[C2FL] Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marcinm
 

[C2FL] Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 09:32

Koleżanki koledzy. jest parę wątków nt. transportu rowerów, ale ja mam w tej kwestii konkretne pytanie: czy ktoś z Was używa: https://www.decathlon.pl/baganik-samochodowy-na-rower-na-klap-300-id_8342387.html Jest do wglądu lista kompatybilnych modeli, ale Ceed tylko w wersji I, wersji II nie ma. Co nie znaczy, że nie będzie pasowało.

Dwie kwestie: ktoś ma i używa w C2FL kombi?

Czy ktoś ewentualnie poleci coś na tylną klapę SW?

Dzięki.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 10:51

Moze nie pasować a moze tylko nie umieścili jeszcze na liście bagazzńika nowego modelu
Moze w sklepie jest możliwość przymiarki???
Na klapę bo.......? Z tego co pamietam to te na klapę chyba wg testów najgorsze w sensie hałas praktyczność i zużycie paliwa , Auto świat chyba testy robił jais czas temu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
marcinm
 

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 11:08

Jestem zaskoczony, zużycie paliwa? Na tzw. chłopski rozum największe opory dają te, które stoją na dachu.
Nie ukrywam, że w tym przypadku gra cena, bo zamierzam najmniejszym kosztem przewieźć dwa rowery do np. Zakopanego, czyli 170 km. Nie badałem dokładnie, ale podejrzewam, że opcja dachowa wielokrotnie przekroczy ten budżetowy wynalazek z Decathlonu.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 12:44

Stałem przed tym dylematem w zeszłym roku. Klapa vs dach? Wypadło na dach. NA tą decyzję miały następujące powody:
1. Główny- brak możliwości otworzenia bagażnika kiedy na klapie zamontowane są rowery ( korzystam z blabla i innych przejazdów grupowych)
2, Klapa nie jest zbyt mocno utwierdzona i obciążanie statyczne w wymiarze do 40kg (2 rowery i stelaż) nie zrobi jej dobrze- wiele tematów w sieci o obniżeniu klapy
3. Mam lekkie rowery i nie mam problemu z umieszczeniem ich na dachu (myślę że ostatecznie nawet dziewczyna dałby sobie radę).
4. Solidność mocowania z rowerami na dachu leciałem 150km/h na próbę, po za hałasem nic się nie luzowało.
5. Cena. Na C1 SW mam relingi więc podstawowy bagażnik dachowy + 3 uchwyty na rower spokojnie można się zmieścić w 500 zł. Ja za używki zapłaciłem 250 zł. Nie wiem jak jest z bazowym na C2 SW
Przewoziłem rowery nar różnych trasach, najczęściej 300km, najdłuższa ponad 400km, z prędkością powiedzmy ok 120/130km/h spalanie nie większe niż 7,2l/100km czyli ok litra więcej.
Każdy ma swoje za i przeciw, ja decyzji nie żałuję ;)
EDIT:
Ja mam o kwadratowym przekroju, coś takiego http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-kia-ceed-sporty-wagon-ii-2012-i6385097688.html, tanie, metalowe i wytrzymałe, ale hałasują na pewno bardziej niż owalne.

AUTOR WĄTKU
marcinm
 

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 13:03

Dzięki, skłaniam się ku dachowi właśnie.

Jakieś propozycje sklepów z tzw. boxami w regionie śląsk/zagłębie?

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 14:06

Na Śląsku tradycyjnie Taurus w Mikołowie. Można przyjechać, przymierzyć, założyć na próbę itd.
Obrazek

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

06 mar 2017 21:33

Ja zastanawiając się nad wyborem sposobu przewozu rowerów brałem pod uwagę jedynie dwa miejsca - dach oraz hak. Klapa odpadła w przebiegach z uwagi na to, iż miałem wiele niezbyt pozytywnych informacji o stabilizacji takiego bagażnika jak i rysowaniu samej klapy. Po przeliczeniu plusów i minusów zdecydowałem się na hak, który daje nieco więcej możliwości przewozowych (ot i przyczepkę można pociągnąć;) lecz nie ukrywajmy jest wydatkiem bardziej kosztownym (koszt montażu, haka i zakupu bagażnika na 4 rowery wyszedł mi ok. 2400 zł). Z dachu zrezygnowałem z uwagi na nieco trudniejszy montaż (ja dam radę, ale moja żona wysokością nie grzeszy;). Co prawda moje dwa rowerki są dosyć lekkie, jednakże żony i dzieciaków już, a ponadto widząc raz na żywo zapomnienie pewnego pana który zjeżdżając do parkingu podziemnego zapomniał, co wiezie na dachu to nie chciałem powtórzyć tej traumy;) Reasumując myślę, iż jak ktoś śmiga z rowerami dla siebie to mu styknie dach, zaś jak jeździe z rodziną to wygodniejszy jest bagażnik na hak.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

07 mar 2017 08:36

Krótkie pytanie.
Jak wygląda sytuacja z odszkodowaniem jak ktoś wiedzie w tył auta gdzie na haku mamy rowery?
Czy taki bagaż dodatkowo ubezpieczamy?
Jeśli tak to ile kosztuje taka operacja?
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

07 mar 2017 10:10

Z OC sprawcy muszą być zlikwidowane wszystkie szkody jakie odniósł poszkodowany - zarówno na mieniu jak i zdrowiu, a w mienie wlicza się wszelaki bagaż jaki był w czy na samochodzie. Gdybyś się sam położył do rowu z rowerami, to AC bez odpowiedniej klauzuli mogłoby nie uwzględnić rowerów.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

08 mar 2017 10:41

Tak zużycie paliwa największe że wszystkich bagażników bo najbardziej zakłócają odpływ powietrza nad autem, tez byłem zdziwiony, tez bym dachowe obstawiał, ale widac fizyka swoje , to tak jak z zakładaniem lepszych opon na tylna oś, tez dziwne ale fizyka ...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Mirko
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 mar 2018 21:40
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 124KM
2005, M

Re: Uchwyt/bagażnik rowerowy na klapę C2FL SW

29 mar 2018 22:12

My z żoną planujemy w tym roku nieco podróżować z rowerami, dlatego sami też jesteśmy zainteresowani tematem bagażników rowerowych. Na coś jeszcze polecacie zwrócić uwagę poza tym, co zostało wymienione? Jeśli chodzi o samo dopasowanie, to ja mam na oku tę firmę https://www.e-bagazniki.pl/ i raczej nie siedzę na tyle w temacie, żeby sam dobierać konkretny model, więc chyba najpierw wolę się skontaktować z firmą i ich dopytać o szczegóły.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl