[C2 i C2FL] turbo timer

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
duchu
 

[C2 i C2FL] turbo timer

23 mar 2017 05:46

Czy ktoś zakładał turbo timer do swojego dizelka ???? koszt 100zł plus robocizna. Zastanawiam się trochę nad tym. Tylko nie wiem gdzie to by zamontować bo spore jest, ja myślałem nad schowkiem zeby nie było widać tego. A oriętujecie się ktoś co z gwarancją ?? Pewnie muszę w serwisie zakładać...

AUTOR WĄTKU
ivul
 

Re: turbo timer

23 mar 2017 14:05

Nie lepiej po prostu, wiedząc że za chwile się będzie gasiło silnik, jechać delikatnie i dać się turbinie wychłodzić jeszcze w trakcie jazdy?
Pewnie minuta delikatniejszej jazdy i problem z głowy.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: turbo timer

23 mar 2017 14:12

Zgadzam się z ivulem, ale sam wiem, że czasem tak się nie da, więc ideę turbotimera jak najbardziej popieram ;)
Chcąc nie stracić gwarancji na pewno musiałbyś to montować w ASO. Ale to rzeczywiście takie grosze kosztuje ?? :szok:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: turbo timer

23 mar 2017 14:47

No nie ma tam żadnej kosmicznej technologii, więc nie powinno być drogie.
Ja o turbinie pamiętam, ale żonie do jej auta na "F" to bym chętnie takie coś włożył...
Obrazek

AUTOR WĄTKU
duchu
 

Re: turbo timer

24 mar 2017 05:47

no właśnie ja pamietam też ale żona.... tak taki koszt przynajmniej na allegro...

AUTOR WĄTKU
Intruder D1
 

Re: turbo timer

24 mar 2017 08:21

Tylko teraz nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Jak zachowa się centralny zamek i alarm po zastosowaniu turbo timera. Z tego co słyszałem to zdarza się w autach innych marek że nie da się zamknąć auta z pilota a co za tym idzie alarmu gdy auto pracuje . A czekać żeby auto zgasło i dopiero zamykać z pilota to jest bez sensu. Tak samo można posiedzieć sobie w samochodzie i samemu je zgasić. Do tego sprawa dwumasy. Jak wiadomo najlepiej gasić auto na wciśniętym pedale sprzęgła. Ogólnie te tanie turbo timery to według mnie strata kasy bo załóżmy że mamy ustawiony czas na 30 s a jedziemy autostradą 300 km zatrzymujemy się gasimy a auto chodzi 30s . Po takiej jeździe to moim zdaniem za mało. Dla mnie to turbo timer powinien sam mierzyć parametry i dostosowywać czas samemu. Są takie ale kosztują znacznie więcej.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: turbo timer

25 mar 2017 12:23

Kumplowi zainstalowi w Sportku turbo timer w ASO, a zaraz po tym sie dowiedzial, ze ma zamykac auto z kluczyka ;-)

W ciagu 20 minut wyciagneli go z powrotem, nie wiem czy dzisiaj potrafia juz obejsc centralny.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Intruder D1
 

Re: turbo timer

25 mar 2017 22:55

No właśnie o tym pisałem. Nie ma tak łatwo z tym podłączeniem taniego turbo timera

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl