czy wiecie gdzie zamontowali centralkę alarmu?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
skalin
 

czy wiecie gdzie zamontowali centralkę alarmu?

25 lut 2009 17:13

szukam s.....na bo alarm przełączył się w tryb serwisowy - nie ma tam gdzie miał być włącznika serwisowego więc chcę znależć puszkę alarmu i przestawić go w tryb normalnej pracy. Podpowiedzcie jak szukać - odkręciłem deskę z dołu od strony bezpieczników i nic.

AUTOR WĄTKU
less
 

25 lut 2009 17:59

zadzwoń do salonu gdzie Ci alarm montowali. Alarmy nie są fabrycznym wyposażeniem KIA (alarmy są nawet różnych firm) i co salon to centralkę w innym miejscu może zamontować

AUTOR WĄTKU
skalin
 

25 lut 2009 18:06

dzwoniłem - chcą żebym przyjechał nie podają takich informacji :) pewnie sami tak do końca nie widzą gdzie.... Podobno wyłącznik serwisowy miał być w bezpiecznikach ale tam go ani widu ani w całej okolicy - do kolumny kierownicy przejrzałem od dołu. Alarm to QX002.

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

25 lut 2009 18:43

poszukaj małej białej kostki przy kolumnie kierownicy z lewej strony. (5x10 mm) na dwa styki - bolce. To jest podłączenie do przycisku serwisowego, a sam przycisk mnie dali jak się o niego upomniałem. Do tej kostki można podłączyć dowolny przełącznik zwierający, a w najprostszym przypadku czymś zwierać, ale to niewygodne.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
Woody
 

25 lut 2009 18:52

Salon/ASO nie powie ci przez telefon gdzie jest centralka z powodow bezpieczeństwa, bo skad maja wiedziec ze ty to ty

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 lut 2009 20:39

i tu rada dla osób które mają odebrać auto aby dowiedzieli się w dniu odbioru gdzie to jest
ja też mam problem tej natury ze nie wiem gdzie jest i czy w ogóle jest włącznik serwisowy... bynajmniej nie ma go tam gdzie szukałem.

AUTOR WĄTKU
pitern
 

25 lut 2009 20:42

A mnie pan przy odbiorze odrazu poinformował gdzie on jest i wskazal skrzynke z bezpiecznikami przy drzwiach.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

26 lut 2009 12:14

mój też miał tam być, ale go nie było - sprawdzajcie zanim odbierzecie i niech Wam powiedzą jak przestawiać oddając do serwisu - tryb serwisowy i z powrotem.
Woody skoro do mnie dzwonią na mój numer to raczej ja to ja :) zresztą było sporo maili telefonów itp.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

26 lut 2009 12:30

Wyłącznik serwisowy, może być w tunelu środkowym, k/hamulca ręcznego. Trzeba trochę porozbierać plastiki.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

26 lut 2009 12:39

Qrde aleś mnie pocieszył - pół auta do rozebrania. A nie ma ktoś zdjątka alarmu żebym wiedział czego szukać? W wielu wypadkach nie montują tego wyłącznika - jak widać na forum.

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 lut 2009 13:01

A nie możesz podjechać do ASO niech Ci to przełączą, zamiast się pie#$$#%%&ć i pół auta rozbierać?

AUTOR WĄTKU
Franky
 

26 lut 2009 15:25

Może to zabrzmi trywialnie, ale o ile mnie pamiec nie myli (albo cos zle wyczytałem) to w instrukcji jest napisane jak włączyć/wyłączyć tryb serwisowy za pomoca kluczyka. Zajrzyj może w instrukcje obsługi która dostałes do alarmu cos mi sie przypomina ze 3 czy 5 sekund jakis przycisk przytrzymać ... ale pewny nie jestem :oops:

AUTOR WĄTKU
skalin
 

27 lut 2009 10:25

OK podjechać do serwisu (45km) - w tygodniu nie dam rady - pracusia od 9-18 a w sobotę trochę czasu na swoje sprawy - dwie soboty po kolei zajmane - najbliższa za 3 tygodnie - a autko bez alarmu stoi 80% czasu na ulicy. Co do alarmu - przycisk serwisowy na 3 sek. i działa. Tylko nie mam przycisku ani nie wiem gdzie centralka od alarmu. Do alarmu nie dostałem nic :). Nawet słownego opisu jak przełączać czy programować ani tak na prawdę informacji jaki mam. Dopiero po telefonach i mailach doeiwdziałem się jaki i jak go uruchomić natomiast tam gdzie miał być włącznik serwisowy nie ma nic :( .

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

27 lut 2009 10:40

skalin napisał(a):OK podjechać do serwisu (45km) - w tygodniu nie dam rady - pracusia od 9-18 a w sobotę trochę czasu na swoje sprawy - dwie soboty po kolei zajmane - najbliższa za 3 tygodnie - a autko bez alarmu stoi 80% czasu na ulicy. Co do alarmu - przycisk serwisowy na 3 sek. i działa. Tylko nie mam przycisku ani nie wiem gdzie centralka od alarmu. Do alarmu nie dostałem nic :). Nawet słownego opisu jak przełączać czy programować ani tak na prawdę informacji jaki mam. Dopiero po telefonach i mailach doeiwdziałem się jaki i jak go uruchomić natomiast tam gdzie miał być włącznik serwisowy nie ma nic :( .

No to nieźle Cię załatwili.
Tutaj pisaliśmy o przycisku serwisowym: KLIK.
a tutaj instrukcję montażu i programowania: KLIK.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

27 lut 2009 12:26

Dzięki za podpowiedzi - będę musiał w sobotę wieczorem zanurkować w deskę rozdzielczą autka i poszukać tego paskudztwa - zjadę po kabelku od czujek na końcu powinien być alarm - dobrze chyba myśle????
Powiadomię o wyniku :)

AUTOR WĄTKU
skalin
 

01 mar 2009 21:15

Poddałem się wybebeszyłem cały dół pod kierownicą znalazłem centralkę czujek CR2 i dalej od tego dwa kabelki idące w słupek jeden rozdzielony na zasilanie i włącznik na masce. Nic więcej nie wiecie/ nie macie zdjęcia jak ten alarm wygląda - nie znalazłem nic co by go przypominało może jest pod deską u góry a tego nie ruszałem...

AUTOR WĄTKU
skalin
 

02 mar 2009 22:04

a serwis mi odpowiedział na kolejnego maila- zapraszamy do serwisu- :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

03 mar 2009 10:18

skalin napisał(a):a serwis mi odpowiedział na kolejnego maila- zapraszamy do serwisu- :)

To nie pozostało Ci nic innego, jak przejechać się 45 km. Zaraz po robocie w max 40 min. będziesz. Uprzedź wcześniej serwis, aby na Ciebie poczekali.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

03 mar 2009 14:49

taaaaaaaaa z łodzi jest jeszcze +20km - trasa na wjazd na autostradę w strykowie - kiedyś testowałem 2,10h. Qmpel jeżdzi codziennie i stwierdził że i tak miałem niezły czas. Czy inny serwis np w łodzi nie zrobi mi tego? autko stoi tu 8-10godzin...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 mar 2009 14:51

pytanie jaki masz i czy masz ?

wg mnie powinienes mieć do laarmu ksiażeczke + gwarację a nie jest to byle ksero -więc raczej tego pilnują
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl