jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
miccal
 

jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

30 maja 2008 09:21

Witam, ponieważ muszę przyciemnić szyby tylne, muszę zdjąć boczki drzwi,
O ile udało mi się odkręcić 3 śruby mocujące i zdjąć zatrzaski (nie łamiąc ich :D ) tak nie potrafię zdjąć korbki szyby,, wydaje mi się ze nie ma tam żadnej sprężynki i jest ona mocowana na wcisk , jednak nie mam pewności wiec wole spytać by nie popsuć ,,
Czy ktoś umie pomóc , może ktoś zmieniał głośniki z tyłu,,

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

30 maja 2008 09:26

Też próbowałem zdjąć boczek z tylnych drzwi. I odpuściłem bo też nie mogłem zdjąć tej korbki. A może ta korbka jest zdejmowana z całym boczkiem?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

30 maja 2008 11:49

Będę po niedzieli w serwisie to popytam się jak zdejmuje sie ten boczek.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

30 maja 2008 14:16

Proponije stary i najskutecznie diabloo jszy sposób - "na łoma" heh

AUTOR WĄTKU
miccal
 

03 cze 2008 20:58

podjechałem swym i30 do kieleckiego dilera kii okazuje sie ze korbkę trzeba zdjąc nie tyle specjalnym co specyficznym "kluczem"kawałek blaszki wygięej pod 90stop centymetrowej szerokości,śrubokrętami było by trudno.
żadnych foli w boczkach nie ma przynajmniej w tych tylnich.
co najciekawsze za przysługę nie policzyli ani grosza,, :o

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

16 sty 2011 20:40

miccal napisał(a):Witam, ponieważ muszę przyciemnić szyby tylne, muszę zdjąć boczki drzwi,
O ile udało mi się odkręcić 3 śruby mocujące i zdjąć zatrzaski (nie łamiąc ich :D ) tak nie potrafię zdjąć korbki szyby,, wydaje mi się ze nie ma tam żadnej sprężynki i jest ona mocowana na wcisk , jednak nie mam pewności wiec wole spytać by nie popsuć ,,
Czy ktoś umie pomóc , może ktoś zmieniał głośniki z tyłu,,

Czy po zdjęciu tych 3 śrub i klamki dostanę się do zamka, ewentualnie jakiś linek w drzwiach? Nie otwierają mi się drzwi prawe tylne za pomocą klamki w środku. Centralny działa, od zewnątrz można otworzyć a od środka ni dy rydy. Ktoś miał podobny problem?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

16 sty 2011 21:02

A blokada rodzicielska?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

16 sty 2011 23:07

mostom napisał(a):
Czy po zdjęciu tych 3 śrub i klamki dostanę się do zamka, ewentualnie jakiś linek w drzwiach? Nie otwierają mi się drzwi prawe tylne za pomocą klamki w środku. Centralny działa, od zewnątrz można otworzyć a od środka ni dy rydy. Ktoś miał podobny problem?

Miałem ten sam problem w tylnych prawych drzwiach. Wizyta w serwisie i wymiana na gwarancji klamki wewnętrznej.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

17 sty 2011 16:23

Mario50 napisał(a):
mostom napisał(a):
Czy po zdjęciu tych 3 śrub i klamki dostanę się do zamka, ewentualnie jakiś linek w drzwiach? Nie otwierają mi się drzwi prawe tylne za pomocą klamki w środku. Centralny działa, od zewnątrz można otworzyć a od środka ni dy rydy. Ktoś miał podobny problem?

Miałem ten sam problem w tylnych prawych drzwiach. Wizyta w serwisie i wymiana na gwarancji klamki wewnętrznej.

Ja właśnie nie wiem jak z tą gwarancją mam. Kupione auto w Niemczech (3 latek) - teoretycznie jeszcze ma europejską gwarancję - muszę przejechać się do serwisu i się zapytać.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

17 sty 2011 17:13

mostom napisał(a):Czy po zdjęciu tych 3 śrub i klamki dostanę się do zamka, ewentualnie jakiś linek w drzwiach? Nie otwierają mi się drzwi prawe tylne za pomocą klamki w środku. Centralny działa, od zewnątrz można otworzyć a od środka ni dy rydy. Ktoś miał podobny problem?

Przesuwałeś dźwignię zabezpieczenia otwierania drzwi od środka?( koło zamka) :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

17 sty 2011 21:09

witia_2005 napisał(a):
mostom napisał(a):Czy po zdjęciu tych 3 śrub i klamki dostanę się do zamka, ewentualnie jakiś linek w drzwiach? Nie otwierają mi się drzwi prawe tylne za pomocą klamki w środku. Centralny działa, od zewnątrz można otworzyć a od środka ni dy rydy. Ktoś miał podobny problem?

Przesuwałeś dźwignię zabezpieczenia otwierania drzwi od środka?( koło zamka) :good

No bez przesady :) To na samym początku sprawdziłem. Klamka zachowuje się tak jakby była w położeniu zabezpieczenia przed dziećmi. Ale czy je przesunę w tę stronę, czy tę to tak samo jest.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

17 sty 2011 23:46

Może w tym linku zamieszczone fotki coś pomogą : http://www.kia-ceed.info/index.php?section=exploitation&item=audio&article=shumka
A propos korbki :
Odginam śrubokrętem tapicerkę tak aby było widać zawleczkę
Obrazek
zagiętym drutem wyciągam ją z korbki (jest to dużo łatwiejsze niż wypychanie jej śrubokrętem )
Obrazek
aby jej nie zgubić nakładam od razu na korbkę, a przy zakładaniu korbki już jej nie zdejmuję tylko w takim stanie jak na zdjęciu wpycham na bolec z wieloklinem
Obrazek
Wszystko wskakuje na miejsce, zawleczka blokuje korbkę i mamy sytuację wyjściową.
Fotostory na podstawie znalezionych informacji poprzez wyszukiwarkę google :thanks :oczko :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

18 sty 2011 17:59

Gizmo121 napisał(a):Może w tym linku zamieszczone fotki coś pomogą : http://www.kia-ceed.info/index.php?section=exploitation&item=audio&article=shumka

Fotostory na podstawie znalezionych informacji poprzez wyszukiwarkę google :thanks :oczko :fiu

Dzięki za info. Czyli to zwykła zawleczka - w poprzednim samochodzie miałem taką samą - nie jest to wcale takie ciężkie do zdjęcia.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

18 sty 2011 18:09

Mogę zapytać kumpla o dokładną instrukcję zdejmowania bo też się męczył trochę przy przyciemnianiu szyb.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

18 sty 2011 21:02

Ryba4 napisał(a):Mogę zapytać kumpla o dokładną instrukcję zdejmowania bo też się męczył trochę przy przyciemnianiu szyb.

A te 3 śruby to gdzie są? Jedna z tego co wiem zaraz za uchwytem do otwierania drzwi. Jakbyś się dowiedział o resztę byłbym wdzięczny. Żeby czegoś nie połamać.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

18 sty 2011 21:08

mostom napisał(a):A te 3 śruby to gdzie są?

Często są na dole boczków pod kieszenią lub na krawędzi ( ale to znam z innych samochodów) :sad:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: jak zdjąć boczki tapicerki w drzwiach tylnych?

22 lut 2013 12:16

Nie chcę zakładać nowego tematu.
Pytanie jest takie. Jaki jest myk, żeby wyciągnąć klamkę wewnętrzną z drzwi. Bo nie chcę nic urwać.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl