napisem widziałem ;-)

Wojtek

AUTOR WĄTKU
Berger
 

03 lut 2008 20:43

Ja też napis zostawiłem.

AUTOR WĄTKU
q8122
 

04 lut 2008 10:17

<span>pioter</span> napisał(a):A ja ten napis zostawiam - niech kłuje tych z tyłu w oczy

W moim przypadku ten napis był cały tydzień, ale niestety kosztowało mi "dwie piękne rysy" na drzwiach pasażera. Konio :) miałeś cholerne wyczucie jak przekleiłeś tę modlitwę z filmu "Dzień Świra".

AUTOR WĄTKU
efekt
 

19 lut 2008 10:39

zamiast zmywacza do paznokci polecam do usuwania pozostałego na szybie kleju krem nivea i płatek kosmetyczny - rewelacyjny sposób - naprawdę

AUTOR WĄTKU
ben74
 

19 lut 2008 13:07

pioter napisał(a):A ja ten napis zostawiam - niech kłuje tych z tyłu w oczy. Poza tym mój cee'd dzięki temu zawsze będzie nowy ... :lol:


to może zostawić "moja nowa kia ceed" z buźką.
:?

AUTOR WĄTKU
efekt
 

19 lut 2008 13:44

hm, może być śmiesznie bo jak długo będzie nowa, jeszcze się ktoś doczepi, że się chwalisz. A i potencjalnego złodzieja też ucieszy ta informacja.
Zostaw tylko buźkę

AUTOR WĄTKU
siuto
 

19 lut 2008 14:09

no wlasnie ja po 3 dniach wywalilem wsio (nie mialem czasu bo bym to kazal im w salonie zrobic przy odbiorze)a zostawilem sobie tylko usmiechnieta buzike - w rogu nawet ladnie wyglada :)

AUTOR WĄTKU
ben74
 

19 lut 2008 16:10

to może: "moja nowa kia ceed ma 7 lat" :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
efekt
 

19 lut 2008 16:12

Super, sam bym tego lepiej nie wymyślił :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 lut 2008 20:33

Mi nie przeszkadza nadal cały napis - przyzwyczaiłem się już do niego i obawiam się, że po usunięciu czegoś będzie mi brakowało. No może wydrapię w kwietniu słowo "nowa" :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2008 20:34

czy u Was ten długi napis o gwarancji też składa się z pojedyńczych liter czy jest na jakimś długim przeźroczystym jednym pasku ?
Napis LOTOS był na jednym kawałku i go zmordowałem ale ten długi to koszmar, to poszczególne litery trzeba by drapać ! Na razie zostawiłem,
czy poza opisanym wyżej sposobem z suszarką jest jeszcze jakaś metoda ???
:? :? :evil:

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2008 20:48

hmm,
myślałem, że jest bardziej prosta metoda :(
po literce ???
to trzeba chyba iść na cały dzień do garażu,
chyba to na razie zostawię
:cry:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

26 lut 2008 20:57

kris napisał(a):to trzeba chyba iść na cały dzień do garażu,
chyba to na razie zostawię :cry:


E tam, mi to zabrało może 20-30 minut :)
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

26 lut 2008 20:58

<span>kris</span> napisał(a):to trzeba chyba iść na cały dzień do garażu,
chyba to na razie zostawię


eee tam, godzinka i po sprawie :D

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2008 21:03

Shred34 napisał(a):
<span>kris</span> napisał(a):to trzeba chyba iść na cały dzień do garażu,
chyba to na razie zostawię



eee tam, godzinka i po sprawie :D

no nie wiem ?
literek sporo a tak wrednie przyklejone, że wszystko biegnie po ścieżce !!!
:twisted:
żeby był chociaż jakiś środek "zmiękczający"
:?

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 lut 2008 21:19

kris napisał(a):
Shred34 napisał(a):
<span>kris</span> napisał(a):to trzeba chyba iść na cały dzień do garażu,
chyba to na razie zostawię



eee tam, godzinka i po sprawie :D

no nie wiem ?
literek sporo a tak wrednie przyklejone, że wszystko biegnie po ścieżce !!!
:twisted:
żeby był chociaż jakiś środek "zmiękczający"
:?


Nalej gorącej wody z ludwikiem do butelki - mi pomogło - pewnie nie tak jak suszarka, ale zeszły bez problemu.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl