[C2 i C2FL] Wymiana żarówek wewnątrz

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Robert399
 

[C2 i C2FL] Wymiana żarówek wewnątrz

24 gru 2019 01:25

Witam zaczelem wymieniać sobie żarówki na LED w kabinie (4w 12v), w oryginale jest 8w.
Wymieniłem 2 z przodu, przeszedłem do tyłu i w monecie zakładania nowej walnął bezpiecznik. Wmienilem bezpiecznik założyłem stara i jest ok.
Tylko pytanie czy to może być wina żarówki czy coś zetknekem wtykając ta żarówkę. Nie próbowałem drugi raz bo nie mam więcej bezpieczników. Chcę jeszcze wymienić te nad osłonami przeciw słonecznymi w schowku i bagażnik. Ktoś to robił miał podobny przypadek?

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Wymiana żarówek wewnątrz

24 gru 2019 04:55

Można łatwo zrobić zwarcie obudową aluminiową podczas zakładania - też spaliłem bezpiecznik.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
alpawel
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2018 21:34
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2014, M

Re: Wymiana żarówek wewnątrz

24 gru 2019 19:40

Ja też spaliłem bezpiecznik przy wymianie żarówki na led z tyłu w podsufitce. Założyłem zarówkę, dopiero potem zmieniłem bezpiecznik i wszystko działało. Ostatnio zmieniałem, bo tamte ledy były jakieś słabe i po roku się spaliły. Było dokładnie to samo, także to chyba kwestia budowy oprawki.
Bezpieczniki na szczęście pasują standardowe dostępne na każdej stacji, nie muszą być takie niższe jak oryginalne.
Mazda 6 -> Fiat Bravo -> Volvo S60 -> KIA Cee'd SW

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl