[C1FL] Naprawy przy pomocy części z anglika

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
melusz
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lis 2021 19:30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

[C1FL] Naprawy przy pomocy części z anglika

06 cze 2022 12:44

Jako że nie raz korzystałem z forumowej wiedzy to teraz postanowiłem dać coś od siebie i podzielić się doświadczeniami z napraw wykorzystując części z angielskiej wersji.

Kia Cee'd I wersja po lifcie kombi.

Więc od początku: skasowałem słupek przy dość dużej prędkości i obtarłem o barierkę energochłonną cały lewy bok. Na szczęście nie odpaliły poduszki więc odeszło sporo kosztów w środku.
Do wymiany: Cały przedni zderzak, maska, lewy reflektor, pas przedni, lewy błotnik, drzwi kierowcy i pasażera z tyłu.

Teraz po kolei jak przebiegały naprawy i co z wersji angielskiej pasuje lub nie pasuje do europejczyka.

1. Reflektor: Jak wiadomo w soczewkowych jest to kwestia przesłony niestety jest ona w jednym kawałku z ramką trzymającą odbłyśnik świateł długich więc nie da się tak, jak w niektórych modelach od WAG zamienić miejscami przesłony między prawym i lewym reflektorem i zrobić z nich normalne światła na europę. Ja miałem tylko uszkodzoną obudowę więc wsadziłem oryginał z PL (soczewka, przesłona i odbłyśnik) do obudowy z anglika(całość fabrycznie trzyma się na 1 śrubkę i dużą ilość kleju, który da się rozkleić na gorąco więc śmiało można robić samemu) - po tych zamianach na stacji diagnostycznej nie mieli potem problemu z ustawieniem :)

2. Zderzak, lewy błotnik , oraz halogeny na dole zderzaka-światła przeciwmgielne więc średnio potrzebne :icon_biggrin: ale wszystko pasuje bez problemu.

3. Maska pasuje ale już mechanizm zamykający nie, bo cięgno do otwierania idzie w przeciwną stronę do kierowcy więc cały zamek jest lustrzanym odbiciem i nie ma w nim śrub, żeby to samemu zamienić trzeba by rozwiercić sworznie i złożyć samemu od nowa.

4. Pas przedni oczywiście bez problemu chłodnica wody, klimy, intercooler itp wszystko pasuje, poza wspomnianym zamkiem od maski(zwykle kupuje się go razem z ramą)
W nowej ramie miałem trochę więcej czujników i jakiś dodatkowy klakson ale przełożyłem całą wiązkę przewodów z czujnikami z uszkodzonej bo demontujące części leniwe ****** poprzecinały kable zamiast odpinać wtyczki(jeśli cokolwiek zamawiasz zwróć na to koniecznie uwagę :!: :!: ) mogłem albo przełożyć całość albo spędzić cały dzień z lutownicą.

5. Drzwi kierowcy - nic poza blachą się nie zgadza:
- tapicerka oczywiście inna bo kierowca ma sterowanie pozostałymi szybami i lusterkami
- wiązka elektryczna z ww powodów jest inna i piny we wtyczce też, więc trzeba przełożyć całość
- lusterko na oko takie same ale po założeniu okazuje się że ma inny zakres regulacji i chociaż da się używać to zdecydowanie nie to
- zamek centralny z dziurą na kluczyk też jest tylko po stronie kierowcy więc trzeba przełożyć cały mechanizm można zostawić klamkę i taką plastikową mocująca ja ramkę którą dość ciężko odkręcić(jeśli robi ci to serwis koniecznie zwróć na to uwagę bo bez zmiany zamka wtyczka pasuje i pilot też działa a dowiesz się o braku dziury na kluczyk dopiero jak wysiądzie ci bateria w pilocie :!: )
-no dobra coś jednak pasuje: nie trzeba było wymieniać silnika od szyby oraz głośnika

6. Drzwi pasażera z lewej: Z tyłu mam do szyb korby (Anglicy już od dawna się nie zniżają do tak niskiej wersji wyposażenia) więc trzeba było znowu wymienić wiązkę (niestety gniazdo w słupku nie ma pinów zasilających szybę, więc wstawiona wersja elektryczna nie działa) oraz cały mechanizm szyby wraz z tapicerką bo inaczej nie ma miejsca na korbę. Zdjęcie korby było chyba najtrudniejsze ale ten tutorial dobrze tłumaczy jak, w ceed jest tak samo: https://www.youtube.com/watch?v=bJLBrHLMAhI
Z narzędzi potrzebne są torxy do silniczka szyb i zamka drzwi reszta to krzyżak i klucze 8, 10 i 12

Pozdro dla wszystkich naprawiających samemu

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl