Polerowanie szyby

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Polerowanie szyby

30 cze 2008 18:58

moja luba zrobiła mi przysługę i umyła mi szyby
zapomniała niestety zdjąć pierścionki i po zewnętrznej stronie na przedniej szybie mam dość duże 2 rysy, które widać od środka pojazdu i niestety przeszkadzają w jego prowadzeniu...
rysy te nie są głębokie, wyglądają jak by ktoś przejechał świecową kredką po szybie, dlatego postanowiłem je "zmyć"
to tego celu używałem po kolei: rozcieńczalnik, zmywacz do paznokci, rozpuszczalnik...
Niestety nie pomogło :/ rysy są jak były...
Dlatego zastanawiam się czy jest jakaś możliwość spolerowania tych rys, jeśli tak to czym, bądź gdzie i za ile? Albo po prostu, czym je "zmyć"?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

30 cze 2008 19:12

masz raczej zarysowane szyby :cry:

jest mozliwosc polerki - dobre zaklady, ktore montuja szyby robia takie cuda, ale uważaj, jak się gość zapomni w robocie, to bedziesz mial soczewke

tak wiec, czasem lepiej zostawić takie ryski i sie do nich przyzwyczaic

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pawelec
 

30 cze 2008 20:18

Spróbuj pastą do zębów,u mnie zadziałało!!!:)jesli nie pomoze to proponuje paste neo clean,moj sasiad jej uzywal to usuniecia rysy z szyby(oczywiscie nie glebokiej) i wyszlo bardzo dobrze.

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

30 cze 2008 20:37

Polecam T-Cut Glass Polish. Bardzo fajnie poleruje drobne ryski na szkle. Może akurat się uda. U kolegi w Mondeo przepolerowaliśmy szybę przednią i efekt naprawdę był widoczny. Drobne ryski zeszły, a wycieraczki idealnie zbierały wodę. Jeśli nie podziała to zostaje już chyba tylko jakiś serwis/zakład.
http://www.carplan.pl/katalog.php?dzial=CarPlan&kat=25&katG=11

AUTOR WĄTKU
potok
 

30 cze 2008 21:03

To mogą wcale nie być rysy, biżuteria jest zwykle robiona z miękkich stopów no chyba, że to irydo-platyna z przewagą tego pierwszego :D
Proponuję użyć różnych rodzaji pasty polerskiej, może być do zębów z dodatkiem fluoru :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 cze 2008 23:23

100-250 PLN (zależy od powierzchni do spolerowania) w dobrych zakładach z szybami do samochodów. Ja nie próbowałem, ale miałem kumpla z rysą od wycieraczki i po wykonaniu polerki rysa co prawda nie znikła, ale zmniejszyła się na tyle, że nie przeszkadzała już tak w jeździe.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

30 cze 2008 23:30

Shred34 napisał(a):Polecam T-Cut Glass Polish.


Zaintrygował mnie ten siuwax, zakupiłem na Allegro mleczko 500 ml za 16 pln + 8 wysyłka. Jak posmaruję i zweryfikuję to dam znać.

pzdr

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 lip 2008 07:33

Puhaal napisał(a):
Shred34 napisał(a):Polecam T-Cut Glass Polish.


Zaintrygował mnie ten siuwax, zakupiłem na Allegro mleczko 500 ml za 16 pln + 8 wysyłka. Jak posmaruję i zweryfikuję to dam znać.

pzdr

jak nie pomoże pasta do zębów to sobie to kupię ;)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 lip 2008 08:00

Z polerką zyby to trzeba uwarzać bo mozna zniekształcić powieszhnie i powstanie soczewa a wtedy to dopiero bedzie utrudniałojazde :)

Radził bym oddać do fahowców albo jeżdzić z ryska :(

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 lip 2008 08:11

Shred34 napisał(a):Polecam T-Cut Glass Polish. Bardzo fajnie poleruje drobne ryski na szkle. Może akurat się uda. U kolegi w Mondeo przepolerowaliśmy szybę przednią i efekt naprawdę był widoczny. Drobne ryski zeszły, a wycieraczki idealnie zbierały wodę. Jeśli nie podziała to zostaje już chyba tylko jakiś serwis/zakład.
http://www.carplan.pl/katalog.php?dzial=CarPlan&kat=25&katG=11

a czym się różni mleczko od pasty?
czy mleczko jest po prostu bardziej delikatne?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 lip 2008 10:17

pasta do zębów nie zdała egzaminu
rysa jest dalej :/
wydaje mi się że szyba została zmatowiona w tym miejscu

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 lip 2008 10:37

potok napisał(a):To mogą wcale nie być rysy, biżuteria jest zwykle robiona z miękkich stopów no chyba, że to irydo-platyna z przewagą tego pierwszego :D
Proponuję użyć różnych rodzaji pasty polerskiej, może być do zębów z dodatkiem fluoru :wink:



wystarczy ze miała pierścionek(np. Zaręczynowy) z brylantem i po ptakach

AUTOR WĄTKU
potok
 

01 lip 2008 12:40

sensor napisał(a):wystarczy ze miała pierścionek(np. Zaręczynowy) z brylantem i po ptakach


Fakt, nie pomyślałem, a szybę to nawet zwykła cyrkonia by zarysowała :wink:

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

01 lip 2008 14:03

co z szyba to wiemy - a Luba ?
pozdrowienia :D

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

01 lip 2008 16:38

<span>e2rdo</span> napisał(a):a czym się różni mleczko od pasty?
czy mleczko jest po prostu bardziej delikatne?


Wydaje mi się, że różnica będzie taka jak w przypadku wosku do karoserii. Są twarde i są w płynie. My używaliśmy mleczka, a jak pasta się spisuje to nie mam zielonego pojęcia. Pewnie nie ma większej różnicy, co kto woli.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

01 lip 2008 21:27

pasta polerska jest do polerowania a mleczko polerskie jest do "postawienia kropki nad i", czyli pasta do roboty a mleczko do wykonczenia, wnioskując dalej, mleczko jest delikatniejsze, pasta to generalnie w sumie pasta z grudkami ściernymi, a mleczko to cos jakby wodna zawiesina koloidalna (kredy?). tylko trzeba miec specjalne pasty i mleczka do szyb, takie do karoserii niet raczej.

i przede wszystkim wyprobuj sobie gdzies na jakiejs malej powierzchni gdzie nie widac zanim zaczniesz robic sobie przed oczami :wink: moze jakis inny starszy samochod na ktorym Ci mniej zalezy? no i przede wszystkim od srodka (od srodka sie stalo, tak?), nie jestem pewien ale szyba od srodka jest inna niz na zewnatrz...

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

02 lip 2008 07:04

ja jak mi się w Lanosie zrobiła "gwiazdeczka" na szybie od kamyczka :D to sobie kupiłam na allegro za 50 PLN taki "zestaw naprawczy do szyb" z taką specjalną żywicą światłoutwardzalną. Wierzcie lub nie ale po zastosowaniu gwiazdeczka jest praktycznie niewidoczna a na tym zestawie pisało że się też nadaje do "leczenia" rys na szybach. Nakłada się to na rysę, przykłada taką specjalną folię (w zestawie), wystawia na słoneczko, czeka parę minut, nadmiar żywicy zdrapuje specjalną żyletką (również w zestawie) i gotowe.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

02 lip 2008 07:22

tak jak pisałem wcześniej rysy są po zewnętrznej stronie
luba żyje nic jej nie mówiłem...
a rysa jak mi sie wydaje została zrobiona spodnia częścią pierścionka więc jako takiej rysy jak by gwoździem przejechał to nie ma, prawdopodobnie po prostu szyba w tym miejscu została zmatowiona :/

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl