Zmywanie klejących substancji

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
stolarr
 

Zmywanie klejących substancji

17 kwi 2008 07:16

Czesc
Macie moze jakis dobry sposób na zmywanie z lakieru klejących substancji ?
Moja zonka postawila ostatnio autko pod jakims drzewem z ktorego lecialy jakis klejące łuski czy cos takiego - łuski pozdejmowałem ale klejące coś zostało - jedno mycie na ręcznej nie zmyło tego choc specjalnie nie szorowałem - wole zapytać.

Co wy na to ?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 kwi 2008 08:01

jedz na ręczną gdzie sami ci samochód umyją, zapłacisz więcej ale używają lepszych środków czyszczących.

a jeśli to nie da rezultatu to dobrym sposobem jest szczotka druciana...
(taki żarcik :P )

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

Re: Zmywanie klejących substancji

17 kwi 2008 10:13

stolarr napisał(a):Macie moze jakis dobry sposób na zmywanie z lakieru klejących substancji ?
Moja zonka postawila ostatnio autko pod jakims drzewem z ktorego lecialy jakis klejące łuski czy cos takiego - łuski pozdejmowałem ale klejące coś zostało - jedno mycie na ręcznej nie zmyło tego choc specjalnie nie szorowałem - wole zapytać.


W Norauto widziałem środek w sprayu do usuwania asfaltowych kropek i innych zanieczyszczeń typu żywica, woski itp. Pewnie da się coś takiego kupić i gdzieś indziej.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

17 kwi 2008 10:39

<span>wpiszczek</span> napisał(a):środek w sprayu do usuwania asfaltowych kropek i innych zanieczyszczeń typu żywica, woski itp. Pewnie da się coś takiego kupić i gdzieś indziej.

Jest taki srodek firmy Prestone. Na stacjach benz.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

20 maja 2008 10:16

Ja używałem dobrego szamponu - takiego jak na myjce i zlazło ale nie powiem że łatwo....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 maja 2008 11:07

Możesz spróbowac rozpuszczalnikiem nitro - o ile nie rozpuści lakieru ....
A najlepiej tak jak radzą koledzy - poszukac preparat do usuwania smoły i innych tego typu zanieczyszczeń (stacje paliw, większe markety) - powinno pomóc.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

20 maja 2008 11:26

NITRO wyprubowany środek przez wielu, pada on na wilu motoryzacyjnych forach przy pytaniach czym zmyć klej z lakieru itp :)

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

Pastowanie

20 maja 2008 11:38

Zapastowałem auto zaraz po zakupie specjalną pastą do nowych aut i w tej chwili nie mam problemów żeby usunąć wszelkiego rodzaju brudy z auta.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

20 maja 2008 11:45

MORTEN Mozesz podać nazwę ????

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

20 maja 2008 15:05

A u mnie taka historia. Sąsiad ma kilka uli, a że pszczółki jakoś polubiły moje auto to jest ono co jakiś czas pokryte żółtymi kleistymi plamkami (mam nadzieje że to nie "kupy"). Niczym tego diabelstwa nie zmyłem tylko skrobe paznokciami :twisted: .
Macie może jakiś środek na pszczółki (żarcik :D )

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

20 maja 2008 19:56

Benzyna ekstrakcyjna. ezpieczna dla lakieru o ile nie wcierasz za długo i za mocno. Napradwe dobra rzecz.

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

POLECAM !!!

20 maja 2008 20:50

Płyn o którym wspominałem to GLOSS GUARD - Top coat sealer

AUTOR WĄTKU
adam08
 

21 maja 2008 07:35

Ja tez kiedyś miałem cos podobnego. Nie mogłem tego domyc chociaż mocno szorowałem. Rozwiązanie okazało sie o wiele prostrze niż kupowanie specjalnych środków- Jeżeli to jakaś maź z drzewa to spróbuj potraktowac to mocno ciepłą albo nawet gorocą wodą. Pownno się na moment rozpuścić tak, że będziesz mógł to zmyć. Zanim kupiś jakiś płyn sprawdź może i u Ciebie pomoże. :!:

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

21 maja 2008 07:35

Po benzynie ekstrakcyjnej nie zostaną "tłuste" plamy??? :?

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

21 maja 2008 07:51

Nie zostaną zadne plamy benzynka zataz wyparuje :)

Nawet ON niezostwia plam chyba ze wcierasz go w tapicerkę :D

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

21 maja 2008 13:32

sko_fild napisał(a):Sąsiad ma kilka uli, a że pszczółki jakoś polubiły moje auto to jest ono co jakiś czas pokryte żółtymi kleistymi plamkami (mam nadzieje że to nie "kupy").


To pewnie miód, wylewa się pszczołom na zakrętach 8-)

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

21 maja 2008 14:07

To zakupie im pokrywki na wiaderka 8-)

piter_55
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 maja 2016 22:56
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1.6 ON 115KM
2010

Re: Zmywanie klejących substancji

31 sty 2017 02:01

terpentyna jest dobra i nie uszkadza lakieru

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Zmywanie klejących substancji

31 sty 2017 06:32

Na zywice kiedyś podpowiedział mi lakiernik tylko ropa i czyścisz ....sam sie przekonałem ze działa bez zarzutu .

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Zmywanie klejących substancji

31 sty 2017 06:53

panowie - proponuję zakup specjalistycznej chemii do detailingu np. ADBL albo Shine Garage (nazwy producentów). Środek typu tar and glue remover. Powinno pomóc, a sam środek nie jest dużo droższy. Na Alledrogo na pewno będzie.
przykład
http://allegro.pl/adbl-tar-and-glue-rem ... 27052.html
Obrazek

Obrazek

Następna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl