[C1FL] Naprawa oryginalnych czujników parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

[C1FL] Naprawa oryginalnych czujników parkowania

11 mar 2018 11:01

Witajcie
Poszukałem po necie jak i na tym forum informacji o czujnikach montowanych przez dealerów KIA - praktycznie zawsze montowane były czujniki firmy EMG (Steelmate). U mnie też one są. I teraz tak: włączając wsteczny wiem, że czujniki powinny wydawać jeden sygnał oznaczający ich załączenie. U mnie niestety są 3 sygnały świadczące o jakiejś awarii - chyba któryś z czujników szwankuje (muszę jeszcze sprawdzić to organoleptycznie bo nigdy nie mam czasu albo zapominam).

Chcąc to naprawić to czy 1) jestem w stanie gdzieś dokupić sam sensor EMG montowany w zderzaku celem jego podmiany 2) czy można zamontować inny sensor nie od EMG rozmiarem i wyglądem pasujący do pozostałych 3)czy zamontować cały nowy zestaw czujników wykorzystujący nawiercone otwory (może ktoś wie jaki rozmiar miały czujniki EMG).

Jeśli punkt 3 jest najrozsądniejszy to proszę o info czy wzorując się obecnej instalacji jestem w stanie sam nowe czujniki pospinać żeby działały? Najbardziej się boje usunięcia ze zderzaka starych czujników (nie wiem jaki rozmiar czujników kupić) - chciałbym uniknąć zdejmowania zderzaka bo na bank coś mi popęka i koszty wzrosną zdecydowanie. Czy w zderzaku od wewnątrz jest jakieś wypełnienie, wzmocnienie, przez które trzeba prowadzić kable od czujników do centralki?

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

14 mar 2018 19:39

Można dokupić pojedyncze czujniki np tutaj http://autoalarmy.tymex-alarmy.pl/czujk ... 12b09.html ale jeśli nie wiesz czy padł tyko jeden to ja bym kupił cały nowy komplet
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

18 mar 2018 15:39

Dzięki za linka do oferty z pojedynczymi sensorami. Może się zdecyduję właśnie na takie rozwiązanie tym bardziej, że namierzyłem winowajcę. Drugi od prawej czujnik przestał działać.
Pytanie teraz jest takie, czy faktycznie mam taką średnicę w zderzaku ? Druga sprawa czy jest jakaś bezinwazyjna możliwość wymontowania tego sensora od zewnątrz bez odkręcania zderzaka i gmerania pod nim. Jak go podważyć żeby nie porysować zderzaka ?

Janusz94
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 08 lut 2018 23:11
Lokalizacja: Nieborowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Ceed

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

21 mar 2018 01:11

Sirmike zależy jak ASO a dokładniej mechanik montował czujniki. Ogólnie jest opcja wyjęcia czujnika bez demontażu zderzaka. Najlepiej popsikać wd-40 czujnik przy zderzaku i powoli podważać. Ale jeśli ktoś za mało kabla zostawił możesz go nie odłączyć. Gdyż czujnik ma swój kabel okolo 10 cm z końcówką która się rozkręca. Sprawdzenie uszkodzenia czujnika można sprawdzić organoleptyczne czyli wrzucasz wsteczny (aktywujesz czujniki) I jeździsz palcem i sprawdzasz czy "mrowią". Jeśli któryś nie mrowi oznacza że jest zepsuty. Mam nadzieje że pomogłem... ;-)

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

21 mar 2018 20:26

Janusz94 napisał(a):Sirmike zależy jak ASO a dokładniej mechanik montował czujniki. Ogólnie jest opcja wyjęcia czujnika bez demontażu zderzaka. Najlepiej popsikać wd-40 czujnik przy zderzaku i powoli podważać. Ale jeśli ktoś za mało kabla zostawił możesz go nie odłączyć. Gdyż czujnik ma swój kabel okolo 10 cm z końcówką która się rozkręca. Sprawdzenie uszkodzenia czujnika można sprawdzić organoleptyczne czyli wrzucasz wsteczny (aktywujesz czujniki) I jeździsz palcem i sprawdzasz czy "mrowią". Jeśli któryś nie mrowi oznacza że jest zepsuty. Mam nadzieje że pomogłem... ;-)



Dzięki. Właśnie tak sprawdziłem czujniki :) A w takim razie czy bez zdejmowania zderzaka można się jakoś dostać od spodu do tych czujników - czy za zderzakiem jest jakieś wzmocnienie czy może jakiś materiał energochłonny? Pytam dlatego bo ostatnie 9 lat jeździłem Nissanem Almerą w sedanie i tam za zderzakiem nie było kompletnie nic, jak się kładłem pod samochodem to widziałem czujniki od tyłu, kable....taka konstrukcja samochodu...
W jednym punkcie gdzie się zajmują elektroniką do aut (czujniki, kamery, wyłączniki zapłonu) za demontaż starego czujniki o montaż nowego krzyknęli mi 100 zł - do tego dochodzi koszt czujnika......

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

08 kwi 2018 21:10

czy ktoś może mi podpowiedzieć po kształcie ringa do sensora jaki to dokładnie model SteelMate. Wiem na pewno, że mam czujniki SteelMate ale chcąc dokupić jeden sensor zauważyłem, że są różne sensory. Sensor wpadł mi w zderzak a jedynie mam sam ten tzw. ring.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/dbf32949f0d805ef

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

27 kwi 2018 10:53

Witam, ostatnio mam problem z czujnikami. Prawie za każdym razem jak wrzucam wsteczny na ekraniku wyświetla się zero i słychać sygnał ciągły, jest to trochę irytujące. Sprawdzałem czujki "organoleptycznie" i wydaje się że wszystkie reagują prawidłowo. Czy możliwe jest że to ekranik szwankuje i wyświetla błędne info? Czy raczej centralka ma problem? Trochę nie chce się wierzyć że centralka pada po 82000km. :icon_evil:
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

27 kwi 2018 11:50

Magikrealista napisał(a):zy możliwe jest że to ekranik szwankuje i wyświetla błędne info? Czy raczej centralka ma problem? Trochę nie chce się wierzyć że centralka pada po 82000km. :icon_evil:


Ekran wyświetla to co centralka mu karze ...szybciej to wina centralki .
A nie myłeś ostatnio auta ( ciśnieniowo) ??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

27 kwi 2018 22:15

Auto myłem jakiś czas temu ale to się zaczynało stopniowo, najpierw myślałem że to od słońca a teraz już za każdym razem tak się dzieje.(czasem na kilka sekund jest dobrze). Myślę może spróbować zdjąć osłonę z dołu i wypinać po kolei czujniki żeby sprawdzić na 100% czy są sprawne. W innym wypadku zostaje aso lub dobry elektryk. :|
Obrazek

kromas
 

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

08 sie 2018 11:26

Ciekawe, kolega miał podobnie i u mnie problemy z czujnikiem. Ciekawe co powie mój zaprzyjaźniony warsztat AR Lipert. Jak ktoś z Lublina to polecam ;)

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Naprawa oryginalnych czujników parkowania

08 sie 2018 20:46

W moim przypadku czujniki same się naprawiły, musiała być wilgoć lub coś. Nastąpiło "cudowne ozdrowienie" . Kromas czy Twój cedek jest z 2000go roku? :wink:
Obrazek

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl