Regulacja hamulca ręcznego

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zeli8
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

23 maja 2010 07:07

Witam a ja mam takie pytanie... przy dosc gwaltownym hamowaniu zapala mi sie kontrolka ta od hamulca recznego.. moze ktos wie jaki jest powod tego ?
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ufek
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

23 maja 2010 13:17

Niski poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku. Jest tam pływaczek, który wraz ze spadkiem poziomu płynu w wyniku zużywania się klocków i tarcz (sprawdz) lub ew wycieku (jeśli klocki i tarcze są OK jedz do ASO) obniża się. Dochodząc do określonej wartości następuje zapalenie sie kontrolki hamulca. W czasie intensywnego hamowania płyn przemieszcza sie w jedną stronę z drugiej obniżając poziom co natychmiast powoduje zapalenie kontrolki. To pierwszy sygnał ostrzegawczy - zastosuj się do niego.

AUTOR WĄTKU
kloc_ceed99
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

14 paź 2010 10:32

Witam, też mam taki problem. Po pierwszej zimie ręczny przestał odbijać i trzeba było od tyłu go młoteczkiem rozruszać. Tak jak kolega to opisał, od tamtego momentu miga mi kontrolka. Płyn sprawdzałem, jest ok. Może to leżeć po winie elektryki? Samochód miał lekko stłuczony przód, ale w warsztacie został naprawiony i to zostawili bo nie byli pewni co to jest. Styki łączą od kabli, wszystko ok, ale nadal to mruga, po za tym to jest irytujące jak się jedzie.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

14 paź 2010 13:08

Młoteczkiem to mozesz rozruszac glowe... Co roku a nawet co wymiane opon zima/lato powinno sie przesmarowac zaciski(prowadnice klockow i ewentualnie tloczki). Dodatkowo nalezy unikac lania pod cisnieniem wody na zaciski. Sa do tego specjalne smary, ktore kosztuja kilka zlotych, a dzieki temu hamulce dzialaja jak nalezy. Jezeli auto jest na gwarancji to nalezy zglosic w serwisie, ze klocki nie chca odbijac i oni sami pewnie wtedy wezma i przesmaruja. W Renault taka usluga jest platna, w Hondzie tak samo, ale kazdy moze to tez sam zrobic w garazu, gdyz jest to dziecinnie proste.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Regulacja hamulca ręcznego

14 paź 2010 13:11

kloc_ceed99 napisał(a):( w warsztacie) to zostawili bo nie byli pewni co to jest.

Super warsztat...oddałeś swoje życie w ich ręce .Sugeruję zmienić warsztat i udać "rumuna" ,że to teraz tak się stało 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
spawseba
 

Re:

26 lut 2011 22:25

e2rdo napisał(a):CEEDEEROM super instrukcja
ale i tak wole się przejechać niech mi to zrobią bo podobno mam 7 letnia gwarancję :)
podobno bo reklamy tak mówią, a serwis twierdzi że jak się coś uszkodzi to tak ma być :]
ale jak ktoś lubi majsterkować to do roboty :P



trochę prawdy w tym jest bo prawe lusterko nie "idzie"w dół tylko trzeba najpierw w górę i dopiero w dół to powiedzieli w serwisie że trzeba się przyzwyczaić bo te typy tak maja .

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Re:

26 lut 2011 23:49

spawseba napisał(a):
e2rdo napisał(a):CEEDEEROM super instrukcja
ale i tak wole się przejechać niech mi to zrobią bo podobno mam 7 letnia gwarancję :)
podobno bo reklamy tak mówią, a serwis twierdzi że jak się coś uszkodzi to tak ma być :]
ale jak ktoś lubi majsterkować to do roboty :P



trochę prawdy w tym jest bo prawe lusterko nie "idzie"w dół tylko trzeba najpierw w górę i dopiero w dół to powiedzieli w serwisie że trzeba się przyzwyczaić bo te typy tak maja .


Serwis trochę rozrywkowy, może kabaretowy :grin: W którym serwisie maja takie poczucie humoru.

Bez :ot: lusterkowego mi tu! :pałka

AUTOR WĄTKU
liroyek
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

09 kwi 2011 11:17

to ceed nie ma z tylu tarcz ??

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

09 kwi 2011 11:45

Kia chciała uprzykrzyć życie posiadaczom ceeda i zrobili 2w1. Ręczny to bębny, a roboczy to tarcze... Moim zdaniem totalna głupota..

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Regulacja hamulca ręcznego

09 kwi 2011 12:02

Zwroc uwage na to, ze tarczo-bebny to dosc powrzechne rozwiazanie stosowane przez wielu producentow wiec nie jest to zlosliwosc ze strony KIA. ;)
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

09 kwi 2011 12:50

Potrafisz wymienić jakąś zaletę? Moim zdaniem to tylko komplikowanie życia.

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Regulacja hamulca ręcznego

09 kwi 2011 15:30

W drugim aucie tez mam tarczo-bebny i nigdy nie sprawialo to problemu wiec nie zastanawialem sie nad wadami czy zaletami. Jak dla mnie to dobre rozwiazanie, ktore spelnia swoja funkcje.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Regulacja hamulca ręcznego

21 wrz 2012 17:44

Przy okazji demontażu bębna sprawdziłem gdzie znajduje się regulacja szczęk od hamulca ręcznego, o których pisaliście w postach wyżej. Regulacja znajduje się na godzinie 6stej, a więc ( bez rozbierania bębna) wystarczy ściągnąć tą gumową zaślepkę, ustawić bęben na godzinę równo 6sta, i tam regulować śrubokrętem popychając do przodu takie koło zębate lub do tyłu w zależności czy chcecie je rozszerzyć czy zwężać. Wrzucam fotkę tego elementu, jak to wygląda po po zdjęciu pokrywy bębna:


Obrazek


Sorki nie bębna, tylko tarczo-bębna.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
humi
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

26 lis 2014 09:45

A pro po regulacji hamulca ręcznego w schowku . U mnie sytuacja wygląda tak że jedna z linek jest luźna i krzyżak który je trzyma jest przekrzywiony. To tutaj chyba podciąganie linki w schowku nic nie da .

AUTOR WĄTKU
gregor330
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

28 gru 2014 06:46

Najlepie zrobic to jak na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=YD2KwM5KVts

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

28 gru 2014 19:31

gregor330 napisał(a):Najlepie zrobic to jak na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=YD2KwM5KVts

Według Ciebie żeby wyregulować ręczny najlepiej wymienić całe hamulce?! :o

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Regulacja hamulca ręcznego

28 gru 2014 20:17

humi napisał(a):A pro po regulacji hamulca ręcznego w schowku . U mnie sytuacja wygląda tak że jedna z linek jest luźna i krzyżak który je trzyma jest przekrzywiony. To tutaj chyba podciąganie linki w schowku nic nie da .


Wykonana przez ciebie regulacja jest typową dla warsztatów pana Mietka zza zakrętu. Regulację dokonuje się w tarczo-bębnach poprzez zwiększenie napięcia sprężyny zacisków. Reguluje się przez otwór w bębnie zaślepiony gumowym korkiem.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

kudlaty86
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb/LPG KM
2007

Re: Regulacja hamulca ręcznego

29 cze 2016 12:15

Wybaczcie odgrzanie kotleta, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Czy aby ręczny łapał szybciej, to w bębnach tą "nakrętką" kręcić w górę czy w dół? bo jest tylko informacja żeby kręcić ale nie ma konkretnej informacji w którą stronę :(

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Regulacja hamulca ręcznego

29 cze 2016 18:01

W bębnach kręcisz w dół tylko nie przesadź, od czasu do czasu zakręć bębnem i podciągnij ręczny i pość wczoraj ustawiałem swój pracuje idealnie. Następnie sprawdź położenie i naciąg linek w kanale.

kudlaty86
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb/LPG KM
2007

Re: Regulacja hamulca ręcznego

07 lis 2016 21:36

niestety kolega chyba się pomylił, aby ręczny szybciej łapał musiałem kręcić tą zębatką w górę...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl