drobne wgniecenie

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

drobne wgniecenie

23 lut 2008 15:08

Witam ! Dziś miałem chęć nakopać sobie tak, że przez tydzień miałbym problem z siadaniem. Nie domknąłem dobrze drzwi od garażu i wiatr tak powiał że drzwi z całej siły uderzyły w lewy przedni błotnik. Niestety jest wgniecenie podłużne. A do tego niestety najgłębsze (3-4 mm) miejsce przypadło na górne przeprofilowanie błotnika.
Czy słyszeliście coś może o "wyciąganiu" wgnieceń. Ostatnio w Gliwicach na giełdzie przez "radiowęzeł" ogłaszali się jacyś magicy. Macie w tym temacie jakieś doświadczenie? Z tego co udało mi się dowiedzieć to cały zabieg trwa ok. 1 godziny. Goście rozstawiają jakieś lampy a następnie "wyciągają" blachę jakimś magicznym sposobem :) ?

Pozdrowienia
Ostatnio edytowano 25 lut 2008 22:43 przez Jędrek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
jop
 

23 lut 2008 15:42

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... wgniecenia
to ci powinno pomóc ale ja nie próbowałem
pozdrawiam
ps
napisz czy się udało

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

23 lut 2008 18:11

hmmm metoda ciekawa ! Ale szczególnie na tym zgięciu profilowym wolałbym to zostawić fachowcowi ! Podjadę do tych z giełdy - już się z nimi umówiłem zobaczymy co się da zrobić !
Ostatnio edytowano 25 lut 2008 22:41 przez Jędrek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
dankat
 

23 lut 2008 21:29

teoretycznie takie cuda sa mozliwe (wyciagniecie malego wgniecenia), praktycznie czary mary, jezeli masz wgniecenie male na duzej powierzchni blachy to mozna sprobowac, przy zalozeniu, ze np od spodu blacha nie ma wzmocnien, dodatkowo pytanie co z podkladem, baza i lakierem bezbarwnym, czy nie sa uszkodzone.

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

24 lut 2008 08:06

no właśnie szczęśliwie lakier nie jest uszkodzony

Obrazek

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

24 lut 2008 08:49

Jędrek napisał(a):no właśnie szczęśliwie lakier nie jest uszkodzony

Obrazek


Pod tym linkiem z forum mazdy, na youtubie jest film, gdzie koleś z suszarką i CO2 w spraju załatwia wgniecenie. Ja bym najpierw pogadał z tymi ludźmi od prostowania blach, a jak się nie uda, to zadziałałbym tak, jak na tym filmie - i tak już nie będziesz miał nic do stracenia.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
dankat
 

24 lut 2008 18:22

widze twoje wgniecenie i powiem tak, tylko lakiernik, jak ktos mowi, bez szpachli, podkladu i lakierowania, to ja na to bajki. pamietaj o tym cuda sie zdazaja, probuj, ale napoczatek podjec do zaufanego lakiernika, a on ci wszystko wytlumaczy, powodzenia z szarlatanami

AUTOR WĄTKU
topic
 

24 lut 2008 18:29

wpiszczek napisał(a):
Jędrek napisał(a):no właśnie szczęśliwie lakier nie jest uszkodzony

Obrazek


Pod tym linkiem z forum mazdy, na youtubie jest film, gdzie koleś z suszarką i CO2 w spraju załatwia wgniecenie. Ja bym najpierw pogadał z tymi ludźmi od prostowania blach, a jak się nie uda, to zadziałałbym tak, jak na tym filmie - i tak już nie będziesz miał nic do stracenia.


... dokładne do bacharza z błotnikiem jest łatwo bo jest odkrecany :)

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

24 lut 2008 19:28

No to mnie zmartwiliście !
Ciekawe co w takich sytuacjach dzieje się z gwarancją na karoserię?

Mimo wszystko podjadę sprawdzić co poradzą Ci "magicy". Jeśli nawet miałby zostać niewielki ślad to wolę chyba to niż kłaść kit i nowy lakier.
Ale zobaczy się. W każdym bądź razie dam znać jak się sprawa rozwinie.

AUTOR WĄTKU
cell
 

24 lut 2008 22:49

Czesc,

Z niecierpliwoscia czekam na jakies wyniki, bo wlasnie dzis odkrylem, że ktos przy parkowaniu zatrzymal sie na moich drzwiach :evil:
Niby jest AC, ale...

pozdr.

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

25 lut 2008 22:39

Panie i Panowie zostaniecie w szoku tak jak i ja zostałem !!!
Dankat ...cieszę się że nie miałeś racji bo strasznie by mnie serce bolało jakbym na dwumiesięczne auto musiał kłaść nowy lakier :)

A oto rewelacyjny efekt mojego dzisiejszego wyjazdu w okolice Gliwic ...zresztą sami oceńcie ;)

PRZED ZABIEGIEM
Obrazek


PO ZABIEGU
Obrazek

Naprawą zajmuje się fantastyczny GOŚĆ - Pan Krzysztof - fachowiec pierwsza klasa o jakich trudno w dzisiejszych czasach. Naprawa trwała ok. 3 godzin i momentami zahaczała o zegarmistrzowską precyzję ! Jestem pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyłem - jakiej trzeba dużej wprawy i jaki fantastyczny efekt tej trudnej pracy mam teraz na moim "nowym" lewym błotniku ! Flaszkę stawiam temu kto nie widział w którym miejscu było uszkodzenie a znajdzie to miejsce teraz - bo najbliższych nawet (z nosem przy blasze) oględzinach :))

Mam wizytówkę Pana Krzysztofa i polecając Go Wam z całą odpowiedzialnością załączam ją poniżej ... naprawdę WARTO !!!
Obrazek
Ostatnio edytowano 25 lut 2008 23:01 przez Jędrek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Konio
 

25 lut 2008 22:44

A możesz zdradzić koszty?
Rewelacyjna robota!!

AUTOR WĄTKU
dankat
 

25 lut 2008 23:42

widzialem pierwsze zdjecie i napisalem co wiedzialem, po drugim zdjeciu to ja napisze tak - teraz to ja juz nic nie wiem. Czasami nie warto sluchac innych, a warto podjac probe, chocby podpowiadacze twierdzili ze na 1000% racje maja. ZADZIWIL MNIE TEN GOSC CO CI TAK FAJNIE WGNIECENIE NAPRAWIL. Daj tylko znac za jakis dluzszy czas co sie dzieje z tym naprawionym elementem (pekniecia rdza i takie różne) w skrocie czy wszystko gra. Powodzonka

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

26 lut 2008 07:23

Dankat ... mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiałeś - absolutnie nie miałem nic złego na myśli ! :) tylko jak myślałem o kicie i malowaniu, jakby nie było nowego auta to mi skóra cierpła !
Mam nadzieję, że się nic nie będzie działo ! To jest technika powszechnie stosowana w Niemczech i tam Pan Krzysztof się jej przez długi czas uczył.
Pozdrawiam

P.S. Nie wspomniałem, że Pan Krzysztof dojeżdża do klienta. Wystarczy uzbierać kilka autek w okolicy i wszystko da się zrobić ! ;) Jeszcze raz polecam !

AUTOR WĄTKU
cell
 

26 lut 2008 09:14

no normalnie bomba...
powinienes dostac znizke za reklamę :lol:

pozdr.

AUTOR WĄTKU
less
 

26 lut 2008 22:42

Podaj proszę ile zapłaciłeś za tą świetną robotę

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

26 lut 2008 23:45

less napisał(a):Podaj proszę ile zapłaciłeś za tą świetną robotę


OK - Tylko nie pospadajcie z krzeseł !!! .... 150 zł (słownie: sto pięćdziesiąt)
Szok prawda ???
Jak dzisiaj pojechałem do blacharza, który już miał się ze mną umawiać na kitowanie a potem lakierowanie błotnika i drzwi, to z nieukrywaną satysfakcją słuchałem jego komentarza który szeptem mówił do swojego kumpla .... cytuję: "(...) q...a w szoku jestem - jakbym nie widział wcześniej to bym nie uwierzył (...)" koniec cytatu.
:D

AUTOR WĄTKU
less
 

27 lut 2008 22:22

Jędrek napisał(a):
less napisał(a):Podaj proszę ile zapłaciłeś za tą świetną robotę


OK - Tylko nie pospadajcie z krzeseł !!! .... 150 zł (słownie: sto pięćdziesiąt)
Szok prawda ???
Jak dzisiaj pojechałem do blacharza, który już miał się ze mną umawiać na kitowanie a potem lakierowanie błotnika i drzwi, to z nieukrywaną satysfakcją słuchałem jego komentarza który szeptem mówił do swojego kumpla .... cytuję: "(...) q...a w szoku jestem - jakbym nie widział wcześniej to bym nie uwierzył (...)" koniec cytatu.
:D


Co prawda nie widziałem tego uszkodzenia na żywo a tylko na zdjęciu ale ma dokładnie podobne odczucia.

Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl