[C1FL] Kodowanie/programowanie pilota?

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
mastersik2011
Kierownik zmiany
 
Posty: 183
Dołączył(a): 27 lip 2015 09:16
Lokalizacja: ok. Płocka
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1582 ON 115KM
2010, Comfort+

[C1FL] Kodowanie/programowanie pilota?

09 gru 2019 22:39

Witam po dłuższej przerwie bezawaryjnej eksploatacji.
Ostatnimi czasy guziki w pilocie od samochodu tak sie wyeksploatowaly, że musiałem zamówić nową obudowe pilota. Przełożyłem plytke wraz z chipem wg. tutoriala [youtube]https://youtu.be/8tUowgZ8eSw[/youtube]. Po złożeniu samochód można normalnie otworzyć i zamknąć z kluczyka, ale juz nie odpala. Odlaczalem również akumulator na kilka minut i nie pomogło. Caly czas na tym kluczyku pali sie kontrolka check engine. Mam drugi kluczyk nadłamany (taki dostalem przy zakupie) i nim moge odpalic samochód normalnie ale troche strach używać żeby nie rozwalił sie do konca.
Czy macie pomysły jak to naprawić samemu?
Obecnie:
Kia Cee'd 1FL SW, 1.6 CRDi, 2010
Hyundai i30 HB, 1.6 CRDi, 2008

Kiedyś:
Renault Megane PhII 1.4 B+G 1999
Rover 400Si 1.6 B+G 1999
Citroen ZX 1.4 B 1996

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Kodowanie/programowanie pilota?

10 gru 2019 00:15

Jeśli na pewno przełożyłeś czip to powinno działać. Jeśli nie działa to można go sparować z autem za pomocą dobrego interfejsu, jednak trzeba zdobyć pin. Inna opcja- pomoc aso lub dobrego fachowca który się tym zajmuje. Jeśli czip ucierpiał można kupić nowy w Chinach za 30zł, u mnie chińczyk zadziałał.
Obrazek

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl