Żarówki do cee'da

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 paź 2008 17:12

Może opiszesz jak to zrobiłeś?

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

06 lis 2008 13:17

czy ktoś może mi napisać jakiej firmy są żarówki w ceedach, chciałbym dokupić sobie taki sam cały komplet zapasowych chyba, że możecie polecić jakieś lepsze żarówki
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
prt
 

10 gru 2008 22:52

I stało się. Po prawie 33 kkm skończyła się pozycja po stronie pasażera.
Jutro spróbuję sam wymienić, korzystając z dobrych rad kolegów.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

14 mar 2009 19:22

W instrukcji niestety nie jest to napisane a mam pytanie dotyczące żarówek kierunkowskazów przednich 21Watowych...Czy są to żarówki asymetryczne ..czy symetryczne? W moim poprzednim koreańczyku były to żarówki niesymetryczne...a stwierdziłem to dopiero po demontażu lampy...nawet nie pytajcie jak się wyrażałem o producentach auta :twisted: Teraz wole chuchać na zimne tym bardziej ,że dostęp jest mało ciekawy :wink:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

14 mar 2009 21:34

A ja skorzystalem z pomocy ASISSTANCE w wymianie zarowek, po pierwsze wystraszylem sie zdjec z wymiany ich, a po drugie na dworze bylo -10 :D

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

14 mar 2009 23:15

Woody napisał(a):A ja skorzystalem z pomocy ASISSTANCE w wymianie zarowek, po pierwsze wystraszylem sie zdjec z wymiany ich, a po drugie na dworze bylo -10 :D

Chciałbym troszkę upiększyć moją kijankę i w miejsce żółtych zarówek w lampie przedniej wstawić żarówki "chrom" wtedy cała lampa bedzie bez poświaty pomarańczowej tzn sadzonego jajka.
Przykład takich żarówek: http://www.moto.allegro.pl/item58316300 ... lexus.html
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
less
 

15 mar 2009 10:22

Gizmo121 napisał(a):Chciałbym troszkę upiększyć moją kijankę i w miejsce żółtych zarówek w lampie przedniej wstawić żarówki "chrom" wtedy cała lampa bedzie bez poświaty pomarańczowej tzn sadzonego jajka.
Przykład takich żarówek: http://www.moto.allegro.pl/item58316300 ... lexus.html


A jesteż tego pewnien? Ja się też nad tym zastanawiałem ale trzeba by najpierw sprawdzić czy są to pomarańczowe żarówki, czy żarówki są "normalne" a na to jest pomarańczowa nakładka plastikowa, której nie da się usunąć

AUTOR WĄTKU
jendrus
 

19 maja 2009 09:55

Miałem wczoraj "przyjemność" wymiany h7 i chciałem jednocześnie wymienić na te wspomniane wyżej żarówki do kierunkowskazów. Niestety nasze autko posiada inny ich typ to nie standardowe 21w/12v ale chyba coś takiego http://www.moto.allegro.pl/item61646029 ... logen.html. Przynajmniej tak to wygląda w reflektorze, a kolor faktycznie daje pomarańczowa nakładka montowana w reflektorze!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

21 maja 2009 19:45

Masz racje dokładnie o takie żarówki chodzi ( http://www.moto.allegro.pl/item61646029 ... logen.html - dobry link) niestety kierunkowskazów w przednim kloszu nie da się poprawić.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
grzegorz.pow
 

29 maja 2009 21:30

Ja również samodzielnie wymieniałem już żarówki (trzykrotnie - przebieg aktualny 62 tysiące).

Raz wymieniałem bez demontażu reflektora (ta od strony zbiorniczka od spryskiwacza) - zajęło mi to grubo ponad 30 minut. Bliżej godziny, do tego podrapane łapy, obolały język i gardło od wyzywania koreańców od najgorszego.

Za drugim razem odważyłem się zdemontować reflektor. Spinki trzymające tą przednią maskownice bardzo ładnie powychodziły (po wciśnięciu środkowego trzpienia) - tym razem pochwaliłem koreńców. Pozatym Trochę się nawojowałem z wyjęciem reflektora (trzeba go wyczuć). Ułatwiło odkręcenie jednej śruby od części zderzakowej. Tym razem zajęło mi to ze 20 minut. Z czego najwięcej zajęło mi oglądanie, analizowanie i planowanie kolejnych kroków.

Za trzecim razem wiedząc już co i jak, wymieniłem żarówkę w jakieś 5 minut (oczywiście demontując maskownice i reflektor). Odrobinkę tylko się pobrudziłem.

Wnioski nasuwają się same. Warto to przećwiczyć wcześniej bo potem to naprawdę chwilka i łatwizna.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

29 maja 2009 22:27

<span>grzegorz.pow</span> napisał(a):Raz wymieniałem bez demontażu reflektora (ta od strony zbiorniczka od spryskiwacza) - zajęło mi to grubo ponad 30 minut. Bliżej godziny, do tego podrapane łapy, obolały język i gardło od wyzywania koreańców od najgorszego.

akurat od strony zbiorniczka od spryskiwacza poszło mi w miarę łatwo gdyż zdemontowałem ten zbiorniczek, natomiast z drugiej strony wymienilem żarówke bez demontażu czegokolwiek :D chcialem odkręcić aku, ale miałem kiepski klucz pod reką :evil:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Żarówki do cee'da

02 lip 2009 19:02

Wymieniałem wszystkie żarówki ( H7, H1, W5W )w przednich lampach...łączny czas to ok 30 min ( z demontażem lamp).Potrzebny klucz 10 oraz śrubokręt.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Olek
 

Re: Żarówki do cee'da

01 wrz 2009 07:14

Witam,

Padła mi żarówka w przedniej lampie, ta żarówka z najwiekszego "światła" :wink: to H1 czy H7 ?

Dzieki

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re:

01 wrz 2009 07:41

mark napisał(a):Żarówki w Ceed:
światła mijania H7
światła drogowe H1
lampy pozycyjne przód 5 W
lampy kierunkowskazów boczne 5W żółte
lampa oświetlenia tablicy rejestr, bagażnika, przedniego schowka
-5W rurkowe jak do samoch. japońskich, są troszkę krótsze od typowych
reszta jest w danych technicznych


Cytat z pierwszej strony wątku. :P
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Żarówki do cee'da

19 gru 2009 15:24

Mam pytanie .Chciałbym kupić żarówki h7 philips nightguide.Są dwa typy : h7 R(dla reflektorów refleksyjnych) i h7 S(dla reflektorów projekcyjnych).Którą wybrać do mego ceeda 2008?

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Żarówki do cee'da

19 gru 2009 15:48

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Żarówki do cee'da

16 lut 2010 20:36

Ja dlugi czas byłem zadowolony z Silver vision +50% ale faktycznie srednio wytrzymywały 20-25 kkm lub rok.
Póxniej testowałem Silver stary Osram i bylo troszke lepiej ale od czasu Tungsrama nie kupie już nic innego są również w wersji +50% itp a wytrzymałość o niebo wieksza. Również sa z opcją blue (filtr) i nie ma to wpływu wiekszego na żywotność.

AUTOR WĄTKU
rmx
 

Re: Żarówki do cee'da

17 lut 2010 12:14

A mógłbyś podać jakieś konkretne modele żarówek Tungsram, które używasz? Ew. jakieś linki?

BTW: Żywotność zwykłych żarówek też bywa zaskakująco krótka - wczoraj spaliła mi się H7 (kupiona w FeuVert), którą założyłem 3 mies temu... A wcześniej blisko 2 lata jeździłem bez wymiany żadnej :) Tak naprawdę chyba zbyt wiele czynników ma wpływ na żywotność żarówki, i ciężko stwierdzić czemu czasem lubią się przepalać "od strzała", a czasem przez lata nie :P

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Żarówki do cee'da

17 lut 2010 12:42

rmx napisał(a):Tak naprawdę chyba zbyt wiele czynników ma wpływ na żywotność żarówki, i ciężko stwierdzić czemu czasem lubią się przepalać "od strzała", a czasem przez lata nie :P

Mój ojciec twierdzi, że przy wymianie nie należy dotykać szklanej bańki żarówki, bo to powoduje szybsze jej przepalenie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale zawsze się stosowałem do tej rady i żarówki w aucie długo mi hulają :roll:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Żarówki do cee'da

17 lut 2010 12:46

mjrPit napisał(a):Mój ojciec twierdzi, że przy wymianie nie należy dotykać szklanej bańki żarówki, bo to powoduje szybsze jej przepalenie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale zawsze się stosowałem do tej rady i żarówki w aucie długo mi hulają :roll:

I ma chłop rację. Bańki żarówek są wyjątkowo wrażliwe, nie wspominając o tłuszczach i innych ciekawostkach które znajdują się na skórze :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 135 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl