Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 sty 2008 08:44

Wojtas - jeśli jesteś 20 letnią długonogą blondynką z miseczką D to może pan władza Ci wymieni żarówkę, inaczej obawiam się że to Ciebie misiaczek będzie miał w ... :D :lol: :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

domino77
 

08 sty 2008 07:20

Wymiana żarówek sfotografowana (chyba nie było):
http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Vy ... 4da/#album

oraz np. wymiana filtra
http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 sty 2008 14:09

Z lewej strony da się zrobic bez demontażu czegokolwiek, z prawej trzeba tylko odkręcić dwie śruby kluczem 10 mocujące zbiornik wyrównawczy i też jej dostęp do żarówki. Wolę to niz demontaż plastików i wyciąganie reflektorów - jak znam życie coś pęknie i kłopot murowany.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Wojtas
 

08 sty 2008 14:38

No widzisz Pioter nie jest to takie proste i tylko mi nie mów że jak cie policja zatrzyma to będziesz przy nich rozbierał pół samochodu bo żarówka się spaliła :?: . Jak mówiłem ja powiem panu policjantowi zeby wymienił jak taki mądry bo ja sie nie bede paprał zwłaszcza jak bedzie ciemno i syf na drodze i temperatura -10. I to nie chodzi o blondi długonogą tylko o to ze dostęp do zarówek jest do dupy, a tak nie powinno byc. Dostęp do żarówek powinien być bezproblemowy żeby można było w każdej chwili je wymienić bez używania jakiegokolwiek klucza.

pozdr

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

08 sty 2008 15:40

A w instrukcji napisali, ze w razie spalenia zarowki skontaktowac sie z serwisem :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

vitaras
 

08 sty 2008 15:51

A co obemuje KIA Assstance? a assistance ubezpieczyciela? Paliwko dowiozą to i żarówę też.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 sty 2008 22:59

Konstrukcja konstrukcją a przepisy przepisami - czasami można niestety trafić na bałwana z białym daszkiem i wtedy nie ma tłumaczenia że się nie da wymienić bo nie ma dostępu - zabierze dowód i wezwie lawetę. Dla nas faktycznie - Kia Assistance. Natomiast Wojtas ostatnio jak robili mi spryski zleciłem wymianę żarówek i obserwowałem jak się to robi - tak jak napisałem z lewej strony wystarczą zręczne ręce a z prawej trzeba się wspomóc kluczem dziesiątką. Wymiana obydwu nie powinna przekroczyć 5-6 minut.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Wojtas
 

08 sty 2008 23:25

No to będę musiał to sprawdzić żeby widzieć jak działać w razie spalenia.
Pioter powiem ci że w Pasku mojego taty wymieniam żarówki bez problema tyle że z prawej strony sciągam cały dolot do filtra powietrza ale kluczy jeszcze nie używałem do tego. Będę musiał to sprawdzić co i jak w Ceedku.

Pozdr

gucio33
 

12 sty 2008 15:55

Wymiana żarówek drogowych to faktycznie banał dobry dostęp operacja trwała 5minut poszły H1 OSRAM NIGHT BREAKER + 90%, co do światełek mijania już jest gorzej -ciasnota :( praca dla cierpliwych choć do wykonania wybór padł na tą samą firmę ale chciałem zapytać jak dobrać się do pozycyjnych dysponuje ktoś jakimś linkiem :?: albo naprowadzi od czego zacząć.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

12 sty 2008 16:50

<span>gucio33</span> napisał(a):jak dobrać się do pozycyjnych dysponuje ktoś jakimś linkiem


masz je przy drogowych - poszukaj tam wcisnietej kostki od zarowki. POlecam zrobić to za dnia i miec ze soba lusterko.

nie majstruj przy mijania, bo przypadkiem moze wypiac silniczek od regulacji wysokosci - namacalnie sie wydaje, ze to jest pozycyjne, ale nei jest. Montaz silniczka potem jest na czuja - jak dobrze trafisz, to zmontujesz. Jak nei to serwis. Mi ponowne wsadzenie tego silniczka zabralo jakies 15 minut :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

gucio33
 

12 sty 2008 17:14

Dzięki za przybliżenie tematu zerknę za dnia widocznie przeoczyłem tą kostkę pomimo że po odkręceniu dekielka zabezpieczającego chwilkę straciłem na zlokalizowanie jak się dostać do pozycyjnych od dołu widać wyraźnie że są silniczki od ustawienia świateł .Dzięki za pomoc drinkss ,podzielę się jak dokończę temat .Na postoje pójdą białe LED walcowe .

Pajączek
 

23 lut 2008 12:14

Wymieniałem ostatnio zarówki swiateł mijania w serwisie ( drogowe wymieniłem sam bez problemu ) i nie trzeba wcale wykręcac reflektorów. Dojście jest rzeczywiście utrudnione ale trzeba zrobic tak. Z lewej strony odkrecic skrzynke bezpieczników - 3 srubki , lub odczepić ją z zaczepów - da nam to jakies 3cm wiecej luzu, a po stronie akumulatora po prostu go przesunąć odkrecając 1 śrubkę mocującą i wypinając z zaczepu wiązkę przewodów z lewej strony akumulatora. Całosć trwa jakieś 7 - 10 min. Bez tego wymiana żarówek jest w przypadku osoby z dużą łapką - raczej niemożliwa. Wsadziłem Osram Night Braker i jest o wiele lepiej niż zwykłe H7 . Pozdrawiam

Hazael
 

23 lut 2008 12:56

W serwisie pokazali mi jak demontuje się reflektory - banał wystarczy śrubokręt i klucz 10. Reflektor siedzi na 3 śrubach. Montaż i demontaż nie zajmuje więcej niż 3 minuty, a wtedy dostęp do obydwu żarówek wyśmienity.
Nie ma co obawiać się demontażu reflektora to naprawdę proste, łatwiejsze niż wymiana żarówki H4 w moim Citroenie Jumperze - gdzie miejsca pod maska jest naprawdę dużo.

kris
 

23 lut 2008 14:47

Hazael napisał(a): banał wystarczy śrubokręt i klucz 10. Reflektor siedzi na 3 śrubach. Montaż i demontaż nie zajmuje więcej niż 3 minuty, a wtedy dostęp do obydwu żarówek wyśmienity


a co z ustawieniem świateł jeżeli wyjmiesz reflektror ?
po ponownym zamontowaniu nie trzeba ustawiać świateł ?
:?

Hazael
 

23 lut 2008 14:51

nie, nie trzeba, ustawienie się nie zmienia.

Wojtas
 

Czy ktoś zmieniał żar. pozycyjne w ceedzie?

17 lis 2008 21:39

Tak jak w temacie czy ktoś zmieniał te żarówki bo jest do nich dostęp i nie ma potrzeby jechać do ASO, chodzi mi oto że chce ta mała całoszklana zarówke wymienić na bluevisiona, gdyż te fabryczne dają zółte swiatło a ja chce białe - taki kaprys :). Dzisiaj sciagnąłem to plastikowe pokretło od reflektora i mam dojcie żarówki ale niechce na siłe szarpac za oprawke zeby czegos nie spierniczyc - dlatego pytam moze ktos to juz wymieniał i wie co i jak?

Pozdr

mak58
 

żarówki

28 gru 2008 18:56

Witam! jaki typ żarówek jest stosowany w Kia ceed w przednich reflektorach bo w instrukcji niema żadnej informacji. Pozdrawiam

Wojtas
 

28 gru 2008 18:59

<span>mak58</span> napisał(a):Witam! jaki typ żarówek jest stosowany w Kia ceed w przednich reflektorach bo w instrukcji niema żadnej informacji. Pozdrawiam

światła mijania - H7
pozycyjne - W5W
drogowe - H1

ryli1
 

17 sty 2009 16:54

Próbowałem tak jak na to pokazane na:
http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Vy ... 4da/#album
Po odkęceniu 3 śrub reflektor rzeczywiście był luźny, ale w żaden sposób nie dało sie go wyciągnąć do przodu, bo blokuje go zderzak i blacha błotnika. Prosze o podpowiedź , jak go wydostać.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

17 sty 2009 23:04

poruszac nim i wyciagac. Wychodzi z oporami

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl