[C2FL] Ustawienie świateł

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

[C2FL] Ustawienie świateł

25 kwi 2017 14:55

Witam w tym wątku chciałem poruszyć temat...który przynajmniej mi się przytrafił. Jak odebrałem swojego Ceed'a z salonu moją uwagę przykuł fakt że światło z żarówek mijania świeci mi za słabo i za nisko więc okej wymieniłem sobie od razu na Osram Nightbreaker Laser te najnowsze co są w sprzedaży i okej więcej światła na drodze ale w dalszym ciągu nurtowało mnie że są za nisko ustawione i w złych kierunkach. Więc pojechałem na SKP i tam dopiero jak gość wziął swoją maszynę do ustawiania świateł sam stwierdził że są za nisko i kierunkami żle ustawione. Więc poprawił ale jak dla mnie zrobił jeszcze gorzej bo poprawił fabryke i teraz nic nie widać i sam zacząłem krzyżakiem sobie ustawiać i po wielu próbach obniżania/podwyższania/zmiany kierunku światła/ doszedłem do wniosku że im wyżej lewa lampa jest ustawiona względem prawej daje wtedy więcej światła oczywiście nie rażąc nikogo a z kolei druga musi być totalnie nisko i skierowana na prawo oświetlając nieco prawe pobocze, i dopiero takie ustawienie daje mi normalny strumien światła. Nie wiem czy ktoś spotkał się z czymś takim ? być może są to soczewki i dlatego musza być tak dziwnie ustawione. Jeżeli dam normalnie niestety tego światła jest mało... A wizualnie jak podjadę do ściany ewidentnie widać że lewa jest mega do góry a prawa totalnie na dół... W innych samochodach którymi do tej pory jeździłem normalnie jak ustawiłem lewą i prawą mniej więcej tak samo to świeciło normalnie... Może coś z prawą lampą jest nie tak... ?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 15:54

Na pewno masz coś nie tak.... albo chcesz niemożliwego, albo coś z ustawieniami.... (może masz anglika :grin: ) Obie lampy maja świecić na tą sama wysokość ! i nie ma gadania. jedynie prawa ma v'ke na pobocze a lewa tez v'ka w prawo. Jeśli myslisz że nikogo nie oślepiasz i to soczewką to jestes w błędzie ( jak jest do góry ustawiona).

Stań przed ścianą i zrób zdjęcie... np z 10 metrów. i zobaczymy co Ty tam masz ciekawego. Jak chcesz to bede mógł Ci podesłać wzór na ostawienie świateł.... procenty z reflektora, odległość od ściany, wysokość reflektora itp zmienne tam były.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 17:04

Podjedź do ASO niech sprawdzą masz przecież nowy samochód.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 17:31

Może żarówka źle wskoczyła w gniazdo, niby wygląda OK, a potem nagle reflektor zacznie się topić ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 17:58

Może żarówki odwrotnie włożone? Nie pamiętam jak to się robiło "komputerowo", ale granica światłocienia ma wyglądać mniej więcej tak: __/---/

;-):-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 18:01

butter18 napisał(a):Na pewno masz coś nie tak.... albo chcesz niemożliwego, albo coś z ustawieniami.... (może masz anglika :grin: ) Obie lampy maja świecić na tą sama wysokość ! i nie ma gadania. jedynie prawa ma v'ke na pobocze a lewa tez v'ka w prawo. Jeśli myslisz że nikogo nie oślepiasz i to soczewką to jestes w błędzie ( jak jest do góry ustawiona).

Stań przed ścianą i zrób zdjęcie... np z 10 metrów. i zobaczymy co Ty tam masz ciekawego. Jak chcesz to bede mógł Ci podesłać wzór na ostawienie świateł.... procenty z reflektora, odległość od ściany, wysokość reflektora itp zmienne tam były.


Ok dzięki butter18 dzisiaj podjade pod ścianę i podeślę fotkę... być może źle jest znów ustawione jak coś to mi skorygujesz wzorem 8-) a do ASO nie chce jechać bo za głupotę zaraz sobie stosownie policzą...

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 18:56

Albo jak sie tak boisz ASO jedź do innego SKP, może bardziej kumaty sie trafi... ale najpierw zdjęcie... najlepiej żeby było widac odcięcia....

co do wzorków prosze bardzo miłą lekturę ;) http://zssplus.pl/prasa/39.htm
odrazu mówię że lepiej i szybciej na SKP podjechać :P
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 19:35

Ja właśnie przed chwilą byłem na SKP, po odebraniu swojego z nowymi lampami, 5 minut roboty, 20 zł i gotowe.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Ustawienie świateł

25 kwi 2017 19:47

W poprzednim pro, po którejś wymianie żarówek zauważyłem, że w nocy moje reflektory są bezużyteczne, bo widziałem dosłownie z 10 m przed autem i przydrożne krzaki. Blisko mam do Bosch Car Service, więc po pracy następnego dnia podjechałem. Zdziwiony byłem bardzo, bo mechanik oprócz śrubokrętu od razu do drugiej ręki wziął klucz nasadowy. Pokręcił jednym i drugim narzędziem i po robocie. Na moje pytanie po co mu był potrzebny klucz nasadowy, odpowiedział mi, że w wielu autach marki KIA do poprawnej regulacji świateł potrzebny jest również klucz. W życiu nie miałem lepiej ustawionych świateł.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Ustawienie świateł

26 kwi 2017 23:23

Witam... poniżej zdjęcie obecnego ustawienia świateł... dałem ciut do góry gdzie jest lepiej ale promień światła znowu taki niewyraźny pada gdzieś między lewym a prawym... ale na szczęście nikogo nie oślepiam... ale i tak uważam że są nadal źle ustawione...
P.S jak dodać zdjęcie z komputera jest taka opcja ?? :o

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl