Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bociek
 

17 sty 2009 17:41

Stawiam na mało wydajną pompkę. U mnie problem nie występuje, sika aż miło :D

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

17 sty 2009 17:56

Szczerze mówiąc to u mnie też OK, nawet przy szybkiej jeździe psika zdrowo - gorzej z wycieraczkami, gówniane są nieprzeciętnie i słabo zbierają:(
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
skalin
 

24 lut 2009 18:30

słuchajcie wymyśliłem coś takiego - podłożyć coś od strony przodu autka pod psikacze w masce - cieniutka taśma a od strony szyby nic - może się zmieni wysokość psikania - sprawdzę to odmelduję.

AUTOR WĄTKU
olo2012
 

24 lut 2009 19:18

To musi być coś z wydajnością pompki spryskiwacza, którą montują w cee'dach. Jak się przesiądę ze służbowej Octavii do swojej kijanki i uruchomię spryskiwacz to mam wrażenie, że mi się załatwia na szybę ktoś z przerośniętym gruczołem prostaty. :cry: Cee'da mam dopiero miesiąc i nie miałem okazji jeszcze używać płynu letniego. Ciekawe czy będzie różnica...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

24 lut 2009 20:06

Na ostatnim przeglądzie, zgłosiłem słabe psikanie spryskiwaczy przedniej szyby. Powiedzieli, że dysz nie da się wyregulować. Wymiana pompki, też nic nie pomoże. Bo wymieniali wcześniej, zrobili ekspertyzę takiej pompki i nic wadliwego w niej nie znaleźli. Przy okazji zbadali, resztkę płynu jaka pozostała w pompce i okazało się, że jest za gęsty. Więc pompek teraz nie wymieniają, bo KMP odmówiło ASO zwrotu kosztów. Poza wyjątkiem kiedy pompka wcale nie psika.
Czyli winny jest za gęsty płyn. Kiepska jest ta bajka. :evil:

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

24 lut 2009 21:13

Moze cos wam pomoge :roll: Ostatnio zapchala mi sie jedna dysza od spryskiwacza jakims swinstwem z plynu. W ogóle nie psikala :cry: Bylem zatem zmuszony kupic nowa dysze spryskiwacza :) Zaplacilem 25 zl, wiec nie majatek :P Po wymianie odpalam spryskiwacz i... szok :o
Nowa dysza pryska plynem na cala szybe i do tego wysoko!! Strumien dosiega do samej gory szyby clapping Do tego sa to naprawde drobne krople (mgielka) :wink: Teraz wymieniam drugi sprysk, bo w porownaniu z tym nowym psika jak... :lol:
Takze mysle ze poprawili cos w tych spryskch i nowe psikaja zdecydowanie lepiej :mrgreen:
Aha i plyn mam dalej zimowy do -18 C i pomimo ze jest gesty nie zrobilo to zadnego wrazenia na nowej dyszy :D
Jak byscie kupowali te dysze to trzeba chyba trafic na nowa dostawe, zeby nie kupic tego samego co aktualnie posiada sie w samochodzie :lol:
Ostatnio edytowano 24 lut 2009 21:16 przez Atom, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

24 lut 2009 21:16

A gdzie kupiłeś tę dyszę ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

24 lut 2009 21:17

Atom napisał(a):...Bylem zatem zmuszony kupic nowa dysze spryskiwacza :) Zaplacilem 25 zl, wiec nie majatek :P Po wymianie odpalam spryskiwacz i... szok :o ...


Swietna wiadomosc, podaj symbol nowego spryskiwacza.
Czy rozni sie on zewnetrznie od "starej" wersji?
Jesli tak, to moglbys cyknac zdjecia obu, zeby przy ewentualnej wymianie nie dac sobie wcisnac starej wersji...

pozdr.piotr

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

24 lut 2009 21:48

CEEDEEROM napisał(a):A gdzie kupiłeś tę dyszę ?

Auto Coma na Obornickiej :)
pioteer napisał(a):Swietna wiadomosc, podaj symbol nowego spryskiwacza.
Czy rozni sie on zewnetrznie od "starej" wersji?
Jesli tak, to moglbys cyknac zdjecia obu, zeby przy ewentualnej wymianie nie dac sobie wcisnac starej wersji...
pozdr.piotr

Na opakowaniu nowej dyszy sa oznaczenia jak na zalaczonych zdjeciach. Jedno oryginalne, a drugie serwisu w ktorym kupilem dysze :D
Nie zauwazylem zeby budowa roznila sie jakos od tej starej. Wydaje mi sie ze wyglada tak samo 8-)
Jutro moge jeszcze cyknac fote jak spryskuje szybe :D

Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
krzycho_47
 

24 lut 2009 22:37

Witam.
A tą dyszę wymieniałeś sobie sam ? - czy serwis. Bo w poscie nie piszesz o tym.
Nawet jej tam nie podglądałem i nie wiem czy ją się odkręca , wyciska czy wydłubuje śrubokrętem ?

Napisz Atom o tym , bo mnie wymiana tych cholernych dysz też interesuje.

pozdrawaiam

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

24 lut 2009 23:12

Wymienilem sobie sam :)
Wymiana jest banalnie prosta 8-) Śrubokretu nie polecam, zeby nie porysowac lakieru. Ja uzylem kombinerek. Na otwartej masce chwytamy za dysze i zdecydowanym ruchem wyciagamy :D
No i jeszcze trzeba rozlaczyc wezyk, ale to chyba nie problem :lol:
Nowa dysze kupuje sie juz z tym kawalkem wezyka. W sumie nie wiem czemu go dodaja, bo spokojnie moznaby przelozyc ten stary :roll:

Gdyby cos bylo nie jasne to porobie zdjecia i opisze co i jak :roll:

Zauwazylem jeszcze, ze w Microcat Online numer dyszy zaczyna sie od 98632, a ta nowa ktora kupilem ma numer zaczynajacy sie od 98630 :roll:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

24 lut 2009 23:24

Atom- jak możesz, to zrób zdjęcia.
Pozdrawiam

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

25 lut 2009 00:01

Załączam zrobioną na szybko instrukcje przy pomocy starej dyszy :D
Tylko prosze sie nie smiac z mojej radosnej tworczosci :D
Gdyby cos bylo nie jasne to opisze dokladniej 8-)

Obrazek

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

25 lut 2009 00:21

Myśle ,że to wystarczy.
Dobra robota. clapping
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

25 lut 2009 00:22

Atom- bardzo ci dziękuje.
Wyjąłem stare dysze i przedmuchałem je pompką do pompowania kół. Dysze psikają rewelacyjnie. Poprawa o 100% i teraz jest ok :)
Na ostatnim przeglądzie, przedmuchali przewody spryskiwaczy, nic nie pomogło :(

AUTOR WĄTKU
Black
 

25 lut 2009 01:04

no i [EDIT ŻANDARMERII] jutro ja zrobie to samo przedmucham kompresorem te dysze bo tez mi juz sciemniaja

dam znac jakie efekty.

pozdr.


* Proszę nie używać wulgaryzmów

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

25 lut 2009 10:17

Okazało się, że powodem kiepskiego psikania na przednią szybę są zatykające się dysze. Wystarczy wymontować, przedmuchać i jest super :)

Zastanawia mnie jedno, jest w Polsce tyle ASO, nad nimi sprawują nadzór spece z KMP i nikt na to nie wpadł?
Wymieniali pompki a dyszach nikt nie pomyślał? Przecież wystarczy, tylko je przedmuchać lub wymienić :evil:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Dysze

25 lut 2009 11:41

Witam,
U mnie też spryskiwacze od 1,5 roku psikają jak by chciały a nie mogły ale wg ASO KIA GAM ten typ tak ma. Zgłaszałem to juz na pierwszym przeglądzie w 2007r. i niestety nic nie poradzili. Jedynym źródłem wiedzu dla mnie jesy www.mojaceed.pl - skoro ASO gdzie jeźdzę nic nie potrafi mi doradzić i patrzy na mnie jak na wariata jak się o coś pytam.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
olo2012
 

25 lut 2009 14:42

Rozumiem. Czyli tym z kiepskim wytryskiem zaleca się dmuchanie.
Nie mam więcej pytań w tym temacie. :? :)
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
skalin
 

25 lut 2009 17:19

Zrobiłem to co pisałem wyżej - efekt do przyjęcia, jeszcze dmuchnę w dysze ale wydaje mi się ze winna tu jest mało wydajna pompka.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl