Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gruby220
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lut 2010 18:35

Problem jest znany w ASO i nic nie potrafią zaradzić na niego...tak powiedzieli w Interbis Gdańsk. Jak dla mnie to poważna wpadka KIA. Płyny stosuje różne i nie ma poprawy ani w zasięgu ani w jakości spryskiwania... Nie wiem jak u innych ale u mnie strasznie się wycieraczki zużywają, nie wspomnę o szybie przedniej, na której też widać już zużycie pomimo trochę ponad 2 lat użytkowania. :(

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lut 2010 19:56

ja stosuje sonaxa i niestety muszę potwierdzić, że powyżej 80 km/h szyba jest spryskana ledwie do połowy. W prędkościach miejskich tego problemu nie ma. Inna sprawa, że w ceedkach powinno się stosować płyny z adnotacją "można stosować w samochodach wyposażonych w dysze wachlarzowe" wtedy efekty są najlepsze.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

04 lut 2010 08:42

mjrPit napisał(a):niestety muszę potwierdzić, że powyżej 80 km/h szyba jest spryskana ledwie do połowy.

U mnie też tak jest, ale ruszająca wycieraczka "zabiera" płyn do góry i rozprowadza go po całej szybie.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

04 lut 2010 08:55

ryli1 napisał(a):ale ruszająca wycieraczka "zabiera" płyn do góry i rozprowadza go po całej szybie.

Naprawdę :?
U mnie wycieraczka rusza razem z pociągnięciem dźwigienki, więc gdy płyn dociera do szyby to wycieraczka jest już w 1/3 wysokości szyby i niewiele płynu zabiera ze sobą. W lanosie było tak, że dopiero w momencie puszczenia dźwigienki wycieraczka ruszała i było ok, bo płyn już był na szybie i było go tyle ile chciałem, dlaczego KIA nie wpadała na to proste rozwiązanie :cry:
Obecnie jedynym rozwiązaniem problemu jest w odpowiednim momencie ponowne psikanie na szybę (gdy wycieraczka wraca i jest na samym dole) wtedy z drugiego psiknięcia zabiera płyn ze sobą i czyści szybę.

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

05 lut 2010 06:23

Ten temat był już poruszany. Należy wymienić pompkę spryskiwacza wraz z przewodami (rurkami). Nowa pompka ma 6 łopatek a nie trzy jak w starszej wersji.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

05 lut 2010 08:07

mjrPit napisał(a):
ryli1 napisał(a):ale ruszająca wycieraczka "zabiera" płyn do góry i rozprowadza go po całej szybie.

Naprawdę :?
U mnie wycieraczka rusza razem z pociągnięciem dźwigienki, więc gdy płyn dociera do szyby to wycieraczka jest już w 1/3 wysokości szyby i niewiele płynu zabiera ze sobą.


U mnie wyraźnie najpierw "sika" , a wycieraczka rusza później, gdy szyba jest już mokra. Nawet przy szybkiej jeździe, gdy płyn nie dociera nawet do połowy szyby, jest on przez wycieraczkę rozprowadzony po całej szybie.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

05 lut 2010 08:44

ryli1 napisał(a):U mnie wyraźnie najpierw "sika" , a wycieraczka rusza później, gdy szyba jest już mokra.


U mnie też, tyle że za pierwszym razem to mało możliwe ( pierwszy sik ). Zanim płyn dotrze do dyszy chwila mija. Kolejne siki są momentalnie.
I nie ma siły - płyn się cofnie w nocy w rurkach.
Idealnym rozwiązaniem jest:
ryli1 napisał(a):W lanosie było tak, że dopiero w momencie puszczenia dźwigienki wycieraczka ruszała i było ok

ale nie u nas - szkoda :( .

Jeśli będziemy pamiętali o:
mjrPit napisał(a):w odpowiednim momencie ponowne psikanie na szybę (gdy wycieraczka wraca i jest na samym dole) wtedy z drugiego psiknięcia zabiera płyn ze sobą i czyści szybę

będzie znośnie.

Albo :
Należy wymienić pompkę spryskiwacza na nowy typ, który ma nie trzy lecz sześć łopatek i cieńsze rurki. Numer fabryczny pompki: 985101H100, natomiast przewodów (rurek): 986221H000. (StaszekN)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

18 lut 2010 22:32

Spróbować możesz odizolować cieplnie zbiorniczek z płynem.
Zrób eksperyment, rozgrzej auto na postoju przy mrozie, pryśnij na szybę, jak silnik będzie gorący. Jest dobrze, prawda? Ok teraz rozpędź na tym mrozie auto tak do 100 na 3 min, zatrzymaj się i pryśnij... ooo nie jest dobrze.
Wadą Ceed jest zbiornik z płynem do spryskiwaczy w niewłaściwym miejscu, wychładza się w czasie jazdy tak, że płyn gęstnieje i spryskiwacze nie dają już rady. Rozwiązanie? Trzeba by cieplnie odizolować ten zbiornik, aby się nie wychładzał. :)
Nie robiłem jeszcze to tylko dywagacje...

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

22 lut 2010 22:30

motto napisał(a):Spróbować możesz odizolować cieplnie zbiorniczek z płynem.
Zrób eksperyment, rozgrzej auto na postoju przy mrozie, pryśnij na szybę, jak silnik będzie gorący. Jest dobrze, prawda? Ok teraz rozpędź na tym mrozie auto tak do 100 na 3 min, zatrzymaj się i pryśnij... ooo nie jest dobrze.
Wadą Ceed jest zbiornik z płynem do spryskiwaczy w niewłaściwym miejscu, wychładza się w czasie jazdy tak, że płyn gęstnieje i spryskiwacze nie dają już rady. Rozwiązanie? Trzeba by cieplnie odizolować ten zbiornik, aby się nie wychładzał. :)
Nie robiłem jeszcze to tylko dywagacje...

Zbiornik w ceedzie jest zamontowany dokladnie tak samo jak w wiekszosci nowych samochodow, wiec nie uwazalbym tego za wade ani źródło problemów ze spryskiwaczami 8-)

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 lut 2010 11:23

Temat ten był już wielokrotnie poruszany. Należy wymienić pompkę spryskiwacza na nowszy model z 6-cioma łopatkami i do tego cieńsze rurki. Takie rozwiązanie jest stosowane w najnowszych modelach. Mi wymieniono w ramach gwarancji.

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 lut 2010 13:31

Ale tak od ręki, pojechałeś i nic nie mówiąc, Ci wymienili? Nie było gadki w stylu, że TTTM?

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 lut 2010 20:39

U mnie także wymienili pompkę i przewód na gwarancji.Przewidując ,że będą problemy z dostępnością części od ręki,pojechałem z tym problemem do serwisu już w lipcu.Powołałem się na biuletyn techniczny KIA :TSB KGE09-92-V040-ED.Nawet jeśli wcześniej w serwisie o tej sprawie nie wiedzieli to po tym numerze w komputerze sobie sprawdzą nr. katalogowe części które muszą zamówić.W moim przypadku pompka była dostępna już następnego dnia a przewód dopiero po miesiącu(Obie części muszą być wymienione jednocześnie).Poprawa po wymianie jest zauważalna ale idealnie nie jest.
Ps.
W LEE MOTORS gdzie ja zlecałem całą tą operację zrobili to bez szemrania i wciskania kitu, że TTTM.
(Akcja dotyczy samochodów wyprodukowanych do połowy lutego 2009)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

24 lut 2010 00:02

Ale jednak róznica jest?
Dokładniej chodzi mi o niskie temperatury etc, bo w cieplejsze dni takie jak dziś około 5 st u mnie wszystko jest ok :)

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

24 lut 2010 20:15

Różnica na plus jest zdecydowanie zauważalna ale mając porównanie ze Skodą Fabią to mogłoby być lepiej.Uważam,że warto z wymiany skorzystać skoro centrala KIa dała nam taką możliwość.Oczywiście ASO bez naszego przyciśnięcia same nam tego nie zaproponują. :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

24 lut 2010 22:01

Dokladnie masz racje, jesli daja nam taka mozliwosc to tylko korzystac. Bede w ASO za niedlugo to zloze zamowienie na pompke :-)

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

02 mar 2010 10:07

Wymiana pompki bezproblemowa w ramach gwarancji. Jedynie tylko to, że trochę trzeba poczekać na dostawę.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

02 mar 2010 21:21

I ja zdecydowałem się wymienić pompkę . Już zamówiona i teraz czekam. Operacje wykona Kia Ligas Chrząstowice.

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 mar 2010 09:06

Oto link do opisu wymiany pompki spryskiwacza na nowy typ:
http://www.ceed-i30.ru/index.php?act=at ... ost&id=630

U nas wymieniają, ale bez przewodu , co nic nie daje, chyba że data produkcji wozu po 15 lutym 2009, gdzie montują już nowe pompki i przewód jest ok. Ale u Ruskich można sobie zamówić potrzebny towar, a u nas oczywiście NIE. Można wrzucić do GOOGLA nr 985101H100 i sobie obejrzeć rosyjskie i czeską stronę na ten temat.

Pozdr
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 mar 2010 09:08

outro napisał(a):I ja zdecydowałem sie wymienić pompkiem. Już zamówiona i teraz czekam. Operacje wykona Kia Ligas Chrząstowice.

Tylko pamiętaj o wymianie przewodu (986221H000)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 mar 2010 15:49

Na ostatnim przeglądzie wymieniono mi pompkę w zbiorniku spryskiwacza na nową 6 łopatkową. Jest widoczna poprawa. Odnośnie przewodów to po podniesieniu maski przyjrzałem się im i zauważyłem, że nie były wymieniane. Mówię tutaj o tych widocznych: do kolanka na dole maski oraz od kolanka do trójnika przed spryskiwaczami. Dziwna sprawa, bo widziałem jak wydawali mechanikowi nowe przewody.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl