pytanie do posiadaczy wersji optimum

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 17:32

Ponieważ po dłuższym zastanowieniu uznałem, że ta wersja będzie dla mnie najlepsza mam następujące pytanie: czy w tej wersji drążek zmiany biegów jest z elementami metalowymi? W niższych wersjach ten plastikowy,czarny drążek jest dla mnie nie do zaakceptowania.

aipegnuc
 

20 sty 2008 17:54

U mnie na parkingu stoi see;d sw w wersji optimum i ma srebrne klamki i drążek zmiany biegów. Jednak w kia (Polska) nic nie jest na 100 % :mrgreen:

sevi
 

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 18:10

rawemon napisał(a):Ponieważ po dłuższym zastanowieniu uznałem, że ta wersja będzie dla mnie najlepsza mam następujące pytanie: czy w tej wersji drążek zmiany biegów jest z elementami metalowymi? W niższych wersjach ten plastikowy,czarny drążek jest dla mnie nie do zaakceptowania.



Drążek ze wstawkami metalowymi :D

mario86
 

pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 19:06

w optimum z pierwszych miesięcy produkcji (przed wprowadzeniem dodatkowej wersji czyli optimum+) srebrne były:konsola środkowa ,krążek na drążku zmiany biegów,obwódka przy mieszku na tunelu środkowym ,klamki wewnętrzne,obwódki przy przyciskach na kierownicy i cypelek z ręcznego. Natomiast po wprowadzeniu wersji(optimum +) teraz w optimum srebrna jest tylko konsola środkowa,obwódki przy drążku i krążek na gałce zmiany biegów.Reszta jest czarna :( ,chyba że dokupisz sobie pakiet stylistyczny :D .

mario86
 

pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 19:10

W optimum którym ja jeżdże właśnie te rzeczy są srebrne. Najdziwniejsze jest to że w np.czarnym nadwoziu te elementy już nie są srebrne tylko takie jakby szaro-brązowe,a np w srebrnym (mój) lub w czerwonym są już srebrne.W salonie w którym zamawialęm auto powiedziano mi że to właśnie zależy od koloru nadwozia.

zajcol
 

20 sty 2008 19:58

Na moje oko, a raczej wyczucie, to nie jest metal tylko lakierowany plastik (jak klamki i konsola). Metalowy jest tylko przycisk zwalniania ręcznego.

Wojtek
 

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 20:32

mario86 napisał(a):W optimum którym ja jeżdże właśnie te rzeczy są srebrne. Najdziwniejsze jest to że w np.czarnym nadwoziu te elementy już nie są srebrne tylko takie jakby szaro-brązowe,a np w srebrnym (mój) lub w czerwonym są już srebrne.W salonie w którym zamawialęm auto powiedziano mi że to właśnie zależy od koloru nadwozia.


W moim czarnym ramka radia i mieszka drążka zmiany biegów są faktycznie szaro-brązowe ale kółko w drążku jest srebrne (i moim zdaniem jest metalowe a nie metalopodobne).

Wojtas
 

20 sty 2008 21:29

<span>zajcol</span> napisał(a):Na moje oko, a raczej wyczucie, to nie jest metal tylko lakierowany plastik (jak klamki i konsola). Metalowy jest tylko przycisk zwalniania ręcznego.


A na moje oko to jest aluminium - oczywiście mówię o klamkach i dzwigni hamulca ręcznego, reszta wiadomo że lakierowany plastik.

MikeTNK
 

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 21:29

mario86 napisał(a):w optimum z pierwszych miesięcy produkcji (przed wprowadzeniem dodatkowej wersji czyli optimum+) srebrne były:konsola środkowa ,krążek na drążku zmiany biegów,obwódka przy mieszku na tunelu środkowym ,klamki wewnętrzne,obwódki przy przyciskach na kierownicy i cypelek z ręcznego. Natomiast po wprowadzeniu wersji(optimum +) teraz w optimum srebrna jest tylko konsola środkowa,obwódki przy drążku i krążek na gałce zmiany biegów.Reszta jest czarna :( ,chyba że dokupisz sobie pakiet stylistyczny :D .


Z tego co widzę to nawet nie można sobie dokupić pakietu stylistycznego do niższych wersji - jest w standardzie w O+. W innych - w ogole nie dostepny (na podstawie cennikow z www.kia.pl)

MikeTNK
 

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 21:33

mario86 napisał(a):W optimum którym ja jeżdże właśnie te rzeczy są srebrne. Najdziwniejsze jest to że w np.czarnym nadwoziu te elementy już nie są srebrne tylko takie jakby szaro-brązowe,a np w srebrnym (mój) lub w czerwonym są już srebrne.W salonie w którym zamawialęm auto powiedziano mi że to właśnie zależy od koloru nadwozia.


Podobnie zreszta jak z tapicerka... Troche to dziwna polityka, ale pewnie pozwala na obnizenie kosztow produkcji.

mario86
 

pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 21:43

MikeTNK dzięki za poprawke ,faktycznie nie doczytałem na cenniku .
W sumie to troche mnie dziwi dlaczego jednak kolor konsoli i ramki mieszka jest zależny od koloru nadwozia :?

Escobar
 

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 22:01

mario86 napisał(a):MikeTNK dzięki za poprawke ,faktycznie nie doczytałem na cenniku .
W sumie to troche mnie dziwi dlaczego jednak kolor konsoli i ramki mieszka jest zależny od koloru nadwozia :?



Jak dla mnie to akurat jest ok, kupiłem w kolorze "piston grey" i sie bardzo ciesze ze w środku konsola jest ciemna, a nie srebrna. Całe auto ciemne, tapicerka ciemna a do tego jasna, srebrna konsola by nie pasowała, za to grafitowa - pasuje idealnie i jest super :mrgreen:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: pytanie do posiadaczy wersji optimum

20 sty 2008 23:05

mario86 napisał(a):MikeTNK dzięki za poprawke ,faktycznie nie doczytałem na cenniku .
W sumie to troche mnie dziwi dlaczego jednak kolor konsoli i ramki mieszka jest zależny od koloru nadwozia :?


mam optimum z początku produkcji iten ciemniejszy kolor dookoła ramki i biegów jest zależny od tapicerki !!!!!!!! jak masz czarną cało to masz ciemne -jak masz 2 kolorową to masz jasne
i raczej niezależy to od kolou nadwozia i ja i vitaras mamy to ciemniejsze w max wersji dlatego że mamy czarne środki -przynajmniej tak to tłumaczono i z czego się bardzo ciesze bo twierdzili że będzie srebrne i sami się zdziwili jak autka dosżły

radsoft
 

20 sty 2008 23:18

Gdy zamawiałem autko, Pan w salonie tłumaczył mi, że sam kolor tapicerki jest zależny od koloru nadwozia. A więc pewnie kolor konsoli zależy od tapicerki (podobno przyjedzie ze srebrną konsolą), co daje mi, wedle praw logiki, prawo twierdzić, że kolor konsoli zależy od koloru nadwozia ;)

<span>sensor</span> napisał(a):z czego się bardzo ciesze bo twierdzili że będzie srebrne i sami się zdziwili jak autka dosżły

Mam cichą nadzieję, że u mnie będzie to samo - ciemna wersja konsoli jakoś bardziej mi się podoba...zamówiłem sreberko, niby ma być srebrna konsola, a jak będzie - obaczymy... aha, zamawiałem rocznik typowo 2008...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 sty 2008 08:26

a w środku jak masz boczki 2 kolorowe? z tym białym dołem ? czy sałe czarne
jak całe czarne to będzie ciemne
jak 2 kolor to srebrne
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

21 sty 2008 17:20

Radsoft - chcę zamówić taki sam: srebrny optimum 1.6DOHC.Z tego co mówił diler, to tapicerka będzie szaro -czarna i dwukolorowe boczki, a konsola z srebrnymi zdobieniami.Chciałem optimum+ , ale odstraszył mnie schowek pod bagażnikiem, który zabiera dobre 5cm wysokości bagażnika.A tak w ogóle, to siedziałem w wielu compactach i tyle miejsca , co ceedzie nie ma w żadnym.

radsoft
 

21 sty 2008 20:45

Dzwoniłem do salonu i się dowiedziałem - będzie konsola ze srebrem... (ta srebro, nie wiesz czasem :D )
Rawemon - dokładnie tak jak piszesz będzie, wszystko się zgadza.

Radost
 

21 sty 2008 21:05

Macie problemy, jeżdżę od 15 maja 2007 (7.000 km, pewnie mało) i siedząc przed monitorem nie mam pojęcia o czym piszecie. Nie wiem jakie są kolory poszczególnych elementów (Optimum +) - wystarczy mi że samochód jeździ "precyzyjnie" - mam prównanie z 10-letnią Astrą (czasami używam). Nic mi nie skrzypi, deska nie rozwarstwia się, zaślepki w myjni nie giną, radio (+ CD + flaszka) gra. Na wybojach stuka, tu się zgadzam, ale nie przesadzajmy z drobiazgami. Samochód służy do transportu osób z punktu "A" do "B" - w miarę komfortowo i bezpiecznie.

MikeTNK
 

21 sty 2008 22:41

Radost napisał(a):SamochĂłd sÂłuÂży do transportu osĂłb z punktu "A" do "B" - w miarĂŞ komfortowo i bezpiecznie.


Oj nie do koĂąca siĂŞ z tym zgodzĂŞ. Tzn inaczej - ja jednak w odmienny od Ciebie sposĂłb postrzegam auto.

Do przemieszczania siĂŞ to sÂłuÂżyÂł mi mĂłj matiz. KupujÂąc Ceed'a za ciĂŞÂżkie pieniÂądze oczekujĂŞ "czegoÂś wiĂŞcej" niÂż tylko wozidÂła ktĂłre speÂłni swoje zadanie przewiezienia mojego tyÂłka. Dlatego starannie dobieram wersjĂŞ wyposaÂżenia i silnik - tak aby odpowiadaÂły moim potrzebom oraz (czasami pewnie gÂłupim) zachciankom :) i chcĂŞ, Âżeby to na co wydam kupĂŞ kasy podobaÂło mi siĂŞ z zewnÂątrz jak i wewnÂątrz, aby wzbudzaÂło we mnie dodatkowe emocje... pewnego rodzaju pasjĂŞ motoryzacyjnÂą. No, a tak poza tym to auto czĂŞsto jest dla faceta pewnego rodzaju wymarzona zabawka - czyz nie , drodzy wspolforumowicze ? :)

AUTOR WĄTKU
rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

22 sty 2008 08:37

Popieram MIKETNK - za 60kPLN chcę czegoś więcej - wygląd również się liczy(szczególnie dla mojej żony).

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl