dolna osłona silnika i skrzyni biegów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Rychoo
 

12 lis 2008 20:58

No bez przesadyzmu novee, zahermetyzować się nie da, ale może się zniechęci takiego zwierzaka do penetracji. Małemu to bez różnicy, ale duży musi mieć miejsce, aby się odbić lub wcisnąć. Zdechłego ptaka na przewody od klimy nie przywlokła mysz. Swoją drogą gość z serwisu opowiadał mi o strażaku, który stosował metodę zapachową, aby odstraszyć koty. Czym polewał to się domyślcie :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

12 lis 2008 22:33

taka osłona nie zabezpieczy przed futrzakami,
a może zadziałać przeciwnie - gryzoń zawsze znajdzie sobie jakąś dziurę albo ją zrobi.
a jak nie ma osłony to spadnie pod koło i po nim :twisted:
miałem taką niepełną osłonę w accordzie - generalnie bardzo sobie to chwalę ale miałem kilku bezdomnych (niechcianych) stworów
i kable też zdarzyło mi się wymieniać,
więc osłona tu nie pomoże - stwory idą do ciepła i nie takie rzeczy przegryzą
kwestia błota, brudu, liści, kamieni, itp. to fakt - mogło to być trochę osłonięte
no ale cóż ceed jest jaki jest i za to go kochamy mybeer

AUTOR WĄTKU
Rychoo
 

13 lis 2008 14:02

No cóż, jak to mówią: "co cię nie zabije to cię wzmocni" Może postawię płot dookoła my precious albo wykopię fosę i napuszczę krokodyli...
Dzięki za posty

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

14 lis 2008 11:58

Dolna osÂłona orginalna Kia od diesla kosztuje +-250 netto. W dieslach montowana jest rĂłwnieÂż Âżeby wygÂłuszyĂŚ silnik.
OsÂłona ta pasuje rĂłwnieÂż do benzynowych ceed'ow (na pewno do Pro, codo reszty nie wiem).

Dodatkowo w dieslach montowane jest wyg³uszenie w okolicach peda³ów od œrodka, w benzyniakach te¿ tego nie ma.

Ja raczej osÂłone zamontuje - czyÂściej, ciszej i najpierw zahacze o coÂś osÂłonÂą a potem miskÂą :)

AUTOR WĄTKU
marek1205
 

22 lis 2008 14:07

osłona jest montowana tylko w dieslach dlatego iz zapobiega ochlapaniu turbiny co doprowadziło by do pęknięcia

AUTOR WĄTKU
autokia
 

23 gru 2008 14:19

Oryginalna osłona pod silnik do diesla jest dostępna na zamówienie w ciągu 2-3 tygodni. Nr katalogowy 291101H400, a cena 280 zł.

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

31 sty 2009 00:00

No to zdradzę wam tajemnice :D
Osłony są we wszystkich dieslach z prostego powodu by było ciszej. Zwróćcie uwagę ze takie osłony maja maty wygłuszające.
Czy to w mercedesie czy fiacie czy innym w dieslu jest zawsze osłona.
Ja zawsze taka sobie sprawiam do benzyny bo utrzymuje jako taki porządek w komorze silnika i oszczędza miskę olejowa, a zakładałem w swoich wszystkich które nie miały. W fiacie miska jest np ze zwykłej blaszki i jeśli nie masz takiej osłony to po jakimś czasie koroduje tak bardzo ze robi się sito z dziurkami na wylot. Powodem korozji jest to że uderzają o nią ostre kamyki i farba zostaje uszkodzona a o efekt końcowy wiadomy.
Dodatkowo fiat miał felerne pękające alternatory, które pękały z powodu zabrudzenia, soli zima i związanej z tym korozji , dosłownie puchły i pękały obudowy. osłona pozwalała na znaczne przedłużenie żywotności tego podzespołu.
Co do przegrzewania się silnika to są bajki i nie wiem dlaczego KMP rozpowszechnia takie teorie. Zwróćcie uwagę ze wentylator i pęd powietrza pcha "chłodzenie " do tyłu a osłona jest pod spodem a nie za silnikiem i w żadnym przypadku nie ma i nie może mieć znaczenia dla efektywności chłodzenia silnika.
Śmiało zakładajcie osłonki do benzyn nic się nie stanie....właściwie będzie troszkę ciszej na zewnątrz i czysto pod maska.

AUTOR WĄTKU
zurek
 

31 sty 2009 06:56

Hmmmm. Temat warty rozważenia. Sam się zastanawiałem, czy czymś nie osłonić komory silnika od spodu, bo ma wszystkie bebechy na wierzchu a tu proste rozwiązanie.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

31 sty 2009 13:18

Ceed ma w CRDI dolną osłonę silnika wiem bo ją widziałem gdy autko było na podnośniku :)

AUTOR WĄTKU
Don Ceedro
 

OsÂłona pod silnikiem Cee'da

23 maja 2009 14:29

DÂługo dopytywaÂłem i szukaÂłem informacji o co chodzi z tymi osÂłonami silnikĂłw cee'da. RozmawiaÂłem z mechanikiem i stwierdziÂł, Âże osÂłony do benzynowych to 1/3 osÂłony do dieseli. Spokojnie moÂżna wymeniĂŚ i za ok. 200 zÂł zaÂłoÂżyĂŚ w PB osÂłonĂŞ od ON - pasuje. DziĂŞki temu benzyna jest jeszcze cichsza, a komora silnika pozostaje czystsza.

AUTOR WĄTKU
escees
 

23 maja 2009 15:30

Potwierdzam. W moim 1.4 benzyna jest szczatkowa oslona co mnie tez denerwuje :evil:

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłona pod silnikiem ? Ciekawe spostrzeżenie

24 maja 2009 10:08

polnikstudio napisał(a):Witam.
Zauważyłem jednak, że jak podniosę maskę to mam po lewo całą ubłoconą tak jak by coś pryskało na nią.

Zastanawiam się czy jest to taka przypadłość czy może zapomnieli zamontować jakąś osłonę ;)

Z lewej strony chodzi caly czas pasek osprzetu i to wlasnie on rzuca bloto na maske od spodu :wink:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

24 maja 2009 18:12

<span>Atom</span> napisał(a):Z lewej strony chodzi caly czas pasek osprzetu i to wlasnie on rzuca bloto na maske od spodu


No niestety też mam trochę śladów na masce (ale raczej drobne). Są jakieś lepsze, inne osłony ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Osłona pod silnikiem ? Ciekawe spostrzeżenie

17 cze 2009 18:06

Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Osłona pod silnikiem ? Ciekawe spostrzeżenie

18 cze 2009 06:26

a czy DLA BENZYNY nie jest to dalej szczątkowa osłona? taka sama mała jak oryginalna?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Osłona pod silnikiem ? Ciekawe spostrzeżenie

18 cze 2009 12:53

sensor napisał(a):a czy DLA BENZYNY nie jest to dalej szczątkowa osłona? taka sama mała jak oryginalna?

Niestety nie mam pojęcia ...znalazłem te oferty przypadkiem.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

Re: dolna osłona silnika i skrzyni biegów

21 paź 2009 17:20

Osłonka kupiona na Alledrogo typowo pod wersje 1,6CRDI wykonanie Polietylenowe w cenie 80zeta pasuje idealnie, otwory spasowane dobrze- montaż bezproblemowy .Komora silnika podczyszczona w dostępnych miejscach celem zobaczenia czy przyniesie zamierzony efekt biorąc pod uwagę że pogoda jesienno -zimowa sprzyja że wszystko w środku jest zachlapane .Patrząc od spodu większa powierzchnia jest przysłonięta i powinno być o wiele lepiej niż przy oryginale :) dalszy wpis po krótkim okresie użytkowania .

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: dolna osłona silnika i skrzyni biegów

21 paź 2009 17:43

Prosimy o fotki tego cuda i pisz jak najwięcej o wrażeniach.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: dolna osłona silnika i skrzyni biegów

21 paź 2009 22:01

Obrazek
czy o tą osłonę chodzi??
aukcja na allegro: http://allegro.pl/item774078585_oslona_ ... _crdi.html
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: dolna osłona silnika i skrzyni biegów

21 paź 2009 22:15

Cena się zgadza, ale jak to wygląda po zamontowaniu w autku. :?:

Stąd moje wcześniejsza, nieprecyzyjna prośba. :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 87 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl