Żarówki do cee'da

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

06 cze 2008 12:12

vitaras napisał(a):Nieprawda. Spoko wymienia się żarówki samodzielnie. Było juz o tym na forum. Można odkręcić co trzeba pod maską albo zdjąć pas przedni i wyjąć całe lampy. Nie traciśz gwarancji.

Pas przedni... niezle :)
Sie konstruktorzy postarali o "latwy dostep" widze ;)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

06 cze 2008 12:39

<span>Kubeusz</span> napisał(a):Sie konstruktorzy postarali o "latwy dostep" widze Wink

Az tak wielkiej tragedii nie ma. Po otwarciu maski widać plastykową "listwę" mocowaną zatrzaskami. Naciskamy środek zatrzasku a potem podważamy kołnierz i po bólu. Potem odkręcamy następne śrubki i lampa nasza. :)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

06 cze 2008 13:21

A portem w aso powiedzia ze majstrowałeś przy lampach i biorą Ci gwarancje na silnik :) :D :P

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

06 cze 2008 13:23

Grzech napisał(a):A portem w aso powiedzia ze majstrowałeś przy lampach i biorą Ci gwarancje na silnik :) :D :P


Amen! :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

06 cze 2008 13:41

żarówki mają to do siebie ,że padają styczniową nocą, w ciężkiej śnieżycy, w środku lasu. Co mi w takiej sytuacji po serwisie i instrukcji obsługi. Trzeba sie zdać na własne łapki. I nie przesadzajcie już ,że za byle "dotknięcie" auta tracicie gwarancję. Na końcu dojdzie do tego,że serwis będzie przyjeżdżał co rano autko wam odpalić bo można czasem popsuć stacyjkę, kręcąc kluczykiem. :lol:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

06 cze 2008 20:36

Grzech, nie stracisz gwarancji jak sam wymieniasz żarówkę. Żarówki świateł mijania i świateł drogowych można wymienić bez wyjmowania reflektorów.
Vitaras ma rację - odrobina samodzielności nie zaszkodzi a może pomóc w nietypowych sytuacjach. :)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

06 cze 2008 20:40

:)

szczerze to z ta gwarancja to zartowałem śmieszne by ybło zebym jeździł do serwisu na wymiane zarówek :) hihhihihihi i płacił dodatkowo 200 od sztuki :D.

Wiem nawet ze mozna samemu wymienić klocki i tarcze takze bez uaty gwarancji sa toczęsci eksploatacyjne i nie objete gwarancją :)

AUTOR WĄTKU
mjasinsk
 

30 cze 2008 22:21

A czy ktos rozmawial moze z serwisem czy nie ma ograniczen co do zarówek???? Firma, rodzaj, zbyt duza moc????

Jezdzac wczesniej focusem I pewnego pieknego dnia przy przegladzie pogalopowalem do serwisu z nowiutkimi zarowkami za sto iles tam komplet.... a Pan mi powiedzial ze szkoda moich pieniedzy bo instalacja w Focusie jest taka, ze dlugo nie pociagna i zebym uzywal tych ktore oni daja (znacznie znacznie tansze od moich i znacznie znacznie ciemniejsze ) Facet powiedzial ze to nie marketing ale chcial mi zaoszczedzic klopotow i wydatkow na kolejne wymiany powiedzial ze te ktore kupilem beda wysiadaly co pol roku wlasnie przez Forda i ze szkodamoich pieniedzy. Poniewaz ssamochod byl sluzbowy wiec odpuscilem.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

30 cze 2008 22:35

ja rowniez odradzam wymiane zaróek na jakies niby lepsze jasniejsze bo um nie zaróki osram night breaker wytrzymały miesiąc ok 5kkm i sobie lewa padła. Szkoda kasy

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

01 lip 2008 00:25

<span>vitaras</span> napisał(a):żarówki mają to do siebie ,że padają styczniową nocą, w ciężkiej śnieżycy, w środku lasu


Powiedziałem mniej więcej to samo gozdkowi w salonie, kiedy pytałem jak się zmienia żarówki. A on mi na to, że mam dzwonić na assistance jak mi się któraś spali w trasie...

AUTOR WĄTKU
Lucius
 

01 lip 2008 06:05

Czyli samodzielnie jak w Niemczech zachodnich. Coś nie tak? Zum Service anrufen Sie! Z ksenonami nawet powinno się tak robić bo amatorskie majstrowanie przy tysiącach voltów nie jest najlepszym pomysłem. Na szczęście w Ceedach nam to nie grozi :D

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

01 lip 2008 08:56

Grzech napisał(a):szczerze to sprawdzałem czy sie da to zrobić samemu , i chyba nie da :) do lewego światła na peno nie ma dojścia bo blokuje je zbiorniczek płynu od spryskiwaczy i chłodzącego :( a jak se je odkręci to streci sie gwarancje :)

masakra


chyba na żarówkę clapping clapping clapping

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

27 sie 2008 18:00

A czy również samodzielnie można wymienić żaróweczki przednich kierunkowskazów? Dziś z ciekawości robiłem rozeznanie i nijak nie znalazłem do nich dostępu. Czy ktoś już może zna odpowiedź?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 sie 2008 20:42

Krzysztof napisał(a):A czy również samodzielnie można wymienić żaróweczki przednich kierunkowskazów? Dziś z ciekawości robiłem rozeznanie i nijak nie znalazłem do nich dostępu. Czy ktoś już może zna odpowiedź?
tak, dzwonisz do asistance Kia, przyjeżdżają i ci powinni na miejscu wymienić :)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

27 sie 2008 22:20

<span>Krzysztof</span> napisał(a):A czy również samodzielnie można wymienić żaróweczki przednich kierunkowskazów? Dziś z ciekawości robiłem rozeznanie i nijak nie znalazłem do nich dostępu. Czy ktoś już może zna odpowiedź?


Tu pozostaje tylko demontaż lamp ...

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
MariuszKuśmierski
 

28 sie 2008 07:38

Wymiana żarówki w serwisie kosztowała mnie 30 zł (wymienili mi przy okazji mojego pobytu w serwisie w innej sprawie). Mechanik musiał się nagimnastykować (czytaj: wyciągnąć reflektor), ponieważ główka żarówki została w środku... Oczywiście żarówkę przywiozłem swoją (30 zł to robocizna)...

AUTOR WĄTKU
adam08
 

28 sie 2008 08:36

Jeżeli dobrze rozumiem to 30 plnów za jedną. a biorąc pod uwagę fakt, że teoretycznie powinno sie wymieniać dwie na raz to koszt samej robocizny wyniósłby 60 plnów.
chyba lepiej samemu nauczyć się dokonywać tej niemożliwej do zrobienia naprawy.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

28 sie 2008 11:58

<span>adam08</span> napisał(a):dokonywać tej niemożliwej do zrobienia naprawy.


jest to mozliwe, czego jestem doskonalym przykladem (ś. mijania i drogowe) :twisted:


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
adam08
 

28 sie 2008 13:10

Napisałem niemożliwej ale oczywiście powinienem wziać ten wyraz w cudzysłów. zdaje sobie sprawę, że można tylko, że jest to trudne nawet bardzo.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

28 sie 2008 21:03

<span>adam08</span> napisał(a):że jest to trudne nawet bardzo


bardzo :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl