prawidłowe używanie klimatyzacji

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

prawidłowe używanie klimatyzacji

08 cze 2017 11:26

Witam,

Przy wymianie sprzęgła klimatyzacji w warsztacie specjalizującym się w klimatyzacji mechanik zwrócił mi uwagę na konieczność wyłączania klimatyzacji przed wyłączeniem silnika i włączaniem gdy już silnik pracuje.
Jeżdżenie z non stop załączoną klimatyzacją miałoby jakoby powodować uszkodzenie sprzęgła klimatyzacji...

Chciałem zapytać czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć temu stwierdzeniu, czy to kolejny urban legends?

(swoją drogą wiem, że dobrze jest wyłączyć klimatyzację kilka minut przed wyłączeniem silnika, by miała czas na "wysuszenie się" - zapobiega to powstawaniu smrodka mokrej szmaty przy kolejnym włączeniu...)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: prawidłowe używanie klimatyzacji

08 cze 2017 13:16

pioteer napisał(a):dobrze jest wyłączyć klimatyzację kilka minut przed wyłączeniem silnika, by miała czas na "wysuszenie się" - zapobiega to powstawaniu smrodka mokrej szmaty przy kolejnym włączeniu


Ja słyszałem wielokrotnie tylko tę teorię i tak też robię..
Dyskusja na ten temat już była, przy okazji chyba wymiany osuszacza itp..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: prawidłowe używanie klimatyzacji

08 cze 2017 19:52

Ta teoria się na pewno sprawdza, moja klima używana w ten sposób nigdy nie miała tego przykrego zapachu.


Moje pytanie dotyczy sprzęgła sprężarki, która jakoby bardzo cierpi gdy jest wyłączane i włączane razem z silnikiem=klimatyzacja cały czas włączona.
Chciałbym potwierdzić lub zdementować powyższe twierdzenie.
Bo co innego "przesuszyć" układ klimatyzacji bo długiej trasie, wyłączając ją kilka minut przed celem(podkręcając jednocześnie obroty dmuchawy),
a co innego jest pamiętać by zawsze wyłączać ją przed zgaszeniem silnika...(co jest trochę upierdliwe, ale jeśli konieczne to trzeba przywyknąć ;-) )

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: prawidłowe używanie klimatyzacji

10 cze 2017 09:31

A moja miała zapachy jak suszyłem itp sprawy, zwłaszcza przy załączaniu ponownym i po wyłączeniu. Obecnie mam właczoną non stop i żadnego smrodku nie mam :) Może się umyła :biggrin:
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl