Zimowe patenty i dylematy.

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 18:05

No cóż - yyy ... jak to się mówi:

BYLE DO WIOSNY. :lol:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 18:36

A ja wpadłem na pewien pomysł: Jak inni też stosuję odmrażacza do szyb f-my Sonax i tu proszę o uwagę :!: używam go po zakończonej jeździe :idea: efekt : lód schodzi jak skorupka z ugotowanego jajka :!: Oczywiście rano odpaliłem auto...max nagrzewanie i lód odskakiwał z szyb.Trochę nie dowierzałem temu co napisali na opakowaniu ,że pomaga przy niezamarzaniu szyb ale po dzisiejszym poranku zmieniłem zdanie Wniosek - rzeczywiście ten środek pozostawia "coś" na szybach.
PS. Też byłem przerażony jak kolega Adam - kilka lekkich dopchnięć i lód popękał na obrysie drzwi . :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 19:19

Piotr13 napisał(a):
Adam Garstka napisał(a):A dzisiaj zrywałem z auta ok.5 mm warstwę lodu :twisted: . Jak tam u was?

Ja załatwiłem sprawę patentem mjrPita:
mjrPit napisał(a):Odpalam silnik, pokrętło temp. max w prawo, pokrętło nawiewu max w prawo, nadmuch na szybę, włączam klimę i ogrzewanie tylnej szyby, zabieram się za odgarnianie śniegu z auta.

W międzyczasie psik psik SONAX`em na lodową powłokę na lusterkach i szybach bocznych i gotów do drogi :D




oczywiście wiemy że klima przy -6 stopniach sie nie włącza diabloo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 19:54

Po 15 minutach walki z otwarciem drzwi (ręcznego kruszenia lodu po przez ostukiwanie ręką klamki, krawędzi pomiędzy drzwiami, progiem, uszczelki były zabezpieczone silikonem i polewanie ciepłym odmrażaczem – który może by pomógł gdybym miał go ze 30 litrów) dostałem się do wnętrza. Silnik pracował przez 30 minut co pozwoliło oderwać płaty lodu od szyby. Pozostały do uwolnienia wycieraczki, które stanowiły litą bryłę lodu będącą przedłużeniem maski do szyby. O lusterkach nie wspomnę.
Obrazek
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 21:05

sensor napisał(a):oczywiście wiemy że klima przy -6 stopniach sie nie włącza diabloo

Nie mam klimy (wersja comfort), ale już mi się nie chciało ingerować w cytat autora.

Adamie myślałem, że koloryzujesz z tymi 5mm :?
Ja pierdziu, ale iglo miałeś rano.
To to z czym ja "walczyłem" sposobem mjrPita to pikuś.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 21:22

sensor napisał(a):oczywiście wiemy że klima przy -6 stopniach sie nie włącza diabloo

A skąd wynika to ograniczenie bo w instrukcji nie znalazłem żadnych ograniczeń :?:
Powiem nawet że używałem klimy do odparowywania szyb przy -13 i działała (i działa nadal :D )
Adam Garstka napisał(a):I znów dzisiaj mój ceed wyglądał tak diabloo
Jaki macie patent na dostanie sie do samochodu - młotek i przecinak wykluczam :P

Ostatnio u teścia moje auto wyglądało tak samo, teściu stary góral polecił mi zlać auto wodą ze szlauchu ale jakoś się bałem :P
Zastosowałem metodę szklarza, czyli plastikową skrobaczką "naciąłem" lód dookoła drzwi oraz klamkę na łączeniach i pociągnąłem. Drzwi się otworzyły i nawet nic nie uszkodziłem 8) reszty dokonało ogrzewanie na full.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 21:58

mjrPit napisał(a):
sensor napisał(a):oczywiście wiemy że klima przy -6 stopniach sie nie włącza diabloo

A skąd wynika to ograniczenie bo w instrukcji nie znalazłem żadnych ograniczeń :?:
Powiem nawet że używałem klimy do odparowywania szyb przy -13 i działała (i działa nadal :D )

Klimatyzacja działa, natomiast sprężarka się nie włącza, bo i po co? :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 22:18

Kubeusz napisał(a):Klimatyzacja działa, natomiast sprężarka się nie włącza, bo i po co? :)

i ja tak myślałem, ale ost. jak włączam układ odmrażania z klimą i biorę się za odśnieżanie auta to słyszę dźwięk chyba sprężarki, włącza się na 3 sek i wyłącza na kilka sek i potem znowu włącza na 3 sek itd. Zastanawiam się też, skoro sprężarka nie działa to co działa i jak odmraża przednią szybę , sam osuszacz :?

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Zimowe patenty i dylematy.

10 sty 2010 23:49

Temperatura graniczna załączenia kompresora to 2,8 st. C

Wyłączenie - już działającego, następuje przy 1,3 st. C.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
vois
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

11 sty 2010 15:00

Adam Garstka napisał(a):Obrazek

gdyby nie ten kolor to pomyślałbym że to mój :P
u mnie tablice z przodu są pod tak grubą warstwą lodu że ledwo widać numery.

i tu pytanie czy warto walczyć z taką powłoką? trochę się boję o lakier i dlatego nie skrobię,poza tym to syzyfowa praca po przejechaniu po mieście zaraz wygląda tak samo :) zamierzam poczekać na wiosnę i samo odleci :D

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

11 sty 2010 21:42

No to ja też się pochwalę dorobkiem lodu na aucie. Dość powiedzieć że w ostatni weekend zrobiłem 650 kmów po polskich drogach. Wrażenia bezcenne :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

12 sty 2010 10:35

w sprawie klimy w zimie
nie będę się spierał z fachowcami, ale
przy załączonej klimie lepiej wyciągana jest wilgoć ze środka - zdecydowanie miej parują szyby
muszę jeszcze sprawdzić ten patent z osuszaniem filtra (chyba major gdzieś o tym pisał)
może i klima się nie włącza poniżej określonej temp., ale na pewno układ wyciąga więcej wilgoci niż normalnie
w moim aucie klima jest na "on" 365/366 dni w roku

druga sprawa od 2 dni jeżdżę z łopatą i jest to jedyny sposób na zaparkowanie auta
codziennie popołudniu wracam na moje "ukochane" osiedle, nawet nie próbuję zapuszczać się w okolice domu, zaraz na wjeździe szukam wolnego miejsca lub skrawka zaspy, łopata w dłonie i miejsce mam gites.
rano wyjazd bezproblemowy no i na samym wylocie
ostatnio w domu mamy darmowe kino.
siedzimy z żoną przed oknem i oglądamy zmagania sąsiadów, którzy zaciekle, bez namysłu i bez odrobiny wysiłku (w początkowej fazie) próbują wjechać lub wyjechać pod dom
jak tańczą autami, jak piłują po 3-4 tysiące obrotów na start, jak próbują wyskoczyć z lodowych kolein na ulicy i wskoczyć na, upatrzone sokolim okiem, miejsce parkingowe poprzez półmetrową zaspę i o dziwo zawsze kończy się tak samo - autko stoi na środku a kierowca rozkłada bezradnie ręce i gestykulując do innych wymownie - pchać jeśli chcecie przejechać
zabawa przednia, a jak się popełni stłuczka, to dopiero fun, brak słów aby opisać
tekst ma oczywiście sporo ironii i sarkazmu, więc proszę nie sądzić że śmieję się z cudzego nieszczęścia
z głupoty, tak śmieję się z głupoty innych (swojej też), na głupotę nie ma rady

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Zimowe patenty i dylematy.

20 sty 2010 17:11

NIeCH MNIE KTOŚ WRESZCIE wyprostuje

dawno temu tez myślałem, że klima zimą działa, włączałem i cześć
ale jakiś czas temu ktoś mi powiedział, że nie działa takie zabezpieczenie w ujemnych temp i spoko - z ciekawości sprawdził i faktycznie sprężarka się nie włącza choć kontrolka klimy świeci w aucie - więc skoro się nie włącza to nie nabija ciśnienia i nie rusza czynnika= nie działa

aż poczytałem i kilka co znalazłem:

Zimne powietrze jest z reguły suche. A kompresor nie wystartuje z powodu
obniżenia ciśnienia w układzie i bezpiecznik nie pozwoli na uruchomienie w
obawie przed zniszczeniem kompresora. Jak się nagrzeje komora silnika to
nawet przy temperaturze lekko ujemnej kompresor powinien ruszyć.


Ale wracając do tematu: Jak działa klimatyzacja zimą?

Klimatyzator, a konkretnie sprężarka nie działa. Dokładnie rzecz biorąc
nie załączy się sprzęgło elektromagnetyczne przenoszące napęd z paska,
bo nie pozwoli na to czujnik temperatury.

wilgoć po prostu wytrąci się na pierwszym ośrodku chłodniejszym od
powietrza. Dla kierowcy lepiej żeby to był parownik klimy niż szyba.
Tyle, że producenci boją się, że przy niskich temperaturach skroplona woda
zamarznie na parowniku i go zatka, więc montują blokady wyłączające
kompresor poniżej pewnej temperatury.. Przychodzi później taki najlepszy
kumpel Zacieka i brednie opowiada takie, że aż macki opadają.
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

21 sty 2010 08:25

Ja dalej nic nie qmam :? Szczególnie tego fragmentu
sensor napisał(a):Przychodzi później taki najlepszy
kumpel Zacieka i brednie opowiada takie, że aż macki opadają.

To skoro klima nie działa (bez sprężarki to faktycznie niemożliwe) to co działa i powoduje szybsze odparowanie szyb w zimie i dlaczego system odmrażania przedniej szyby automatycznie włącza klimę :?:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Zimowe patenty i dylematy.

21 sty 2010 15:55

to z netu pokopiowałem :)
włącza klime bo tak jest podłączony -tylko pytanie czy to że na pulpicie świeci nam kontrolka AC oznacza ze klima działa????? kiedys sprawdzałem i ewidentnie przy minus 3 czy 5 stopniach nie włączął się kompresor klimy ani wentylator -nie było to w ceed
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

23 lut 2010 11:41

Ale cos i tak jest na rzeczy, testowałem tej zimy w duże mrozy, rozk temu zresztą też. Mianowicie temperatura -13 lub -15, włączałem klime, temp ogrzewania na max, po przejechaniu dosłownie 1 km leci już letnie powietrze z nawiewów (bardzo się z tego ciesze :D ). SIlnik się przecież jeszcze nie zagrzał, wskazówka temperatury nawet nie drgnęła. Teraz pytanie czy klima powoduje, iż leci ciepłe powietrze, czy jest jakaś elektryczna grzałka w okolicach nagrzewnicy :wink:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Zimowe patenty i dylematy.

23 lut 2010 12:02

lalas napisał(a):czy jest jakaś elektryczna grzałka w okolicach nagrzewnicy

viewtopic.php?f=42&t=3070
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Zimowe patenty i dylematy.

23 lut 2010 23:33

ehhh faktycznie, przecież nawet się wypowiadałem w tamtym wątku, jakoś nie pokojarzyłem faktów :D

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Zimowe patenty i dylematy.

14 gru 2017 22:23

Wczoraj przy minus trzech stopniach zamarzł mi rygiel w drzwiach kierowcy i nie chciały się zamknąć. Długie grzanie auta i myśl co robić? Jechać trzymając drzwi? :grin: Zostawić auto otwarte na noc? Dopiero kiedy ruszyłem i zamek zamknął się automatycznie rygiel zaskoczył i zamknęły się normalnie. Jutro trzeba wszystko dokładnie nasmarować, trauma zostanie na długo. :evil:
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl