[C2 i C2FL] Wymiana tylnej kanapy

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kilimandzaro
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lut 2018 14:46
Lokalizacja: Kraków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2014, M

[C2 i C2FL] Wymiana tylnej kanapy

13 lut 2018 15:02

Witam wszystkich.

W zeszłym tygodniu przesiadłem się z poczciwej 17-letniej Corolli na Kia Ceed HB z 2014 roku. Polowałem na ten samochód od dłuższego czasu, a nadażyła się okazja na kupno w bardzo dobrej cenie poleasingowego egzemplarza z firmy, w której pracuje mój znajomy. Wszystko pięknie, ale... no właśnie jest jedno ale. Samochód jest zarejestrowany jako ciężarowy i ma zamontowaną z tyłu kratkę. Chciałbym go przerejestrować na osobowy, ale nie mam środkowego pasa bezpieczeństwa na tylnej kanapie oraz również w tym miejscu nie mam zagłówka. Żeby zdemontować kratkę muszę taki pas mieć razem z zaświadczeniem od ASO, że jest to część oryginalna i prawidłowo zamontowana (słusznie - kwestia bezpieczeństwa).

Problem zaczął się kiedy w ASO okazało się, że nie są w stanie przerobić mi obecnie zamontowanej kanapy. Muszą wymienić na nową. Nowa (cały komplet) kosztuje około 4000 zł. Na taki wydatek nie byłem przygotowany, a nawet jeśli byłbym to nie bardzo mam ochotę wydawać tyle kasy żeby załatwić tę sprawę.
Na szczęście mogę zamontować kanapę używaną - już z pasem i zagłówkiem - i tylko podjechać do ASO na montaż zapinki i po stosowne zaświadczenie. Nie mogę jednak znaleźć kompletnej kanapy do mojego modelu.

Orientuje się ktoś z Was czy kanapa z Kia Ceed SW (kombi) pasuje do wersji HB?

Serwisant z ASO podpowiedział mi, ze mogę tez zamontować kanapę z wersji po FL, ale tapicerka będzie inna. Przez to nie bardzo odpowiada mi to rozwiąznie.

Moja wersja wygląda tak:
https://tinyurl.com/y9yylqwt

Z góry dzięki za pomoc!

srbastek
Klubowicz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 sty 2017 08:56
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai I30 1.4 109KM

Re: Wymiana tylnej kanapy

13 lut 2018 15:51

Zaświadczenie nie od ASO, tylko od stacji diagnostycznej. Tak mi się wydaje.

AUTOR WĄTKU
kilimandzaro
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lut 2018 14:46
Lokalizacja: Kraków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2014, M

Re: Wymiana tylnej kanapy

13 lut 2018 16:02

Od ASO zaświadczenie, że pas został zamontowany. Potem muszę jechać do stacji okręgowej gdzie zrobią zdjęcie pojazdu z zamontowaną kratką, zdemontują kratkę i zrobią zdjęcie ze zdemontowaną. Potem zrobią mi badanie techniczne i wystawią dokument do urzędu, że samochód można przerejestrować jako osobowy. Tak przynajmniej zostałem poinstuowany w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Znalazłem kanapę do wersji po FL, ale wydaję mi się, ze kolor tapicerki jest inny. Wzór jest ten sam, ale wydaje się czarna, a ja mam ciemnoszarą. Może ktoś to potwierdzić?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana tylnej kanapy

13 lut 2018 17:42

Jezzzuuuu tyle razy temat wałkowany, na dodatek ostatni raz dopiero co... OSKP Ci nie będzie nic demontować! To m zrobić ASO i dać papiery dla OSKP.
Byłbyś łaskaw używać wyszukiwarki ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kilimandzaro
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lut 2018 14:46
Lokalizacja: Kraków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2014, M

Re: Wymiana tylnej kanapy

13 lut 2018 21:08

Może zle szukałem, ale niestety nie znalazłem przez wyszukiwarkę informacji czy kanapa z Kia Ceed Kombi pasuje do wersji Hatchback. Mogę prosić o link?

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl