[C2] Montaż tylnych czujników parkowania

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kamil.M
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 01 lip 2018 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2014, M

[C2] Montaż tylnych czujników parkowania

01 lip 2018 15:02

Cześć, zakupiłem ceeda 2 w hatchbacku. Chcę założyć czujniki parkowania z tyłu, ale mam z problem z dojściem do światła cofania (bo jest w klapie). Czy może ktoś z Was montowal czujniki i mi pomoże w znalezienia dobrego miejsca do wpiecia? Informacja jak idzie wiązka też będzie przydatna, bo nie chce rozbierać całego bagażnika.

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Montaż tylnych czujników parkowania

04 lip 2018 20:50

Klapę zostaw w spokoju. Poniżej proszę bardzo masz zdjęcie gdzie się aso wpina przy doposażaniu nowego auta. I niestety żeby zrobić to dobrze bagażnik musisz rozebrać. Obrazek
Taka ciekawostka jak sobie klient zażyczy czujniki podłączone do bc (wyświetlają się wskazania na ekranie między zegarami) to jeszcze demontują okolice radia i całe zegary. Pewnie większość zamawiających doposażenie w czujniki podpięte do zegarów jakby zobaczyła że im pół samochodu rozbierają chyba by została tylko przy "pikaczu" w kufrze :biggrin: :yah: ,

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Montaż tylnych czujników parkowania

20 cze 2020 20:00

Zamontowałem czyjniki kilka tygodni temu w moim HB. Nie ma potrzeby wybebeszania całego auta. Plus od świateł wstecznych znalazłem w wiązce po lewej stronie, na wysokości oparcia kanapy. Bodajże niebieski przewód. Jest tam też fajne miejsce do ulokowania przewodu masowego- śrubka trzymająca inne trzy przewody minusowe. Wybór właściwego miejsca na montaż czujników w zderzaku ułatwiają zaznaczone na jego wewnętrznej stronie miejsca na fabryczne czujniki. Centralkę umieściłem w okolicy elektrycznego zamka klapki od paliwa odginając tapicerkę. Przewody od czujników przeciągnąłem przez gumowa zaślepkę w pasie tylnym z lewej strony.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl