Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 mar 2010 21:38

Wymienia się jeden dość krótki przewód.Na dole przy pompce.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

13 mar 2010 10:20

Jeżeli dobrze rozumiem to wymieniają tylko przewód od pompki do trójnika rozdzielającego na przód/tył. Pozostałe przewody nie są wymieniane. Trochę to oszczędnościowe ale najważniejsze, że jest poprawa w spryskiwaniu przedniej szyby.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

14 mar 2010 11:30

Ja mam wymienione już chyba z rok i i tak to g...o daje. Zamiast sikać 15 cm od dolnej krawędzi sika na 25 cm co w sumie niewiele zmienia. Poza tym spryskiwanie i tak włącza się z opóźnieniem, tzn. wycieraczki robią pierwszy ruch na sucho i mam pięęęęknie porysowaną szybę.

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

14 mar 2010 15:27

zgłaszał ktoś złe działanie spryskiwacza w jaimś łódzkim serwisie i dalo to skutek? Ja zgłosiłem w Marvelu, ale usłyszałem, że jest tylko jedna pompka standardowa do ceeda i nic nie da się z tym zrobić, wymiana na taka samą tyle, że nową nic nie zmieni, będzie to samo. O żadnych innych pompkach czy wężykach nie słyszeli.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

14 mar 2010 20:54

Poinformuj serwis który odwiedzasz ,że numer fabryczny pompki to: 985101H100, natomiast przewodów (rurek): 986221H000. Owa pompka ma sześć łopatek a nie trzy. Przewód ma mniejszy przekrój i szybciej wypełnia się płynem więc ciśnienie jest większe. Powołaj się na biuletyn techniczny KIA :TSB KGE09-92-V040-ED. Nawet jeśli wcześniej w serwisie o tej sprawie nie wiedzieli to po tym numerze w komputerze sobie sprawdzą nr. katalogowe części które muszą zamówić .
Ostatnio edytowano 15 mar 2010 10:21 przez outro, łącznie edytowano 1 raz

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

14 mar 2010 22:50

outro, dzięki za konkretną odpowiedź, którą na pewno wykorzystam.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

15 mar 2010 10:26

Podziękowania należą się George i Slavo 1972 bo to oni wcześniej pisali tu o tym. Ja tylko info. poniosłem dalej. Zgodnie z tym i ja im dziekuje bo to dzięki nim załatwiłem sprawe ze spryskiwaczem. :D

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

15 mar 2010 11:24

Ja także nie będę przypisywał sobie zasług.Link do dokumentu TSB,który jest podstawą do wymiany pompki i przewodu zamieścił, jeśli mnie pamięć nie myli ,kolega TOPIC prawie rok temu.Link pochodzi z rosyjskiego klubu posiadaczy ceed`a
ceedclub.ru.Ja także info tylko poniosłem dalej. :)

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

15 mar 2010 21:32

hihi oki dzieki. Myślę, że wielu osobom pomoże to rozwiązać problem ze spryskiwaczem w serwisie. Thx chlopaki.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 mar 2010 11:05

U mnie tak jak u novee - na początku było lepiej ale w zimie znowu kicha. Taka wymiana to chyba tylko zabieg kosmetyczny. Po mojemu nic nie daje, a przynajmniej niewiele...

AUTOR WĄTKU
Rick
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

25 mar 2010 13:02

Zgłosiłem problem w serwisie w Długolęce, oczywiście podpierając sie wspomnianym TSB i... po 2 tygodniach Kierownik zadzwonił z informacją, ze centralna nie odpowiedizała na zapytanie odnosnie wymiany starej pompki, ale ze względu na nasze dobre stosunki Serwis wymieni mi pompke i przewody w ramach gwarancji. Obecnie czekam na pomkpe, przewody już mają. Zobaczymy czy to coś zmieni tzn podniesie strumień i zlikwiduje opóźnienie spryskiwacza w stosunku do wycieraczek, oczywiscie poinformuje was o efektach.
Jak narazie nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do pracy ww serwisu, a spotykamy sie juz od 2 lat :)

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

25 mar 2010 13:52

Rick napisał(a):Zgłosiłem problem w serwisie w Długolęce, oczywiście podpierając sie wspomnianym TSB i... po 2 tygodniach Kierownik zadzwonił z informacją, ze centralna nie odpowiedizała na zapytanie odnosnie wymiany starej pompki, ale ze względu na nasze dobre stosunki Serwis wymieni mi pompke i przewody w ramach gwarancji. Obecnie czekam na pomkpe, przewody już mają. Zobaczymy czy to coś zmieni tzn podniesie strumień i zlikwiduje opóźnienie spryskiwacza w stosunku do wycieraczek, oczywiscie poinformuje was o efektach.
Jak narazie nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do pracy ww serwisu, a spotykamy sie juz od 2 lat :)

Bardzo dziwne, że serwis tak wymieni z własnej woli.
Każdą część wymienioną w aucie na gwarancji serwis musi konsultować z Warszawą.
Jeżeli jest zgoda Warszawy to daną część wymieniają inaczej jest wymiana odpłatnie (wina klienta). Serwis to nie instytucja charytatywna i nie będzie dokładał z własnej kieszeni do części. Na pewno dostali zgodę z Warszawy a Tobie powiedzieli, że „na dobre stosunki” wymienią nie odpłatnie. Będąc w jednym z serwisów, przy mnie przyjechała Pani, w której samochodzie nie działała pompka, jeden wpis w Internet (do centrali) i za 20min była odpowiedź wymienić na sprawną pompkę wraz z przewodami.

AUTOR WĄTKU
Rick
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

25 mar 2010 20:57

sabex napisał(a):Bardzo dziwne, że serwis tak wymieni z własnej woli.
Każdą część wymienioną w aucie na gwarancji serwis musi konsultować z Warszawą.
Jeżeli jest zgoda Warszawy to daną część wymieniają inaczej jest wymiana odpłatnie (wina klienta). Serwis to nie instytucja charytatywna i nie będzie dokładał z własnej kieszeni do części. Na pewno dostali zgodę z Warszawy a Tobie powiedzieli, że „na dobre stosunki” wymienią nie odpłatnie. Będąc w jednym z serwisów, przy mnie przyjechała Pani, w której samochodzie nie działała pompka, jeden wpis w Internet (do centrali) i za 20min była odpowiedź wymienić na sprawną pompkę wraz z przewodami.


Wymiana na nową pompkę bo stara padła - na to Panowie z serwisu nie potrzebują żadnej zgody centrali!. Informowali mnie o tym w momencie gdy zgłaszałem problem. Jednak moja pompka działa i tylko mój upór (czyli kilkukrotne zgłaszanie słabego działania) doprowadził do takiej sytuacji jak opisałem. W TSB nie ma informacji na temat obligatoryjnej wymiany starej pompki na życzenie klienta, bo mu się nie podoba. Jest tylko zapis mówiący o tym żeby zwrócić uwagę na opisany problem i w razie potrzeby wymienić pompke i przewody wg wskazanego przez nich schematu. jak z tego widać tylko od "dobrej woli" albo uznania serwisu zależy czy ci to wymienią czy nie. Oczywiście nie jest to dla nas klientów korzystne, ale tak jest. Przytoczę tu przykład sławnej podkładki w układzie kierowniczym wywołującej stuki przy przejeżdżaniu przez nierówności. Otóż jak zgłaszałem to 1.5 roku temu to serwis nic o tym nie wiedział. Jednakże miałem ze sobą wydrukowane 2 kartki TSB, które jednoznacznie nakazywały (druk na czerowno) wymianę tej podkładki w modelach o określonym numerze VIN. Ten sam kierownik skserował moje TSB zamówił odrazu podkładkę i umówił sie na wymianę. Dostałem także auto zastępcze. Mam jeszcze kilka podobnych przykładów z własnego doświadczenia, ale opiszę to kiedys jak przekrocze 100kkm. Panowie w serwisie znają mnie dobrze a ja ich. Jak do tej pory ani ja im, ani oni mi nie próbowali wcisnąć ciemnoty. To dobrze wróży na przyszłość.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

27 mar 2010 22:21

sabex napisał(a):Każdą część wymienioną w aucie na gwarancji serwis musi konsultować z Warszawą.


Każdą ale jeśli koszt przewyższy tysiąc złotych. Wtedy musi być konsultacja z centralą czy kochane KMP.

AUTOR WĄTKU
Rick
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

25 kwi 2010 20:39

Pompka wymieniona razem z przewodem, tak jak opisuje TSB, oczywiście na gwarancji. Pryska lepiej, działa szybciej tzn z mniejszym opóźnieniem, nie jest to jakaś oszałamiająca różnica, ale poprawa jest i o to chodziło.

AUTOR WĄTKU
Mce
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

14 cze 2010 19:25

Dziś wymieniałem pompkę i wynik jest taki, że pryska trochę wyżej (chyba nawet po stronie pasażera ciut za wysoko), ale teraz płyn zaczyna pryskać z opóźnieniem. Wcześniej było tak, że już po lekkim przyciągnieciu dźwigni wycieraczek płyn zaczynał lecieć a wycieraczki ruszały. Teraz jest tak, że przy lekkim pociągnięciu dźwigni płyn wogóle się nie pojawia a wycieraczki sobie jeżdżą :). Dopiero w sytuacji, gdy na dłużej przytrzymam dźwignię, to płyn leci, ale oczywiście z opóźnieniem, którego wcześniej nie było :( . Tak więc będę musiał chyba jeszcze raz w tej sprawie jechać. Zastanawiam się tylko, czy to opóźnienie to sprawa jakiejś regulacji czy zrobiło się to automatycznie po wymianie pomki (nie jestem pewien czy przewody też były wymieniane na węższe, jutro zadzwonie to się dowiem) no i czy można to jakoś wyregulować.

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

15 cze 2010 11:21

Prawdopodobnie jednak nie wymienili przewodu. U mnie na stacji też mieli nowe pompki ale przewodów nie ...
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

08 lip 2010 23:50

Ten temat przerabiałem 2 tyg temu. Zapoznałem się z tym wątkiem i postanowiłem pogmerać przy tych dyszach- faktycznie ich konstrukcja jest taka, że łatwo się mogą pozapychać. Ponadto przy próbie wyjęcia tego plastiku ze środka- uszkadzają się bardzo łatwo. Nie wiem czy zauważyliście, ale same dysze mają w sobie zaworek jednostronny- w moim przypadku był on cholernie zastany i dlatego pryskało ledwo na pióro. Wziąłem najmniejsze wiertełko jakie miałem i rozwierciłem od strony wężyka te dysze- znaczna poprawa wysokości, aczkolwiek że wpadłem na to po rozebraniu dysz- część płynu leciała poza auto. W tym momencie postanowiłem kupić nowe dysze w aso- Lee Motors ceni je sobie na niecałe 85zł za obie- jest super, zobaczymy co będzie potem- w razie czego wiem co zrobić- rozwiercić te co kupiłem. W najbliższym czasie założę też filterek na wężyku żeby się nie zasyfiały.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

22 paź 2010 23:19

Trochę temat odkopuję, ale niestety problem dosięgnął i mnie. W nowym aucie... Sprawa jest tego typu,że spryskiwacze leją dość słabo. Jednak po naprawach w ASO sprawa się poprawiła [wymiana dysz]. Tego co się stało w ostatnich dniach się nie spodziewałem. Włączam spryskiwacze, wycieraczka idzie, jest już na samej górze i dopiero wtedy z dysz wylatuje płyn. Mówię może płyn. Kupiłem nowy, dobry - to samo. Więc rozłączyłem kolanko z wężykami do dysz przy przejściu z karoserii na maskę. Okazało się że susza... Nie ma płynu - spłynął z powrotem do zbiornika. Jak to możliwe? Dysze popuszczają. Będzie kolejna wymiana w ASO. Dysze powinny puszczać wodę, ale nie wpuszczać powietrza. Wtedy płyn stoi w układzie i spryskuje od razu po dotknięciu przełącznika.
Jako, że naprawa możliwa dopiero we wtorek [a ja dużo jeżdżę] postanowiłem to jakoś naprawić. Szkoda szyby i kolejnego kompletu wycieraczek. Kupiłem FIATowski zaworek zwrotny do Cinquecento. Zamontowałem przy tym kolanku [bez cięcia węży]. Dzięki niemu woda się nie cofa, więc przy spryskiwaniu szyby najpierw jest płyn a potem wycieranie :) Sukces :D Ale okazuje się, że ten zaworek wytwarza chyba większe ciśnienie w samym układzie ewidentnie nie mam teraz problemu z dyszą po stronie kierowcy. Leje prawidłowo - do końca szyby. Przy większych prędkościach płyn ląduje powyżej połowy szyby. Więc jest lepiej niż miałem na początku...

Zastanawiam się teraz czy w ogóle jechać do ASO... Ew. niech wymienią dysze i tyle.

PS. Zaworek tylko oryginalny. Do kupienia w ASO fiata lub motoryzacyjnych mających części do fiata. Miałem zamienniczek i "popuszczał". Był 10 razy tańczy - bo kosztował 1 zł a nie 10, ale nie sprawdził się.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 paź 2010 00:31

Ja póki co jestem zadowolony- pryskają jak należy czyli za połowę szyby a nawet nieco wyżej. Ciekawi mnie natomiast inna rzecz. Czy np w ASO istnieje możliwość wyłączenia funkcji uruchamiania wycieraczek po spryskaniu szyby. Denerwuje mnie to że od razu jak pryskam na szybę płynem to ruszają wycieraczki. Wolałbym sam zadecydować kiedy mają mi przetrzeć naciskając dźwigienkę ko dołowi(funkcja jednego zamachu wycieraczkami). Ewentualnie zadowoliłbym się chociaż jakąś zwłoką czasową(powiedzmy 3 sekundy) i dopiero po pryskaniu płynem przez ten czas wycieraczki by "machnęły".

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl