Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Darek_Korbik
 

Wymiana żarówek

18 sty 2009 11:51

Witam,

Chylę czoło przed wszystkimi kórzy umieją to zrobić w warunkach domowych. Ja już wymianiałem 3 razy żarówki H7 w ASO. Pozdrawiam

bercik7522
 

18 sty 2009 13:09

A ja mam przejechane 17000 i jeszcze zadna sie nie przepaliła :mrgreen:

less
 

18 sty 2009 15:20

ja mam 35 na liczniku i "odpukać" fabryczne zarówki

Goldman
 

:)

18 sty 2009 15:48

Ja także od nowości i 20 000 przejechane.

adamg29
 

22 sty 2009 23:59

Ryli1 - mam dokładnie ten sam problem co ty. Odkręciłem trzy śruby mocujące reflektor, po czym udało mi się go wyciągnąć na jakieś 2-3 cm a potem się zaklinował pomiędzy błotnikiem i zderzakiem i ani rusz dalej. W końcu się poddałem i wymieniłem żarówki bez demontażu reflektorów metodą "na odkręcenie zbiornika wyrównawczego".

Czy tobie się udało wyciągnąć to cholerstwo?

ryli1
 

23 sty 2009 08:52

adamg29 napisał(a):Ryli1 - mam dokładnie ten sam problem co ty. Odkręciłem trzy śruby mocujące reflektor, po czym udało mi się go wyciągnąć na jakieś 2-3 cm a potem się zaklinował pomiędzy błotnikiem i zderzakiem i ani rusz dalej. W końcu się poddałem i wymieniłem żarówki bez demontażu reflektorów metodą "na odkręcenie zbiornika wyrównawczego".

Czy tobie się udało wyciągnąć to cholerstwo?


Nie próbowałem drugi raz. Wybieram sie do serwisu, żeby pokazali mi jak oni wymieniają żarówki.

popmart
 

27 sty 2009 11:56

i u mnie padły drogowe (1szt0 po 37000

kupiłem philipsy w norauto .... 100% marży co za zdzierstwo ....

wymiana 25pln za 2 szt w aso cardroom ale za moją obietnicę powrotu na przegląd zresztą całkiem prawdziwą .... serwis robił to z 30 minut! ale światła zostały ustawione (sam widziałem)... podobo trzeba ustawiać po każdej wymianie więc wymiana samodzielna staje się jescze bardziej problematyczna.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

27 sty 2009 13:51

jak padnie / a jeszcze nie padła / wymienię kierunkowskazy na takie :
http://tuning.pl/_tuning_Mala_zmiana_a_ ... _557_.html

ciekawy efekt przy zgaszonych żarówkach. Widziałem - super - małe a cieszy
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Puhaal
 

Moja wymiana żarówek...

28 sty 2009 21:59

No i u mnie pojawiła się potrzeba wymiany H7, po 1,3 roku i 38.000 km użytkowania z tym, że jeżdżę non-stop na włączonych światłach. Zanim przystąpiłem do demontażu to przejrzałem wcześniej nasze forum celem jakiś instrukcji. Niestety foto-instrukcja od naszych południowych sąsiadów się nie wczytywała więc wziąłem sprawy w swoje ręce. Wcześniej przeczytałem, że ASO liczy sobie 25 zeta i zajmuje im to 30 minut i to właśnie popchnęło mnie do samodzielnej wymiany. Kupiłem Philipsy Xtreme Power +80%, wyposażyłem się w klucze 10-tki otworzyłem maskę i chronologicznie wyglądało to tak:
1. próbowałem odkręcić puszkę z bezpiecznikami od strony pasażera, lecz nie posiadałem w moich narzędziach klucza z długim teleskopem, więc śruba przykręcona do nadkola pozostała nienaruszona.
2. Odkręciłem dwie śruby wierzchnie reflektora i rozpocząłem poszukiwania trzeciej o której kol.Hazael wspominał. Okazało się że trzecią śrubą jest nakrętka umiejscowiona obok chłodnicy. Nurkujemy więc z latarką i poszukujemy owej częci. Uwaga, gwint jest dość krótki więc aby nakrętka nie wpadła nam w czeluścia komory silnikowej, odkręcamy ją powoli.
3. Mamy już odkręcone wszystko, reflektor swobodnie się porusza więc próbuję wyjąc. Popycham ręką od stront zaślepek na żarówki, reflektor trochę wychodzi ale coś go blokuje od strony "długich". Aby móc odgiąć element zderzaka, który powoduje blokowanie wyjmujemy wpierw 6 lub 8 okrągłych spinek przytrzymujących maskownicę chłodnicy, wciskając środek a później podważając kapturek jakiś cienkim śrubokrętem. Robimy to delikatnie coby nie pękł nam kapturek.
4. Jeśli uda się nam zdjąć maskownicę to oczom naszym ujrzą się dwie śruby (po jednej z każdej strony grilla) mocujące górną część zderzaka. Kluczem 10 wykręcamy obie śruby.
5. Delikatnie odginając górną część zderzaka, która blokuje nam reflektor w okolicy "długich świateł" wysuwamy reflektor. Można mieć wrażenie że nadal coś go blokuje ale tym się nie przejmujcie, tylko wykonajcie ruch stanowczo-wypychający jednocześnie trzymając uniesiony do góry róg mocowania górnego zderzaka. Wtedy reflektor powinien wyjść dosyć gładko.
6. Mając wysunięty reflektor (nie za bardzo aby uniknąć wypięcia/wyrwania wiązki znajdującej się w dolnej części reflektora) mamy dostęp do zaślepek żarówek. Kostka zasilająca może się ciężko wypinać, więc zalecam metodę góra/dół - prawo/lewo.
7. Odpinamy spinkę przytrzymującą żarówkę i wymieniamy na nowego świetlika :-). Wpinamy kostkę i zakładamy zaślepkę . Uwaga, upewnijcie się że żarówka jest dobrze umiejscowiona w gnieździe (a dlaczego ? o tym później)
8. Montaż tak jak demontaż tylko zaczynając do tyłu. Pamiętajcie - Nic na Siłę !

9. Prawy reflektor (pasażera ma dłuższe wiązki niż lewy - kierowcy, więc można go bardziej wyciągnąć)

Za pierwszym razem cała operacja demontażu reflektora (uwzględniając czas poszukiwań 3 "śrubki" oraz analizy alternatywnych rozwiązań zajęło mi równie 45 minut. Po skręceniu wszystkiego okazało się, że lewa żarówka świeci dużo za nisko. Okazało się, że była źle umiejscowiona w gnieździe. Poznawszy już instrukcje demontażu, cała operacja wyjęcia jednego reflektora, poprawy żarówki w gnieździe i ponownego montażu włącznie z dolaniem płynu do spryskiwaczy zajęła mi niecałe 5 minut.

POWODZENIA !

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

28 sty 2009 22:43

Puhal - dobry opis, brawo :)

akolada
 

28 sty 2009 22:57

hmm a ja wymieniam bez odkręcania czegokolwiek :) baa nawet by mi się nie chciało ;)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

28 sty 2009 23:07

akolada napisał(a):hmm a ja wymieniam bez odkręcania czegokolwiek :) baa nawet by mi się nie chciało ;)

I wiesz jak ale nie powiesz ? 8-)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Puhaal
 

28 sty 2009 23:10

akolada napisał(a):hmm a ja wymieniam bez odkręcania czegokolwiek :) baa nawet by mi się nie chciało ;)


Gratulacje, Panowie mamy tutaj materiał na ginekologa tudzież pianistę hihi :-)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

28 sty 2009 23:22

Doceniam Wasze zabiegi ale jak pomyślę że mam odkręcać 1001 śrubek i odginać to i owo to mi przechodzi ochota :evil:

W d.. mam taką wymianę. Ps. to pewnie kwestia humoru, bo dzisiaj go nie mam argue
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Puhaal
 

28 sty 2009 23:28

George napisał(a):Doceniam Wasze zabiegi ale jak pomyślę że mam odkręcać 1001 śrubek i odginać to i owo to mi przechodzi ochota :evil:

W d.. mam taką wymianę. Ps. to pewnie kwestia humoru, bo dzisiaj go nie mam argue


Spokojnie - rozumiemy, kobiety tak mają raz na miesiąc :-) :-P
hehe, żartowałem of kors więc bez urazy.

Wracając do tematu, to uważam powyższą symulację za przydatną jeśli np. w CZ/SK zatrzymają Ciebie Policie i będą chcieli wlepić mandacik. Na tym punkcie to nasi sąsiedzi są przewrażliwieni !

P.S. Jak odkręcisz niektóre elementy to będziesz miał dostęp do miejsc gdzie nawet najmniejsze szczoteczki na myjce nigdy nie będą miały dojścia.
A wymienialiście już filtr powietrza ?? hehe 8-) o tym przy okazji następnego tematu.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

29 sty 2009 07:52

Puhaal napisał(a):
akolada napisał(a):hmm a ja wymieniam bez odkręcania czegokolwiek :) baa nawet by mi się nie chciało ;)


Gratulacje, Panowie mamy tutaj materiał na ginekologa tudzież pianistę hihi :-)


Ginekolog to wygrał konkurs na zmontowanie malucha przez rurę wydechową....

Co do wymiany żarówek - to jak sobie poczytałam to mi się słabo zrobiło... ale co tam jak mi padnie to pewnie też sama będę grzebać. Kiedyś jak miałam jeszcze lanosa to jak do serwisu przyjechał facet na zmianę żarówki to myślałam że skonam - myślałam że tylko baby są takie nieporadne :)
Opis wymiany jest super - na pewno się przyda :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

adamg29
 

Re: Moja wymiana żarówek...

29 sty 2009 08:10

Puhaal napisał(a):5. ... Można mieć wrażenie że nadal coś go blokuje ale tym się nie przejmujcie, tylko wykonajcie ruch stanowczo-wypychający ...

I w tym momencie ostatnio się zatrzymałem - teraz będę bardziej stanowczy. :roll:

novee
 

29 sty 2009 10:37

Od strony kierowcy żarówkę mijania wymieniłem bez demontażu reflektora, bo jak odkręciłem 3 śruby reflektora i nie chciał wyjść, to dałem spokój.
Z drugiej strony kluczem 10 z przedłużką odkręciłem 3 śrubki od skrzynki z bezpiecznikami i też bez demontażu reflektora poszło.

Puhaal szacun za kilo roboty, ale jakbym miał Twoim sposobem np. w nocy w ulewie takie cyrki wyczyniać, to bym chyba to auto podpalił albo w przepaść zrzucił, a na poważnie zadzwonił prędzej po assistance.

akolada
 

29 sty 2009 19:04

ginekolog to nie :P ale wielkich lap to nigdy nie mialem:P w pracy wygodniej i zawsze mozna olac instrukcje ;)

Wojtas
 

29 sty 2009 22:24

Akolada - ile taka przyjemność wymiany żarówek u was kosztuje :?:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl