Silnik do Kia Ceed

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Pola058
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 03 cze 2018 19:59
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Silnik do Kia Ceed

03 cze 2018 20:11

Witam szanownych posiadaczy Kia :) Jestem na forum świeżynką, której udało się zatrzeć silnik do białej ślicznotki KIA CEED. Bardzo proszę o pomoc, bo czuję się bezradna. Jakie dane są mi potrzebne aby zakupić używany silnik? Gdzie mogę go znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy takim zakupie? Pomóżcie proszę bardzooooooooo :) bo bez pojazdu ciężko :thankyouyellow:

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Silnik do Kia Ceed

03 cze 2018 20:57

Nie chcę byś uszczypliwy, ale znajdź kogoś kto się na tym zna w Twoim rejonie, może jakiś magik od KII. Obecna Twoja wiedza pozwala na wciśnięcie każdego silnika jako igły... na pewno z pewnego źródła najlepiej z potwierdzeniem że z takiego i takiego auta o takim vinie z takim przebieg itd... niestety oto ciezko ale da sie. Ale nie wiem jak byś go nie sprawdzała to i tak jest blizej do kupna kota w worku.

p.s. "kia ceed" to troche mało danych
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Silnik do Kia Ceed

05 cze 2018 11:10

Dobrze wiedzieć, że silnik to akcesorium... Może gdzieś dodają w gratisie z kubeczkiem i breloczkiem ? :biggrin:
Obecność na forum zacznij od odnalezienia wątków "przywitaj się" i działu "giełda".
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

mazifox
 

Re: Silnik do Kia Ceed

14 cze 2018 10:37

Pola058 napisał(a):Witam szanownych posiadaczy Kia :) Jestem na forum świeżynką, której udało się zatrzeć silnik do białej ślicznotki KIA CEED. Bardzo proszę o pomoc, bo czuję się bezradna. Jakie dane są mi potrzebne aby zakupić używany silnik? Gdzie mogę go znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy takim zakupie? Pomóżcie proszę bardzooooooooo :) bo bez pojazdu ciężko :thankyouyellow:


1. Benzyna / Diesel ?
2. Moc ? KM/KW
3. Rocznik ?

Albo po prostu podaj VIN to wszystko będzie wiadomo.

Silniki leżą głównie na allegro - najważniejsze kryteria:

    - ponad 90% pozytywnych komentarzy z ostatnich 12 miesięcy, no i żeby ich było z 50 conajmniej a nie 9.
    - poproś o podanie VIN jeśli nie jest podany na aukcji - jak ktoś nie chce dać to za żadne skarby nie bierz. Dzięki temu możesz sprawdzić z jakiego auta jest to silnik i oszacować ile może mieć zrobione
    - gwarancja - większość daje 2 tyg/1 miesiąc max. Poproś o conajmniej 3 miesiacę, z krótszą bym nie brał.
    - jeśli silnik jest w aucie tak jak często jest napisane, zapytaj czy możesz jutro przyjechać z mechanikiem, który oceni jego stan i czy pokryje Ci koszty podróży jeśli będzie to jakieś gówno.
    - sporo silników jest wyciąganych z bitych anglików - venga/ix20, ale one też będą pasowały. Poproś o zdjęcia samochodu z którego został wymontowany. Jeśli ktoś posiada taki silnik z bitego auta, to na jego pozostałych aukcjach znajdziesz też inne części z tego samochodu (drzwi/maska/lampy etc).
    - Faktura na silnik z pisemną gwarancją tak jak wspominałem wcześnej 3 miesiące - powiedz, że możesz nawet dopłacić 100/200zł do tej gwarancji. Jak ktoś nie chcę, tzn że nie jest pewien tego silnika i nie ma sensu sie później drugi raz denerwować.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl