Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 paź 2010 01:47

Zwłoka czasowa wynosi ok sekundę.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 paź 2010 08:24

wydaje mi sie ze jesli bedziesz odpowiednio pulsacyjnie pryskal to sie nie wlacza;p

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

23 paź 2010 10:14

hacker napisał(a):wydaje mi sie ze jesli bedziesz odpowiednio pulsacyjnie pryskal to sie nie wlacza;p

wróciłem z myjki. chciałem spryskać płynem ze spryskiwaczy szybę przednią, aby ręcznie przetrzeć miejsca, których nie dosięga wycieraczka.
włączyłem spryskiwacz na chwilkę, ułamek sekundy po czym wyłączyłem stacyjkę.
wycieraczki pozostały w górnej pozycji :lol:
wracając do zacytowanej wypowiedzi - u mnie się nie da.

AUTOR WĄTKU
Mce
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

02 lis 2010 14:55

Ja też trochę odkopię mój post z czerwca :). Już byłem wtedy umowiony na druga wizytę i poprawę tego co trzeba, ale nagle samo z siebie wszystko sie naprawilo i opóźnienie zniknęło :) I wizytę odwołałem i jest cały czas dobrze, musiało coś po prostu się gdzies przytkać chyba i jak sie odetkało to juz szaleństwo potem ;). Nawet po stronie pasażera chyba ciut za wysoko troche leci ale zobaczymy jak w zimie będzie, tutaj zawsze właśnie lecialo dużo za nisko więc teraz zakładam że będzie tak jak trzeba :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

21 maja 2014 00:22

To ja też się dopiszę do starego wątku, u mnie opóżnienie już zaczęło mnie wkurzać, wycieraczki ciorały po suchej szybie. Zrobiłem tak jak userzy, kupiłem zaworek zwrotny z CC wstawiłem w wężyk i działa jak trzeba :D
Koszt całej operacji to 15 zł :) poniżej fotki zrobione telefonem więc jakość nienajlepsza.

Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
JanWP
 

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

06 maja 2015 11:27

Witam, prześledziłem wpisy dotyczące dysz spryskiwaczy szyby przedniej. Mam PRO CEED II z 2013 GDI 1.6 wersja L. Ma mnóstwo różnistych bajerów ale spryskiwacze szyby przedniej to tragednia. Płyn jest podawany na wysokości dolnego położenia wycieraczek nie jest przez nie zabierany i rozprowadzany po całej szybie. Stosowałem płyny róznych marek i jest to niezależne od jego gęstości, pory roku itd.O jakimś skutecznym zmywaniu szyby nie ma mowy. Serwis umył ręce i stwierdził,ze KIA faktycznie montuje w CEED i PRO CEED II spryskiwacze o nieregulowalnych dyszach !!! Spotkałem sie z tym po raz pierwszy. Napisałem obszerne pismo do KIA POLSKA w Warszawie załaczając zdjęcia i opisując cały problem. Potraktowano moje uwagi i wniosek aby przynajmniej przy reestylingu modelu zacząć stosować spryskiwacze z regulowalnymi dyszami tak jak przypuszczałem. To jest nie ich problem tylko mój i koniec. Typowe zachowanie ale jazda z nieskutecznie zmywaną szybą przednią jest i niebezpieczna i uciążliwa nie mówiąc o tym, że zaraz będzie ona porysowana a to już powazniejszy wydatek. Zobaczymy czy spece z KIA dokonają usunięcia tego fatalnego rozwiązania przy najbliższym reestylingu - połowa 2015 ? Wtedy można będzie podmienić dysze spryskiwaczy nie tracąc gwaracji !!! ( Uprzedzono mnie w serwisie, ze jesli bedę sam cos majstrował to utracę gwarancję - ha,ha,ha ) Czy ktos z Was może juz sam dokonał jakichś zmian w tym zakresie ? Pozdr./

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

06 maja 2015 12:47

JanWP napisał(a):Potraktowano moje uwagi i wniosek aby przynajmniej przy reestylingu modelu zacząć stosować spryskiwacze z regulowalnymi dyszami tak jak przypuszczałem. To jest nie ich problem tylko mój i koniec.

JanWP napisał(a):Typowe zachowanie ale jazda z nieskutecznie zmywaną szybą przednią jest i niebezpieczna i uciążliwa

A po polsku ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

06 maja 2015 21:00

Nie mam zastrzeżeń, co do jakości "psiknięcia", ale fabryczne montowane wycieraczki, to oględnie mówiąc, pomyłka. Wg mnie KIA, w tym aspekcie, cofnęła się kilka lat w wstecz. Już szukam czegoś w stylu Bosch Aerotwin.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

06 maja 2015 22:14

awer napisał(a):Nie mam zastrzeżeń, co do jakości "psiknięcia", ale fabryczne montowane wycieraczki, to oględnie mówiąc, pomyłka. Wg mnie KIA, w tym aspekcie, cofnęła się kilka lat w wstecz. Już szukam czegoś w stylu Bosch Aerotwin.



Fabrycznie zamontowane 5 lat temu wycieraczki były trwalsze i sporo lepsze od Aerotwin. Przypadek ???
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

11 lut 2018 17:05

lalas napisał(a):o ja też się dopiszę do starego wątku, u mnie opóżnienie już zaczęło mnie wkurzać, wycieraczki ciorały po suchej szybie. Zrobiłem tak jak userzy, kupiłem zaworek zwrotny z CC wstawiłem w wężyk i działa jak trzeba Koszt całej operacji to 15 zł


Witam, ten oryginalny zaworek zwrotny od CC jest na wężyk 6mm ? Bo takie widzę w necie. Rozumiem, że Ceedy 1 po fl taki właśnie mają przekrój wężyków? Czy zamontowanie takie zaworka na tyle w kombiaku również pomaga ???

filipek
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 cze 2018 10:13
Lokalizacja: Malbork
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, optimum+

Re: Jak podwyższyć strumień płynu z przedniego spryskiwacza?

03 lip 2018 09:23

Odświeżę trochę temat. Chodzi mi czy ktoś zastosował spryskiwacz z innej marki pojazdu lub czy zastosował coś takiego https://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-m ... 76678.html Mam octavie 1 i tam ladnie zrasza całą szybę czego mi brakuje w "kijance"

Poprzednia strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl