Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

24 cze 2017 13:23

Witajcie

Mam mały problem z klimą, który już mi się kiedyś przydarzył i był naprawiany w ASO na gwarancji, ale nie pamiętam co wtedy wymieniali mechanicy.
Mianowicie, jakieś 2 tygodnie temu zrobiłem sobie przegląd klimatyzacji, uzupełnienie czynnika, ozonowanie etc.
Dzisiaj zauważyłem, że coś się zepsuło gdyż klima dmucha zimnym powietrzem powyżej 1500 obrotów silnika, poniżej tak jakby kompresor się wyłączał, macie pomysł co mogło się uszkodzić?
Wymieniłem sprzęgło i się cieszyłem, to się klima spsuła ;-(

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

24 cze 2017 14:21

Hmy może coś z kompresorem ?
Kompresor też jest załączany poprzez sprzęgiełko.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

24 cze 2017 14:33

Kompresor w sumie byl sprawdzany podczas przegladu klimy i dmucha 13,5 bara. Sprawdze dzis czy wentylator sie kreci podczas uruchomienia klimy. 6 lat temu jak mialem bardzo podobny przypadek to wymienili mi zawor rozprezny, byc moze znow sie zrypal.

Edit: So cze 24, 2017 20:14
Sprawdziłem i przy włączeniu klimatyzacji (mam manualną klimę) wentylator ten przy chłodnicy nie włącza się, a raczej powinien po mojemu, może ktoś z was to potwierdzić, że wentyl powinien się uruchomić?

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

24 cze 2017 20:51

lalas napisał(a):Sprawdziłem i przy włączeniu klimatyzacji (mam manualną klimę) wentylator te przy chłodnicy nie włącza się a raczej powinien po mojemu, może ktoś z was to potwierdzić, że wentyl powinien się uruchomić?

Wentylator powinien się załączać przy przegrzaniu układu po mojemu. Podobnie jak z chłodzeniem silnika

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

24 cze 2017 20:57

Tak tez jak nabardziej, sprawdzalem w drugim moim samochodzie i na postoju na wolnych obrotach po wlaczeniu klimy startuje wentylator szczegolnie w upalne dni, przejrzalem te kilka innych stron i userzy innych marek takze twierdza ze wentylator powinien sie wlaczac, pytanie czy tak jest napewno w Ceedzie.

Edit N cze 25, 2017 23:06
No i udało mi się zdiagnozować usterkę, okazuje się że upalona jest wtyczka z wentylatora chłodnicy, nie przez zwarcie lecz już raczej ze starości. Wentylator nie pracuje więc i klima na wolnych obrotach nie chłodzi gdyż nie działa sprężarka. Przy kostce wentylatora jest kabel sygnałowy, który pewnie przesyła info do kompa czy wentylator pracuje czy też nie.
Pospinałem wszystko na krótko dorabiając kabelki i wszystko działa, teraz będę poszukiwał oryginalnej wtyczki aby wykonac naprawę zgodnie ze sztuką :smile:
Informację zamieszczam bo być może komuś przydarzy się taka mała awaryjka.

Nie umieszczamy posta pod swoim poprzednim - proszę korzystać z opcji "Edytuj"! :palka: pioter

PiotrCeed
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2019 19:53
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 Pb 143KM
2009

Re: Nie działa klimatyzacja na wolnych obrotach

22 sie 2020 20:14

Odgrzewam kotleta, udało Ci gdzieś dostać sama wtyczkę? Ja szukam, szukam i nic...

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl