Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

15 maja 2009 20:46

Dobra myśl, chociaż przyznam, że moje po roku jeszcze dają podobny efekt jak po zakupie.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

15 maja 2009 21:56

moje jak na razie po ponad 2 latach eksploatacji działają prawidłowo, generalnie tak jak po zakupie, ale dobra robota z tym filtrem w razie czego będziemy wiedzieć jak zaradzić good

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

15 gru 2009 07:56

Należy wymienić pompkę spryskiwacza na nowy typ, który ma nie trzy lecz sześć łopatek i cieńsze rurki. Numer fabryczny pompki: 985101H100, natomiast przewodów (rurek): 986221H000.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 gru 2009 13:34

ale z tego co widzę na zdjęciu to dalej nie jest najlepiej, większość płynu jest na wysokości koła kierowcy, no chyba że źle to widzę
u mnie większość płynu spada na szybę na wysokości między czubkiem mojej głowy a połową kierownicy, więc dokładnie tam gdzie powinno
w zimnie przy b. dużych mrozach sprawność spada, ale to normalne.

AUTOR WĄTKU
darkdream
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

18 gru 2009 08:17

Nie chce zaśmiecać forum więc tu zadam pytanie.
Jest coś takiego jak podgrzewane dysze spryskiwaczy i podgrzewacz płynu do ceed'a w jakieś przystępnej cenie??
Pozdr

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

18 gru 2009 11:32

darkdream napisał(a):Nie chce zaśmiecać forum więc tu zadam pytanie.
Jest coś takiego jak podgrzewane dysze spryskiwaczy i podgrzewacz płynu do ceed'a w jakieś przystępnej cenie??
Pozdr


Osobiście nie spotkałem się z takowym urządzeniem. Leję dobre płyny (SONAX, AUTOLAND) i nie mam problemów z słabym strumieniem.
Nie polecam zakupu POLARISA dostępnego w sieci Real. Nie dość że śmierdzi na cholera w samochodzie to jeszcze ma gęstą konsystencję.

AUTOR WĄTKU
ufek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

18 gru 2009 11:42

Mozna kupić różne wynalazki np. takie coś na portalach aukcyjnych., ale czy ja wiem 8-)

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

19 gru 2009 15:53

Witam,
Dlaczego zimą spryskiwacze działają w Ceedzie tak jak by chciały a nie mogły? Im większy mróz tym gorzej. Czy mamy jakieś wadliwe pompki? Czy jest jakaś akcja serwisowa? Mam Ceeda z 9/2007r. Płyn mam zalany do - 20 C a przy -14 spryskiwacze psikają na 10 cm szyby a nie na całą. Mamy ine auto OPEL VECTRA z 93r. i tam nigdy nie miałem takich problemów. Pozdrawiam

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

19 gru 2009 17:13

Darek_Korbik napisał(a):... Czy mamy jakieś wadliwe pompki? Czy jest jakaś akcja serwisowa? ...


Jest biuletyn techniczny z 22.01.2009 mówiący o zmianie pompki z trój-łopatkowej na sześcio-łopatkową i zmianie średnicy wężyków z 4mm na 3,5.

Mam wymienione te elementy i cudów nie ma - jest poprawa ale niewielka ( psika na 20-30 cm nad wycieraczki)
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
chris_1972
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2009 07:39

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 sty 2010 11:23

W Auto-Coma w Poznaniu przeczyścili układ i wymienili dysze do spryskiwaczy (wszystko w ramach gwarancji)- obecnie psika do mniej więcej połowy szyby.
CEED SW 1.6 DOHC Optimum +

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 sty 2010 12:10

ufek napisał(a):Mozna kupić różne wynalazki np. takie coś na portalach aukcyjnych., ale czy ja wiem 8-)

to jest przewynalazek
albo niech ktoś wytłumaczy jak to działa
gorąca para na szybę
a skąd gorąca para w zimnym aucie w ciągu minuty od włączenia
ponadto trzeba by robić osobną instalację na tą parę/wodę
płyn do spryskiwaczy jest z alkoholem i momentalnie by odparował no i niezbyt bezpieczne do podgrzewania
więc zakładam że to para wodna
przy bardzo dużym mrozie po chwili mogłoby to się zamienić w pokrywę lodową na aucie,
więc wynalazek wątpliwy
reklama też niezbyt rzetelna
czy ktoś się spotkał z odmrażaniem/odparowaniem szyby z góry w dół,
jakieś ciekawostki fizyczne
ciepłe powietrze przesuwa się do góry i do tego nawiewane jest z dołu do góry
najwięcej ciepła oddaje gdzieś w połowie szyby i tam też powstają pierwsze odmrożenia szyby
proszę zwrócić uwagę, że na filmikach w praktyce wynalazek prezentowany jest w warunkach wiosenno-jesiennych, a nie zimowych
w warunkach zimowych tylko na reklamie - komputerowej animacji
jakieś bajki amerykańskie :mrgreen:

moje spryskiwacze działają poprawnie, przy bardzo niskich temp poniżej -15 normalne jest że strumień jest słabszy
dysze w ceedach wyrzucają płyn pod mniejszym ciśnieniem niż standardowe spryskiwacze
dlatego płyn jest na szybie przedniej, a nie na dachu lub szybie samochodu za nami. :twisted:

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

12 sty 2010 15:00

mi sie wydaje, a nawet jestem pewien, ze sa to instalacje grzalek w zbiorniczkach. spotkalem sie juz z czyms takim w mercedesie i subaru, ale byly to wersje produkowane na skandynawie.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 sty 2010 20:17

dirtyweekender napisał(a): i subaru, ale byly to wersje produkowane na skandynawie.


Pierwsze słyszę- możesz coś więcej w tym temacie?

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 sty 2010 20:38

bociek napisał(a):
dirtyweekender napisał(a): i subaru, ale byly to wersje produkowane na skandynawie.


Pierwsze słyszę- możesz coś więcej w tym temacie?


sa to grzalki idace w pione przez caly zbiornik, bardzo podobne do tych, ktore byly lub sa w czajnikach bezprzewodowych :)
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 sty 2010 20:39

dirtyweekender napisał(a):
bociek napisał(a):
dirtyweekender napisał(a): i subaru, ale byly to wersje produkowane na skandynawie.


Pierwsze słyszę- możesz coś więcej w tym temacie?


sa to grzalki idace w pione przez caly zbiornik, bardzo podobne do tych, ktore byly lub sa w czajnikach bezprzewodowych :)


A model, rocznik?

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 sty 2010 20:45

mercedes e klasa 2000r, a subaru legacy bylo z 1999r.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

17 sty 2010 22:33

dirtyweekender napisał(a):
sa to grzalki idace w pione przez caly zbiornik, bardzo podobne do tych, ktore byly lub sa w czajnikach bezprzewodowych :)

...były - bo teraz w czajnikach są płyty grzewcze (na dnie dzbanka)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
jack_cee'd
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lut 2010 10:18

Spryskiwacze w CEED to porażka. tłumaczenie ,że to p[rzez zbyt gęsty płyn itp
przy predkości 100km/h ledwo co do dolnej krawędzi szyby dolatuje. efekt porysowana szyba, zwiększone zuzycie płynu do spryskiwaczy. A o bezpieczeństwie nie wspomnę - czas kiedy trzeba trzymać włączony spryskiwacz i czekać aż oczyści się szyba. Masakra.
Wymienili mi pompke i co? Różnicy nie widać.
Zona jeździ 3 lata Fabią I i nie ma takich problemów.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lut 2010 14:14

Nie wiem co Wy tam lejecie, ale jakoś u mnie sika po całej szybie. Płyn jaki stosuję to Autoland lub Sonax.
Choć czasem z przodu przy sporych mrozach potrafią się przytkać, sikająć po tylnej szybie

AUTOR WĄTKU
pawwal
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lut 2010 16:38

bociek napisał(a):Nie wiem co Wy tam lejecie, ale jakoś u mnie sika po całej szybie. Płyn jaki stosuję to Autoland lub Sonax.


Coś w tym musi być, bo po odpuszczeniu dużych mrozów mój Cee'd zaczął sikać w miarę znośnie - aż do wczoraj. Wczoraj nalałem Psik-Psika i jest zauważalnie gorzej. Nie wiem, co było wlane wcześniej - wlewali w salonie albo w fabryce - ale leciało znacznie lepiej (i lepiej też pachniało).

- pw

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl