Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

roberto
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 19:08

a nawet nie załapałem, że Cię powtórzyłem :| to pewnie ze względu na godzinę :lol:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

26 mar 2014 23:19

No popatrz, jak podobnie myślimy, muszę poważnie pogadać ze swoim starym, czy gdzieś czasem lata temu nie buszował w Warszawie :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

roberto
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

27 mar 2014 03:04

pytaj, pytaj, a ja zapytam swojego o południe :lol:
kurde, nawet model i kolor auta mamy taki sam, więc coś w tym może być :? :ha

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

27 mar 2014 08:00

Nie :ot: mi tu mybomb
Zapraszam na Skype argue
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

mziutek
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 paź 2014 14:49

cocosh napisał(a):Słyszałem, że teraz jak mamy przepaloną żarówkę i policja nas zatrzyma, to nie może wystawić mandatu za "nie manie świateł", tylko poinformuje nas o tym. Zapewne w związku z tym, że w niektórych samochodach nie jest możliwa wymiana żarówki w warunkach polowych (potrzeba narzędzi i/lub dodatkowej wiedzy, co/gdzie otworzyć, żeby się dostać do żarówki).



Tak sobie czytam zaległe dyskusje i zastanawiam się, jakie wielkie zagrożenie stwarza auto z przepaloną jedną żarówką, nawet w nocy.
Rozumiem, że stwarzało w jakimś (chyba) citroenie z lat czterdziestych ub. wieku wyposażonym tylko w jeden centralny reflektor.
Późniejsze auta wszystkie światła mają podwójne (z wyjątkiem pojedyńczego tylnego przeciwmgłowego a stopy potrójne), najczęściej na oddzielnych bezpiecznikach.
Takie wymagania techniczne wymyślono właśnie po to, by przepalenie jednej żarówki nie powodowało nagłego "zniknięcia auta z drogi".
Nawet w przypadku przepalenia żarówki mijania w reflektorze świeci pozycyjne - można wprawdzie z daleka uznać pojazd za motocykl z przyczepą ale widoczny dalej jest.
Nie rozumiem więc uniemożliwiania dalszej jazdy, wzywania lawety itd.
Zabieranie dowodu rejestracyjnego z kilkudniowym terminem pojmuję - zapobiega to jeździe bez tego światła w nieskończoność.
Ciekaw jestem, jakie procedury obowiązują w cywilizowanych krajach, Czechy i Słowację pomijam bo są (podobno) złośliwi w stosunku do Polaków.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 paź 2014 19:31

dzisiaj jechałem po ciemku.... z naprzeciwka mijałem 2 samochody które nie miały W OGÓLE jakiegokolwiek światła z jednej strony... czyli np świeciła im sie jedynie prawa mijania... z lewej strony nic kompletnie ani mijania, ani pozycja, ani dzienne.... i uwierz mi, ale BARDZO cieżko ocenic odległosć, prędkość takiego samochodu, w którym jedna lampa daje mega po oczach i wygląda jak motor, rower, czy inne cudo. i nie zycze nikomu wyprzedzania jak jedzie taki... nawet z daleka.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 paź 2014 21:17

Otóż to - jako że jeszcze do niedawna robiłem baaardzo dużo km po naszym pięknym kraju, miałem sporo różnych niebezpiecznych sytuacji z powodu "drobnych braków w oświetleniu":

-Pierwszy przykład: kiedyś wrąbałbym się na czołówkę z debilem gdy wyprzedzając tira okazało się że te 2 maleńkie światełka na tej dobrze mi znanej dłuuuugiej prostej, to nie auto które jest daaaleko, tylko kretyn na pozycyjnych (w nocy, w lesie) 300m przede mną. Dobrze że kierowca tira się zorientował i uciekł na margines. Wszyscy u mnie na pokładzie tak się zes*ali, że przez pół godziny była cisza w aucie (a potem oczywiście reprymendy do mnie). Jakim cudem ten debil jechał w ciemną noc przez las bez świateł? To już prędzej na długich (miał, bo mi nimi przywalił) niż pozycyjnych!

-Drugi przykład: Jadę sobie spokojnie A4 z WRO do KRK, piątkowa noc, 140 km/h. Na prawym pasie ciężarówki, kilka wolniejszych aut więc cisnę lewym. Nagle jak z pod ziemi wyrasta mi przed maską (na lewym pasie!) TICO (!!) jadące na oko 60km/h BEZ ANI JEDNEGO POZYCYJNEGO Z TYŁU !!!! Tylko prawdziwie awaryjne hamowanie uratowało mnie (nas?) przed.... wolę nie wiedzieć czym. Wtedy też ciężko się zdziwiłem, że jednak nie każde auto ma światła odblaskowe z tyłu. Gdy zatrzymałem ten super bolid na poboczu kierowca - wiekowy Pan, na moje pytanie kiedy ostatni raz kontrolował organoleptycznie stan techniczny swojego pojazdu, rozkosznie stwierdził, że przecież od tego jest diagnosta na stacji, a przy okazji sobie przypomniał, że przegląd skończył się 2 miesiące temu.. A mnie się koledzy pytają, dlaczego od jakiegoś czasu do pracy jeżdżę Polskim Busem, a nie własnym autem, przecież na autostradzie taka wygoda..

-Trzeci przykład, świeża sprawa, na szczęście bezstresowa. Wracając z naszego ostatniego zlotu, już po rozdzieleniu się z naszym przyjacielem Ruszokiem (pozdro), chyba w Częstochowie (oczywiśćie też noc,w dzień to srał pies), patrzę sobie a tu jedzie coś przede mną też bez pozycji z tyłu w zderzaku. Napier*alam mu długimi po szybie (moja lepsza połówka zawsze się o to wścieka - "a co cię to obchodzi, niech sobie jedzie!") i dopiero jak się zbliżyłem okazało się że to Seicento z rowerami na haku (klapie?), gdzie ten cały śmieszny bagażniczek na rowery nie miał ani swojego oświetlenia, ani miejsca na tablicę i w 100% zasłaniał seryjne światła Seja. Jak się z gościem zrównałem na skrzyżowaniu i przez okno mówię mu OCB, to mi się popukał w czoło i wysłał do wszystkich diabłów... I dziwić się, że połowa ludzi w tym kraju nie powinna mieć prawa jazdy :?? :?? Na samochód, wróć, cztery koła z dachem i silnikiem stać dzisiaj każdego, ale na myślenie już nie. Też kiedyś jeździłem "złomami" (w sensie punto/seicento itp) ale zawsze ładowałem w nie tyle kasy ile trzeba by były w 100% sprawne. Nie stać na żarówki? Zapie*^aj na piechotę..

Więc z całym szacunkiem kolego mziutek (bo szanuję Twoje, z reguły mądre, zdanie, naprawdę! No i jesteś tu prawie od początku) - nie pirtol.. Auto ma być 100% sprawne i kropka.

Lol, ale elaborat wyszedł :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 paź 2014 22:49

Sytuacje, które przytoczyłeś (masz 100% rację) są to skrajne przypadki głupoty i niedbalstwa kierowców. I to powinno być karane. Ale co ma począć "biedny ludzik", któremu w samochodzie w środku nocy w lesie lub na autostradzie, przepali się jedna żarówka i bez narzędzi albo bez "specjalistycznej" wiedzy nie wymieni tej żarówki (np. w Megance w nadkolu jest klapka i tam należy włożyć rękę i na czuja znaleźć żarówkę...)?
Są różne sytuacje losowe...

Zapewne włożyłem kij w mrowisko, ale musiałem dorzucić swoje trzy grosze:-)
Pozdrawiam:-)!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 paź 2014 23:02

Nie no oczywiście masz rację, sam przecież ie raz miałem takie sytuacje, a ostatnio to nawet obie mijania na raz zdechły. A jak miałem Colta CZ to tam trzeba koło zdjąć żeby się dostać do żarówki :D
Każdego może coś "nagle" spotkać, i się przecież nie kapnie, ale ja tu miałem na myśli głównie debili którym świeci się np. JEDYNIE prawe mijania, lewa pozycja i lewe przeciwmgielne - ostatnio coraz częstszy widok :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

kupiec
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

11 paź 2014 20:26

No to ja napisze coś na temat :ha
Ostatnio wymienialne prawą postojówke i prawe mijania, po odkręceniu zbiornika wyrównawczego nie było żadnego problemu z wymianą, żadnych problemów z drucikiem, ktoś kto kiedykolwiek wymieniał żarówki w escorcie dieslu z klimą to wymiana w kijance to przyjemność :ha
Postojówke prawą można wymienić bez odkrecania zbiornika, wystarczy śrubokręt :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

11 paź 2014 23:07

kupiec napisał(a):Ostatnio wymienialne prawą postojówke i prawe mijania, po odkręceniu zbiornika wyrównawczego nie było żadnego problemu z wymianą


...bo masz benzyniaka :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

dziober
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 lis 2014 09:47

Można zdjąć klosz z lampy w ceedzie? Jest on na jakichś zatrzaskach czy to jedna całość z tyłem lampy?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 lis 2014 14:06

klosze są sklejane ze sobą choć są tacy co je rozklejali B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

lukaaszz
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 16:37

Panowie sorry za moją ułomność ale nie mogę poradzić sobie z wymianą pozycji w prawym reflektorze :-/ Wyciągnąłem żarówkę z oprawką od mijania i dochodzę do czarnej oprawki/elementu od poz i co wtedy? Przekręcam w kierunku przeciwnym do zegara i nie mogę wyciągnąć. Coś źle robię? :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 17:43

oprawka jest na wcisk , nie musisz przekręcać w żądną stronę po prostu dobrze pociągnij ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

lukaaszz
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 17:52

Można śmiało za trzy kolorowe kable?```````

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 17:54

ja tam ciągnąłem i nic się nie działo B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 18:16

Również ciągnąłem (bo chyba nie ma innej opcji) i nic się nie stało. Przy okazji wymiany żarówek, zrobiłem porządek z poplątanymi kablami. Pozdrawiam serdecznie pracownika z fabryki :pałka . Musiał być na kacu gigancie, bo inaczej tak nie można namieszać.
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1608
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

10 sty 2015 19:45

Przy kazdej okazji wyjecia takich zarowek korzystajcie z papieru sciernego, dzieki niemu zwiekszycie tarcie i bez problemu wyjmiecie zarowke. Inaczej moze sie zrobic kuku :-(
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

fordmiki
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

17 sty 2015 14:47

Witam, nawiązując do tematu, padła mi żarówka postojowa prawy reflektor (ceed sw 2010, benzyna 1.6 po liftingu) i nie mogę sam jej wymienić. Mijania i długie wymienia się spoko ale te pozycyjne...... próbowałem wyjąć reflektor, ale tak jak koledze ciężko idzie. Czy wymienił ktoś bez wyciągania reflektora tylko odkręcając "zakrętkę" od długich?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl