Jak zdjąć dekielki z felg aluminiowych?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

Jak zdjąć dekielki z felg aluminiowych?

24 kwi 2009 21:49

Jak w temacie, ma ktoś pomysł jak zdjąć te dekielki z felg? Są plastikowe, zamontowane na kilku również plastikowych zaczepach. Próbowałem podważać śrubokrętem z jednej strony ale schodzić nie schodzi a boję się, że jak użyję większej siły to się zaczepy ułamią. Kupiłem stojak na koła, dlatego więc muszę je jakoś bezpiecznie zdjąć :roll:
Ostatnio edytowano 25 kwi 2009 18:19 przez Maikler, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
elmex
 

przy zmianie kół się je zdejmuje bo inaczej nie wywazysz ...

24 kwi 2009 22:12

normalnie weż kawałek rurki i wypchnij od tyłu po zdjęciu koła i tyle w temacie - śrubokrętem popieprz.....ysz

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

25 kwi 2009 06:39

Po prostu użyć siły - najlepiej podważając z kilku stron. Czasem zaczepy rzeczywiście się łamią - ale raczej po kilku latach i wielu operacjach "zdjęcia". Jeśli nie masz wprawy i masz obawy, podjedź do wulkanizatora - będzie miał trochę ubawu, że z pierdołą przyjeżdżasz, ale na pewno pokaże ci jak zdemontować kołpak.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

25 kwi 2009 07:23

ale na pewno pokaże ci jak zdemontować kołpak.


Nie wiem jak wy ale ja mam kołpaki na śruby przykręcone :? inaczej sie nie da jak sruby wykrecic :o chyba ze o cos innego chodzi ale tam to juz zadnych plastikow nie ma

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

25 kwi 2009 07:32

Jeśli masz model na śruby to trzeba je oczywiście odkręcić, ale to chyba Maikler by zauważył i pytał o wersję montowaną na zaczepy :?

AUTOR WĄTKU
Woody
 

25 kwi 2009 09:02

Jesli chodzi o kolpaki to kazdy ceed ma je na sruby przykrecone do felg, a jesli chodzi o dekielki od alufelg to najlepiej zdjac kolo i od tylu wypchnac

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

25 kwi 2009 09:21

<span>adamg29</span> napisał(a): pokaże ci jak zdemontować kołpak.


Kochani :P Nie chodzi mi o kołpaki. Tak się składa, że chodzi o te zaślepki z napisam KIA na środku aluminiowych felg.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

25 kwi 2009 09:28

Tośmy się dogadali.... :P Nie mam w Sidce alusek, ale w VW i Skodzie (w Sidce powinno być podobnie) te dekielki zdejmowałem po podważeniu śrubokrętem. Tylko - trochę trudno opisać - "śrubokręt ciągnąłem do siebie a nie opierałem o felgę" - chodzi o to, aby jej nie porysować.

AUTOR WĄTKU
marcingsxr
 

25 kwi 2009 14:17

Po mojemu najlepiej od wewnątrz rurką lub trzonkiem młotka.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

25 kwi 2009 17:31

Maikler
dopisz do nazwy tematu " ... felg aluminiowych" i może nie będzie więcej niejasności. :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
Forge
 

25 kwi 2009 18:20

Dokładnie tak, jak wspomniano powyżej. Od wewnętrznej strony uderzyć w dekielek. Bez obaw, nic się nie stanie tzn. zaczepy to wytrzymają. Od zewnątrz lepiej nie próbować.

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

25 kwi 2009 18:23

Dobra, jutro popróbuję :P

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl