Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

18 mar 2014 23:37

zelu napisał(a): :?? a kiedy ta dyrektywa wyszła :??

...jakoś w 2013 roku... dokładnie nie pamiętam...?
A jak będę w serwisie KIA, to wejdę na salon i z ciekawości się zapytam jak jest w Ceed'zie II z wymianą żarówek :)

szpula
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 mar 2014 08:49

zelu napisał(a): Niech opiszą swoje wrażenia osoby posiadające Ceed'a II czy też bez problemu mogą wymienić żarówkę. :ha


Jeszcze nie wymieniałem, ale wg instrukcji powinno się to robić tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek]

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 mar 2014 09:07

Czyli kicha, najfajniejszy jest zapis "Jeśli możesz dosięgnąć żarówki" czyli jak ktoś ma łapki do fortepianu "noszenia" :ha to musi wyjmować reflektor diabloo
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 mar 2014 10:29

Nie musiałem jeszcze wymieniać ale postanowiłem przećwiczyć w sprzyjających warunkach, żeby w razie czego w niesprzyjających dać radę.
Bez problemu udało mi się wyciągnąć żarówki mijania i drogowe i włożyć je z powrotem na miejsce. Od strony kierowcy jest trochę gorzej bo przeszkadza skrzynka bezpieczników ale i tak więcej miejsca niż w Polo 6n2, a tam udawało mi się to zrobić bez odkręcania czegokolwiek.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re:

25 mar 2014 10:03

Wojtas napisał(a):A jak mi sie spali żarówka w ceedku i policja mnie zatrzyma i policjant powie "panie kierowco żarówka spalona musi pan wymienić to ja wtedy wyciągne zapasik z bagażnika i go dam plicjantowi mówiąc panie władzo jak pan takiś mądry to wymień bo ja nie wiem jak" :lol: i mam ich w dupie

pozdr



hehe. Policja może ale nie musi zabrać Ci dowód rejestracyjny. Jak będziesz skakał dadza Ci pokwitowanie na 0 dni i wpisza, że nie możesz sie dalej poruszać, a wystarczy wpisać ze zagrażasz bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Do tego możesz otrzymać mandat do 500 zł za poruszanie się pojazdem nie sprawnym. Nie podpiszem pokwitowania, zero problemu wpiszą, że odmówiłeś podpisu, podpiszą się we dwoje, a później bedziesz jezdzil do komendy i blagal żeby Ci wydali bo dowodu nie odbierzesz.

gartuluje pomyslów

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 10:32

Słyszałem, że teraz jak mamy przepaloną żarówkę i policja nas zatrzyma, to nie może wystawić mandatu za "nie manie świateł", tylko poinformuje nas o tym. Zapewne w związku z tym, że w niektórych samochodach nie jest możliwa wymiana żarówki w warunkach polowych (potrzeba narzędzi i/lub dodatkowej wiedzy, co/gdzie otworzyć, żeby się dostać do żarówki).

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 11:28

cocosh napisał(a):Słyszałem, że teraz jak mamy przepaloną żarówkę i policja nas zatrzyma, to nie może wystawić mandatu za "nie manie świateł", tylko poinformuje nas o tym. Zapewne w związku z tym, że w niektórych samochodach nie jest możliwa wymiana żarówki w warunkach polowych (potrzeba narzędzi i/lub dodatkowej wiedzy, co/gdzie otworzyć, żeby się dostać do żarówki).


Jak jedziesz w dzień przy sprzyjających warunkach atmosferycznych to jeszcze ma sens. W innych warunkach stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych więc nie widzę opcji żeby pozwolili jechać dalej. Może mandatu nie dostaniesz ale dowód pewnie zabiorą.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 11:52

Znalazłem wypowiedź policjanta z 07.2012 - może jest to nadal aktualne?
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/przepalona-zarowka-co-moze-zrobic-nam-policja/lg4d6

Czy jest jak mówisz: mandatu nie będzie, ale mogą zabrać dowód rejestracyjny - więc mogę jechać dalej, nawet jak nie wymienię na miejscu. Ale jak by to wyglądało w praktyce w nocy, to nie wiem: Ma Pan niesprawny samochód, więc zabieramy Panu dowód rejestracyjny, ale może Pan jechać dalej...:)?!?

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 12:52

Bez dowodu jeździć chyba (niech ktoś potwierdzi) nie możesz więc dalej nie pojedziesz.
Samochód niesprawny poruszać się po drodze nie może.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 13:03

No bez przesady, jak zabierają dowód, to dostajemy karteczkę od policjanta, że możemy się poruszać samochodem 7-14 dni (nie wiem ile dokładnie), żeby dojechać do serwisu i usunąć usterkę. A potem się udajemy do wydziału komunikacji i odbieramy dowód:

"...W takiej sytuacji, niezależnie od tego kto zauważył braki w oświetleniu, należy jak najszybciej pojechać do serwisu, który doprowadzi jego oświetlenie do porządku.

Dowód rejestracyjny jest przesyłany do wydziału komunikacji, który pojazd rejestrował, z podaną przyczyną zatrzymania tego dokumentu. Gdy ta przyczyna ustanie, kierowca odbierze dowód. W praktyce kierowca pokazuje w wydziale komunikacji np. dowód zakupu czy wymiany żarówki.

Pracownik wydziału może też wyjść z budynku z kierowcą i sprawdzić, czy światła rzeczywiście działają. Po naprawieniu zepsutych świateł nie trzeba przeprowadzać badań technicznych w stacji kontroli pojazdów.
"

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 17:34

Za zatrzymany dowod rej wystawia sie pokwitowanie z terminem waznosci 0-7 dni. Mandat jak najbardziej jest mozliwy z gorna granica 500 zl. Co do lawety sprawa wyglada tak ze zamawia ja sobie kierowca we wlasnym zakresie. Czesto daje sie pokwitowania z adnotacjami tj. Mozliwosc dojazdu do najblizszego parkingu na ul. Xxx. W pokwitowaniu wpisuje sie jako przyczyne np. Niesprawne oswietlenie przod lewy. Zgodnie z ustawa prd w zaleznosci od tego czy uzna sie ze pojazd stwarza zagrozenie czy tez tylko narusza porzadek sa terminy 0-7 dni liczone od dnia nastepnego w ktorym pokwitowanie wystawiono.

Mozna dac mandat za spalona zarowke, ale z reguly daje sie opcje naprawy na miejscu. Jak nie naprawi to sie zatrzymuje ale z reguly bez mandatu chyba ze ktos jest glupio madry. Jak ktos jest normalny mozna umowic sie ze na koniec sluzby taki ktos podjedzie pod kp, kmp, wrd i jesli ustanie przyczyna mozna dowod odzyskac.

Mozna wyjsc ale nie trzeba.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 18:13

cocosh napisał(a):Pracownik wydziału może też wyjść z budynku z kierowcą i sprawdzić, czy światła rzeczywiście działają. Po naprawieniu zepsutych świateł nie trzeba przeprowadzać badań technicznych w stacji kontroli pojazdów."


Napisali bzdury na onecie a Wy je powielacie :!! Jeżeli DR został zabrany i odesłany do WK to musisz się stawić na SKP na dodatkowe badanie techniczne stwierdzające ustanie przyczyn zatrzymania DR - koszt to 20zł od usterki.
Urzędnik WK nie jest organem stwierdzającym ustanie bądź nie usterki.

Zawsze zamiast skakać możesz grzecznie powiedzieć: "Szanowny Panie, po pierwsze primo, nie uczono mnie tego na kursie prawa jazdy, po drugie primo, mam dwie lewe płetwy, a tu trzeba pół auta rozmontować, jakieś zbiorniczki odkręcać, żeby dostać się do żarówki, ale myślę, że jeśli Pan, w imię "służyć i chronić" mi pomoże to razem na pewno damy radę". ;) I wtedy na pewno odjedziesz ze sprawnym oświetleniem, DR w ręce i bez mandatu :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 19:42

Ryba im chyba chodziło o policjanta lub bardziej Dyżurnego który miałby wyjść

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

25 mar 2014 20:06

cocosh napisał(a):W praktyce kierowca pokazuje w wydziale komunikacji np. dowód zakupu czy wymiany żarówki.

Pracownik wydziału może też wyjść z budynku z kierowcą


;) friendss

Polecam artykuł http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/w-polsce-da-sie-zarejestrowac-slonia-zamiast-auta,1969645,5906 tu też zaproponowali, żeby urzędnik wychodził zza biurka :lol:
Fakt faktem, jako że zajmuję się tym zawodowo, to teza podana w artykule jest 100% trafna :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

roberto
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 04:51

wystarczy wozić ze sobą żarówkę zapasową i w razie czego poprosić policjanta, żeby pokazał jak ją wymienić bez narzędzi :ha oczywiście wszystko z pełną kulturką :twisted: myślę że w takiej sytuacji zazwyczaj odjedziemy spokojnie z DR w kieszeni i bez mandatu :good

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 08:35

Powiem tak masz racje, ale często jest tak, że nie ma na to czasu. Tzn jedziesz np.na kolizje, interwencje i robisz konktrole w trakcie dojazdu.Wtedy nie ma za duzo czasu. Od chwili przyjęcia od dyzurnego zlecenia masz pewnien okreslony max czas na dojazd :-) Nie zareagujesz, zaraz ktos skarge wysmaruje, ze taki to a taki radiowoz jechal nie reagowal na wykroczenia i pewnie na kawe jechali ;-)
Ostatnio edytowano 26 mar 2014 08:54 przez mapet_wroc, łącznie edytowano 2 razy

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 08:40

Ja wczoraj u siebie wymieniałem żarówki w ceed przed fl. Da rade to zrobic bez narzedzi jakichkolwiek. Ręce też mam raczej spore. Wystarczy z prawej strony wypiąc skrzynke bezpiecznikow (siedzi na dwóch zatrzaskach). Od lewej strony tez problemu nie ma wiekszego. Zakretki warto podkleic przed demontazem tasma papierowa zeby nie spadly. Czas 15 min/ dwie strony. Założyłem żarówki Narwa +50% światła więcej. Odwoziłem dziś młodą jadać przez AOW w mgle, widać rożnice.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 13:25

Ryba4 napisał(a):Zawsze zamiast skakać możesz grzecznie powiedzieć: "Szanowny Panie, po pierwsze primo, nie uczono mnie tego na kursie prawa jazdy, po drugie primo, mam dwie lewe płetwy, a tu trzeba pół auta rozmontować, jakieś zbiorniczki odkręcać, żeby dostać się do żarówki, ale myślę, że jeśli Pan, w imię "służyć i chronić" mi pomoże to razem na pewno damy radę". I wtedy na pewno odjedziesz ze sprawnym oświetleniem, DR w ręce i bez mandatu

roberto napisał(a):wystarczy wozić ze sobą żarówkę zapasową i w razie czego poprosić policjanta, żeby pokazał jak ją wymienić bez narzędzi oczywiście wszystko z pełną kulturką myślę że w takiej sytuacji zazwyczaj odjedziemy spokojnie z DR w kieszeni i bez mandatu

:?? :??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

nisiia
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 14:51

Ryba, masz fana :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 18:28

Czekaj, dopiszę do listy.. gdzie ten excel..a jest! Ok, to będzie pozycja 87654, gratulacje! clapping :ok Jeszcze trochę i dojdziemy do ograniczenia excela 2013 :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl