cee'd na podnośniku do góry

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

cee'd na podnośniku do góry

23 mar 2009 21:20

... no właśnie - planuje w ramach "prac wiosennych" renowację zacisków hamulcowych /srebrny/. powoli przygotowuję się do akcji: zakupiłem już zestaw foliatec, zestaw szczotek drucianych na wiertarkę, pędzelki itp.
z sieci pościągałem kilka manuali.

pozostaje do rozwiązania ostatni problem - jak podnieść bezpiecznie i stabilnie auto do góry - bo na pewno nie na podnośniku seryjnym.

szczerze mówiąc jestem w temacie zielony. jakich podnośników najlepiej użyć - wydaje mi się, że "żaba" byłaby tu odpowiednia. w których miejscach mogę bezpiecznie przyłożyć podpórkę podnośnika. Najlepiej byłoby odkręcić oba koła z jednej strony - co podłożyć pod auto: cegły/ klocki drewniane a może załatwić podpórki "kobyły". nie chciałbym pogiąć sobie progów. wolę podejść do tematu metodycznie i popytać niż coś spieprzyć i żałować...

... a więc jak ktoś coś wie w tym temacie to zapraszam...

matyk
 

23 mar 2009 21:39

a w instrukcji obsługi sprawdzałeś ?

szady
 

23 mar 2009 22:41

EWMU- hm tez czekam na pogode i biore sie za zaciski:) a co do podnosnika to jezeli masz spręzareczke to proponuje jakis niedrogi podnosnik poduszkowy:) pelna wygoda w jezeli nie to zaba ci spokojnie wystarczy:)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 mar 2009 07:29

pamiętaj o 1 -jak będziesz już to robił to auto nie może stać tylko na podnośniku -podłóż klocek drewniany jakiś


ach nie podkładamy cegieł!!!!!!!!!! pokruszą się i nieszczęście gotowe

Kubeusz
 

24 mar 2009 08:41

Panowie, co Wy kombinujecie z tymi zaciskami tak konkretnie?

krisder
 

24 mar 2009 15:31

Kubeusz napisał(a):Panowie, co Wy kombinujecie z tymi zaciskami tak konkretnie?


Ano pewnie to co i ja będę musiał zrobić. Po założeniu letnich gum na alusach (ATT 520) ukazał się rdzawy nalot na piastach i biały wstrętny nalot na zaciskach, prawdopodobnie od soli. Przy felgach stalowych tego nie było widać a przy alu wygląda to nieciekawie.

krisder
 

24 mar 2009 15:52

Może koledzy lub koleżanki znają jakiś środek, który usunął by te naloty nie powodując zakłóceń układu hamulcowego. :(

Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl