Zimowe patenty i dylematy.

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

Zimowe patenty i dylematy.

17 wrz 2007 17:54

parkuję pod chmurką. Zwykle , wycieraczki przednie odchylałem na noc aby ich nie zasypało lub aby nie przymarzły. Ale te są bez stelaża , więc jak mróz sci?nie to pozostanę w takiej " zwisająco - poskręcanej "pozycji. No i przyłóż to rano do szyby.
Macie jakiś pomysł Koledzy?

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 18:45

Witam

Na razie żadnych, jak przyjdzie zima to zobaczymy. W ramach ciekawostki zapytałem dziś w salonie o ten system "antyoblodzeniowy" - niestety handlowiec nie potrafił nic powiedzieć :( , a szkoda. Nawet stwierdził, że nie jest pewny czy wogóle występuje w wersji ze skórą (pomimo tego, że w cenniku są wymienione).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:40 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

17 wrz 2007 19:07

Występuje. Polega to na tym, że podgrzewany jest elektrycznie dolny fragment szyby. Tak mi tłumaczyli.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 19:09

Ale podgrzewany jest od środka na dole szyby czy może coś w rodzaju spiralki w samej gumie wycieraczki?
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:40 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

17 wrz 2007 19:12

Mówili ,że tak jak tylna szyba. Druciki.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 19:15

To powiem, że może to nawet nieźle działać, najlepiej na temat przedniej podgrzewanej szyby mogli by się wypowiedzieć właściciele Fokusa z tą opcją.

Czy to rzeczywiście pomaga w zimie.

Ja jeżdżę czasami takim Focusem w pracy ale nigdy nie sprawdzałem tego w zimie. Na pewno taka spiralka umieszczona w całej szybie bardzo szybko usuwa zaparowanie w momencie dużej wilgotności powietrza.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:42 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

17 wrz 2007 19:19

Ty możesz jeszcze zamówić. Mi pozostaje coś wymyślić. :)

AUTOR WĄTKU
reni
 

17 wrz 2007 21:16

Dobrym sposobem jest uzwanie odmrozaczy do szyb w plynie. Dziala super i nie musisz skrobac szyb i ich rysowac....

Pozdr
Reni

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

17 wrz 2007 21:24

Chyba to mi pozostanie. Dorzucę jeszcze matę, taką… na przyssawki aby całą… szybę przykryć.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

17 wrz 2007 21:28

cyberstorm napisał(a):To powiem, że może to nawet nieźle działać, najlepiej na temat przedniej podgrzewanej szyby mogli by się wypowiedzieć właściciele Fokusa z tą opcją.

Czy to rzeczywiście pomaga w zimie.

Ja jeżdżę czasami takim Focusem w pracy ale nigdy nie sprawdzałem tego w zimie. Na pewno taka spiralka umieszczona w całej szybie bardzo szybko usuwa zaparowanie w momencie dużej wilgotności powietrza.


Polecam, dla mnie bomba, miałem w foce II naprawdę chwilka i cała szyba spływa, także pomaga w odparowywaniu.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

17 wrz 2007 21:34

Ja polecam suszarkę do włosów :mrgreen:.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 21:54

Rzeczywiście bardzo dobrze spisują się płyny do odmrażania. Stanowczo jednak odradzam kupno tych w spray'u, szybko się kończą i są mało wydajne. Polecam takie z dyfuzorem (wyglądają jak płyn do mycia szyb). Używałem zeszłej zimy i byłem bardzo zadowolony a że zima była słabiutka i krótka, wystarczyły mi 2 opakowania na cały zimny sezon (chyba 0.7 litra w jednej butelce). Prawdopodobnie przy mrozie poniżej -20 stają się mało skuteczne...

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:45 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
cell
 

17 wrz 2007 22:07

jeśli ktoś ma klimę automatyczną, to polecam taki przycisk pt. ogrzej przednia szybę ;)
i nie jest związane ze specjalną… szybą…, tylko z automatycznym doborem odpowiedniego programu klimy.

AUTOR WĄTKU
reni
 

17 wrz 2007 22:17

Klima ma opcje odmrażania przedniej szyby... zima pokaże jak działa ;-)

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 22:21

Z tego co się orientuję to ten przycisk nie do końca do tego służy. Bardziej przydatny jest do szybkiego przewietrzenia wnętrza kabiny w sytuacji mocnego zaparowania. Nie mam 100% pewności ale po jego włączeniu klima ustawia temp i wiatraki na maximu ale jednocześnie puszcza powietrze wszystkimi kanałami wylotowymi (opieram to na instrukcji użytkowania). Ta opcja może nam pomóc ale raczej tylko w przypadku "delikatnego" szronu na szybie - to już info pochodzące od handlowca z salonu.

Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

PS Widzę, że nie tylko ja lubię późne godziny "postowania" na forum :) .

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:48 przez cyberstorm, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
cell
 

17 wrz 2007 22:26

myślę, że sprostowania nastąpią… w listopadzie :)
przy zaparowanych działa - sprawdziłem.
przy zmrożonych - któż to wie. rzeczywiście nawiew i temp. ustawiane są… na maxa, więc spokojnie powinno to pomóc przy mniejszym mrozie. oczywiście lód nie spłynie w cią…gu 30s, jak przy opcji ze spec szybą…, ale przeżyję ten detal. posłucham sobie radia w tym czasie. albo i nie bo będzie huczeć ;]

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

17 wrz 2007 22:28

Ciekawe tylko czy silnik będzie się nagrzewać w zimie tak samo szybko jak robi to teraz?
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 13:49 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

Zimowych rozterek c.d.

17 wrz 2007 22:30

Wycieraczki swoją drogą… ale... czy będzie ktoś robić jakąś konserwację przed zimą…? Jest to konieczne? Zastanawiam się nad tym właśnie.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: Zimowych rozterek c.d.

18 wrz 2007 05:36

kamileek8 napisał(a):Wycieraczki swoją… drogą… ale... czy będzie ktoś robił jakąś konserwację przed zimą…? Jest to konieczne? Zastanawiam się nad tym właśnie.


Oczywiście, zamykam samochód w garażu i wyciągam dopiero na wiosnę... ;-) A na serio - co konkretnie masz na myśli ? Jedyne co robiłem na zimę z samochodami to zmieniałem opony na zimowe.

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

18 wrz 2007 08:46

No bo niektórzy robią… np. konserwację podwozia itp.

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl