Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Raq
AUTOR WĄTKU
Grzech
 

Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

16 cze 2008 08:10

Jak w temacie jak się nazywa ten program ????

Chciałbym poczytać o nim i poszukać czy nie ma przydatnych logów do niego :) aby przeprogramować kilka rzeczy np domykanie szyb itp.....

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Program diagnostyczny do KIA

14 sie 2009 16:10

Program nazywa się KIA EPC 2008

AUTOR WĄTKU
gerard
 

Re: Program diagnostyczny do KIA

25 sie 2009 07:41

Jak ktoś będzie dysponował softem to poproszę info na PW.
Z góry thx

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Program diagnostyczny do KIA

15 lip 2010 13:56

Żeby rozwiać wątpliwości i powtarzające się pytania, czy da się programowo uaktywnić domykanie szyb, poniżej przedstawiam schemat pokazujący, że NIE DA SIE i nigdy nie będzie się dało (po aktualizacjach softu, etc.), a przy okazji pozwalający zrozumieć dlaczego tak jest.

http://zapodaj.net/e2689a856484.jpg.html

Jak widać, układ modułu silnika nie posiada żadnych fizycznych połączeń z modułem komfortu, ani z CAN, które pozwalałyby zainicjować pracę silnika szyb inaczej, niż z przycisku (lub dodatkowego modułu domykania, który de facto wykonuje pracę przycisków).
Jedynym galwanicznym połączeniem modułu silnika z BCM (Body Control Module) jest to, które zaznaczyłem na czerwono. Obecność masy na styku nr. 6 modułu silnika - mówiąc kolokwialnie - "zezwala" silnikowi na wykonanie poleceń płynących z przycisków. Przyciski są połączone tylko i wyłącznie z modułem silnika i z niczym innym, a to oznacza, że żadne urządzenie wewnątrz samochodu nie może wydać silnikowi polecenia pracy. Tak więc, chcąc zrealizować domykanie z alarmu, należy odpowiednio połączyć moduł z przewodami przycisków ORAZ dodatkowo, tym samym modułem zasymulować podanie masy na linię M04-B, która - tu znów kolokwializm - "oszukuje" moduł silnika, że niby to BCM pozwala mu na pracę. Powyższy opis dotyczy rzecz jasna szyby z automatyką. Opisu podłączenia szyby manualnej nie trzeba rozwijać, bo jest prosta jak konstrukcja cepa i pokazana w instrukcji każdego domykacza.
Reasumując, podłączenie domykania szyb w wersjach, gdzie obie przednie szyby są w automacie (np. ja tak mam) jest do tego stopnia proste, że da się to zrealizować jednym przekaźnikiem (moduł domykania kompletnie niepotrzebny) - pod warunkiem, że ma się alarm, który na wyjściu "komfort" podtrzymuje po uzbrojeniu masę co najmniej tyle czasu, ile trwa zamknięcie szyb. Dla przykładu QX-002 ma 10 i 20 sek, a czas zamykania szyby to 7-8sek.
Technicznie, można by i na tym samym jednym przekaźniku podłączyć domykanie 4 szyb w automacie (separujemy diodami przyciski), ale w praktyce jest to dość ryzykowne, bo to, że w lecie zamkną się wszystkie 4 i nic się nie stanie, nie oznacza, że któregoś mroźnego dnia nie wywali bezpiecznika :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

gawell2
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2017 22:49
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2012, L

Re: Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

17 wrz 2018 15:46

Tak, wszystko to przeczytałem tylko ten schemat nie działa bo link wygasł dawno temu (http://zapodaj.net/e2689a856484.jpg.html) i chodziło mi oto abyś go mi wysłał do mnie na priva na adres: gawell2@wp.pl ,bo linki w poście nie działają. Generalnie wszystko w formie schematów jakie posiadasz do tego zagadnienia. Bardzo bym prosił. Interesuje mnie także twoje zdanie czy jest możliwe wykonanie i podłączenie razem z szybami aby składały się lusterka? Pozdrawiam Gawlik Ireneusz (tel. 609-579-493)

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

17 wrz 2018 20:28

Cześć Irek. Muszę odszukać te schematy gdzieś na dyskach, bo to było lata temu...
Przy okazji, ponieważ nie pierwszy raz ktoś zwraca się do mnie o pomoc w sprawie, którą opisywałem kilka lat temu, kilka słów krytyki pod adresem właściciela strony i jego adminów.
Strona jest komercyjna, czerpiecie zyski z reklam i bardzo dobrze, bo za darmo nic nie ma. Czy jednak w takiej sytuacji naprawdę aż tak wielki problem stanowi wykupienie hostingu pozwalającego na magazynowanie zdjęć użytkowników "na miejscu", aby nie trzeba było korzystać z kretyńskich stron hostingujących zdjęcia przez kilka tygodni? Bądźcie profesjonalni w całej rozciągłości, a nie tylko trochę!
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

gawell2
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2017 22:49
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2012, L

Re: Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

18 wrz 2018 20:46

Z góry dziękuję, będę czekał z niecierpliwością. I jeszcze tylko to pytanie j.w " Interesuje mnie także twoje zdanie czy jest możliwe wykonanie i podłączenie razem z szybami aby składały się lusterka? " Dodam że to zamieszanie dotyczy mojej kijanki z roku 2007 w której mam Jeszce składane lusterka i nawet szyberdach elektryczny. Jeśli dało by to wszystko rade zrobić byłoby mega fantastycznie. Wtedy nawet na zlocie z takim bajerem można się pokazać i pokazać innym co KIA potrafi. Pozdrawiam Irek

P.S Każde szanujące się forum powinno mieć takie archiwum tym bardziej że auto z drugiej ręki jakim jest KIA jest coraz to częściej rozważane przy zakupie i miłośników nam przybywa.
A znawców tematu lub ludzi którzy coś wiedzą i mogą się swoją wiedzą podzielić jest coraz mniej. Nie pozwólmy aby nasz dorobek porostu przepadł Panowie Administratorzy. Zróbcie coś z tym na miły bóg. Dziękuje. :thank_you:

(mam jeszcze KIA z roku 2012 ale to inna bajka- Ta była pierwsza kupiona i jest ustawiona w moim profilu)

Raq
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 mar 2022 16:34
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: Program diagnostyczny do KIA + domykanie szyb

08 lip 2022 12:18

Witam,
posiada ktoś schemat jak podłączyć domykanie szyb dla KIA Cee'd 2009 dla 4 automatycznych szyb od kolegi jerry?
Nie chcę go atakować na PW, bo ma nawet w podpisie, żeby tego nie robić :icon_biggrin: a nie ukrywam, że taka funkcja przydałaby się jak sobie zapomnę szybkę zamknąć, lub w razie deszczu

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl