Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Heban
 

Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

25 kwi 2009 14:02

Jak wyjąć tylne światła po odkreceniu pięciu śrubek trzymających obydwie części. Boje się ze coś urwę a siedzą twardo i nie chcą wyjść.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

25 kwi 2009 17:35

Oprócz wkrętów, zespół lamp jest mocowany za pomocą kołków ustalających, więc trzeba użyć troszkę siły ,by lampy wyskoczyły.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
pawellk
 

27 kwi 2009 08:23

Nie odchylaj lamp w zadnym kierunku tylko pociagnij do siebie. W innym przypadku polamiesz kołki.

PS. Ja pojechalem ze spalona żarówką do serwisu, żeby zobaczyc jak siedza lampy i niczego sobie nie ułamać przez nieuwagę.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

27 kwi 2009 09:17

<span>Heban</span> napisał(a):Jak wyjąć tylne światła


W serwisie :D

(przynajmniej przez pierwsze 2 lata :-) )

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Wymiana Żarówki w tylniej lampie.

08 lis 2009 13:55

Witam Serdecznie:)

Czy mógłby mnie ktoś z forumowiczów, poinstruować jak wymienić żarówkę w tylnej górnej lampie w cee' dzie SW?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

08 lis 2009 16:09

najlepiej sprawdzic w instrukcji

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

10 lis 2009 19:30

mnie się przepalił stop i chyba zaraz po tym pozycyjne, przy okazji sprawdzania oświetlenia wyszło dodatkowo przepalone oświetlenie tablicy. Zabieram się za wymianę jutro lub w weekend w zależności od pogody hihi, więc dam znać co i jak, mam nadzieje ze nic nie urwę.


ps gbear, wcześniej bardzo uważnie przeczytam oczywiście instrukcję obsługi ;) chociaż ostatnim razem kiedy chciałem wymienić z przodu halogen okazała się nieprzydatna, jako w instrukcji kazali mi udać się do serwisu,. Lenistwo kazało mi jeździć bez jednego światła mijania do czasu kiedy w nocy wracając z Częstochowy do Łodzi drugie światło mijania wygasło :) i wracałem na halogenach, swoją drogą całkiem nieźle oświetlają drogę tyle że na ok. 5 metrów przed autem :)
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

25 lis 2009 17:33

wymiana według nowej instrukcji ( kia ceed FL)
Obrazek
Obrazek
mam nadzieje ,że we wcześniejszych wersjach jest tak samo :?
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

25 lis 2009 20:55

dziś dopiero zabrałem sie za wymianę, banalnie proste, chociaż trochę denerwujęce jest to , że żeby wymienić stop z pozycyjnym na dole w kombi, trzeba odkęcic nie tylko dolną część ale i górną część lampy zespolonej. Tak czy inaczej banał - zdejmujemy (a raczej otwieramy od góry) zatyczki, odkręcamy 5 srubek i zaczynając od górnej części lampy zespolonej odciągamy ją w kierunku poziomym. raczej nie ma niebezpieczeństwa by coś urwać u mnie klosik odszedł lajtowo :) pozdrawiam
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
Luceed
 

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

07 cze 2015 22:04

U mnie trzeba było zdrowo szarpnąć ale na szczęście nic się nie uszkodziło :)

AUTOR WĄTKU
pawlik2019
 

Re: Jak wymienić żarówke z tyłu w kombi

17 sie 2019 09:05

Ja mam pytanie do kia ceed FL1 2012 hatchback . Tam są 3 nakrętki które sie łatwo odkręca ale jest ten kołek z tyłu . I tu pytanie , bo on mocno trzyma lampę i nie idzie wyciągnąć czy oprócz utrudnienia życia użytkownikowi samochodu taki kołek ma jakieś inne zastosowanie? Z obudowy wystaje tylko biała osłonka tego kołka , może jest jakiś sposób aby to wyskoczyło?

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl