Wyciszenie rolety w SW

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

Wyciszenie rolety w SW

05 lut 2008 13:13

Witam,

Udało mi się w dużym stopniu rozwiązać klaskanie rolety bagażnika w SW. Poniżej przepis:

1. Zdobyć tzw. szczotkę przeciwkurzową w sklepie z akcesoriami meblowymi. To taka jakby samoprzylepna uszczelko-miotełka przyklejana pod drzwiami. Ja nabyłem ją akurat w Leroy-Merlin, choć pewnie trafić ją można i w innych sklepach. Na nieszczęści były dwa rodzaje, jedna wąziutka (jakieś 2mm) i brązowa, druga szersza, (5mm) szara. Szkoda, że nie czarna, ale od biedy może być. Jak widać na zdjęciach, włos jest nieco przydługi, i choć to nie przeszkadza, to można go nożyczkami ostrzyc o połowę.
http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=378

2. Odciąć taki fragment, aby sięgnął od bębna rolety do pierwszego zakrętu. Więcej nie trzeba, a ze względu na to, że roleta ma luz, taśma widoczna byłaby na końcach.
http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=380

3. Odtłuścić powierzchnię.

4. Nakleić szczotkę zaczynając od klapy bagażnika w kierunku bębna. Naklejać tak blisko krawędzi, jak się da, gdyż roletka ma trochę swobody i może odsłaniać szczotkę.
Tak to mniej więcej wygląda po skończeniu:
http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=379
(włosie szczotki inaczej odbija światło, więc na zdjęciu odcina się bardziej od tapicerki, w ogóle wygląda estetyczniej w rzeczywistości, niż na zdjęciach, przeciwnie do coponiektórych modelek)
A tak po zasunięciu roletki:
http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=381

5. Już można mnie chwalić ;-)

Uwaga: to nie eliminuje całokowicie odgłosów rolety, a jedynie zapobiega klaskaniu brzegów rolety o oparcie w tapicerce. Roleta w ogóle to duża płachta, dosyć elastyczna i siłą rzeczy będzie zachowywać się jak membrana.

Dla twardzieli i maksymalnych estetów przepis na odjazdowe wyciszenie:
Bierzemy taśmę dwustronnie klejącą (np. taką, którą przykleja się wykładziny podłogowe), na jednej stronie naklejamy wycięty 5mm szerokości pasek z czarnego weluru (może być i plusz) (do dostania w sklepach z tkaninami). Po naklejeniu otrzymujemy taśmę, z którą postęujemy analogicznie jak powyżej opisałem.

Dla supertwardzieli i osób o wysokiej czułości słuchu:
Efekt membranowania roletki można nieco ograniczyć, naklejając pod spodem rolety dwa paski plastra (takiego lekarskiego) na krzyż po przekątnych rolety.

Dla ultratwardzieli i osób o ektrawysokiej czułości słuchu:
Rozmontować bęben rolety, wyjąć ceratkę a w jej miejsce założyć uszytą z tkaniny tapicerskiej (koniecznie takiej, jaką obszyte są siedzenia).

Dla tych, którym nadal jest za głosno:
Kupiliście niewłaściwe auto i nie zawracajcie głowy ;-)


Jeżeli nie widać fotek, to są w mojej galerii.

[/url]
Wojtek Piszczek

LECHO
 

05 lut 2008 14:24

Cześć

hmm już się ucieszyłem a tu wyciszenie dotyczy czegoś innego

U mnie na dziurach brzęczy metalowa obudowa rolety.
Czy tylko mi czy może jszcze komuś ???
Może jest jakiś sposób na wyciszenie tego ??

steganos
 

05 lut 2008 14:38

Wpiszczek.
No chłopie naprawdę się napracowałeś pisząc tak szczegółową instrukcję no i pomysł sie liczy.. Gratuluję.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

05 lut 2008 14:48

LECHO napisał(a):U mnie na dziurach brzęczy metalowa obudowa rolety.
Czy tylko mi czy może jszcze komuś ???
Może jest jakiś sposób na wyciszenie tego ??


U mnie nic takiego się nie dzieje, po założeniu bębna nie ma żadnego luzu. Co natomiast możesz spróbować zrobić, to zdjąć bęben i zobaczyć, czy nie jest skręcony osiowo (obudowa nie jest sztywna), czy szczelina na roletkę jest jednakowej szerokości i sprawdzić, czy po zamocowaniu zatrzaski blokują bęben na full. Nie radzę próbować rozbierać bębna, bo puści sprężyna i będzie problem ją potem nakręcić.
A jesteś pewien, że to obudowa? Jak popatrzyłem, to tam nie ma co brzęczeć, oba końce są zblokowane plastikowymi nakładkami.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

05 lut 2008 14:51

steganos napisał(a):Wpiszczek.


"Wojtek" wystarczy ;-)

Wojtek Piszczek

steganos
 

05 lut 2008 15:15

OK, nie wiedziałem, sądziłem, że to Twój nick a nie pierwsza litera imienia i nazwisko.
Pozdrawiam.

arturko
 

05 lut 2008 23:03

szacunek!!!
naprawdę solidna robota

skalin
 

20 maja 2008 10:11

dzieki bede testował a ciekawe jak efekt dałaby zamiast tych szczotek gumowa uszczelka samoprzylepna.... Co o tym myślicie?

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

22 maja 2008 09:18

skalin napisał(a):dzieki bede testował a ciekawe jak efekt dałaby zamiast tych szczotek gumowa uszczelka samoprzylepna.... Co o tym myślicie?


Obawiam się, że o gumę będzie tak samo "klaskać".
Wojtek Piszczek

skalin
 

30 maja 2008 08:44

Qrde a miałem nadzieję na łatwiznę - kawałek uszczelki i po sprawie...

less
 

30 maja 2008 20:06

ja już kupiłem "aksamitkę" na metry, taśmę dwustronną mam i jazda

skalin
 

07 sie 2008 20:58

owszem ale u mnie to nic nie dało cyka dalej :( chyba nie jest to problem w tym miejscu

less
 

07 sie 2008 21:42

less napisał(a):ja już kupiłem "aksamitkę" na metry, taśmę dwustronną mam i jazda

aksamitka niestety nie zdała egzaminu - "cykało" dalej
Natomiast ma nowy patent który działa. Kupiłem i przykleiłem tzw. rzepa samoprzylepnego - oczywiście tą mięką jego część

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wyciszenie rolety w SW

05 wrz 2009 07:31

U mnie też coś zaczęło trzeszczeć w bagażniku - efekt słyszalny jest na nierównościach drogi - chyba syna zamknę w bagażniku żeby w sposób namacalny stwierdził w którym dokładnie miejscu siedzi to licho :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl