[C1FL] Montaż kamery cofania Wawa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: adamr20
AUTOR WĄTKU
psy90
 

[C1FL] Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 13:05

Hej

Jakiś czas temu zakupiłem kamerkę cofania do montażu w tylnej klapie, chciałbym podłączyć ją do seryjnego wyświetlacza w aucie jednak mam problem ze znalezieniem speca który podjąłby się takiego wyzwania :(

Dzwoniłem do:
http://www.kia.com/pl/dealers/ballaun/?d=ballaun - elektryk chory nie wiadomo kiedy wróci
http://www.krzewscy.pl/serwis.html - dostałem numer do elektryka, rozmawiałem z nim kilka razy i za każdym razem mówi, że jeszcze nie był w salonie i nie widział schematów jak zobaczy to oddzwoni, widać ewidentny brak zainteresowania
http://radiocar.pl/ - bardzo uprzejmy Pan poinformował mnie, że wg jego wiedzy nie da się do tej nawigacji podłączyć kamery

Nie jestem specem ale wydaje mi się, że jest możliwość podłączenia kamery do mojej nawigacji, w oryginalnej instrukcji którą mam do auta w sekcji o nawigacji jest paragraf o kamerze cofania - stąd wnioskuje, że były modele z kamerą.

Może wiecie gdzie jeszcze można próbować uderzyć z tym tematem?
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 18:49

A masz info o wejściach /wyjściach w Twoim sprzęcie?? Jakiś schemat podłączeń ?? - nikt nie podejmie konkretnej rozmowy jak Ty nie odpowiesz na moje pytania.
Przynajmniej podaj jaki to sprzęt.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
psy90
 

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 19:46

Nie mam żadnych informacji o wejściach wyjściach. Przejrzałem właśnie instrukcję obsługi do tego radia, nie ma tam żadnej nazwy producenta, numeru radia czy czegoś takiego. W samych ustawieniach w radiu też nie ma informacji o np wersji oprogramowania. Próbowałem znaleźć jakieś informację po vin tak jak robiłem to z moim poprzednim autem (ford) ale niestety nie uzyskałem zbyt dużo informacji.

Wejścia wyjścia pewnie najłatwiej sprawdzić wyciągając radio, ale nie wiem czy da się to zrobić jakoś mało inwazyjnie.
Co do tego co to za radio to domyślam się, że są jakieś magiczne skróty które po wciśnięciu wyświetlą jakieś info o radyjku.

Jedyne co mogę na tą chwilę podać to nr vin auta: U5YHC811AAL136120.

AUTOR WĄTKU
psy90
 

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 20:41

Mam jeszcze coś takiego:
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 20:44

przecież to jest oryginalna navi Kia...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 20:45

Radio jest oryginalne KIA z tego co widzę, owszem da się do niego podłączyć kamerę ale oryginalną do Ceeda, chińczyka też się da ale obraz jest nie do przyjęcia bo rozdzielczość chińczyków jest inna i się rozkrzacza wszystko. Najlepiej poszukaj na allegro oryginalnej kamerki. To radio masz od nowości fabrycznie czy ktoś dokładał, bo pytanie czy w aucie masz w ogóle instalację pociągniętą
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
psy90
 

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 21:44

Na 99% jest fabrycznie zamontowana, mam całą teczkę z przeglądami i wszystkimi dokumentami i jest manual do tej nawigacji.

A co do kamerki to kupiłem ją bezpośrednio u Chińczyka:
https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... 33275.html

myślałem, że będzie działać a teraz jak piszesz, że będą problemy z rozdzielczością to już sam nie wiem czy jest sens wydawać kasę na montaż :(

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Montaż kamery cofania Wawa

14 lut 2017 22:02

Auto sprowadzone z Holandii - nawet nie chce mi się więcej sprawdzać - kolejny handlarz Mirek na forum?. Tak na marginesie data produkcji twojego auta to 2009 rok - jakbyś próbował go sprzedać nie zapomnij o tym fakcie poinformować kolejnego kupującego!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Montaż kamery cofania Wawa

15 lut 2017 00:15

psy90 napisał(a):czy jest sens wydawać kasę na montaż :(


Sens jest ale oryginalnej i pierw bym wyciągnął radio i zobaczył czy jest taka biała wtyczka nadolepo prawej z 5 kablami wpięta ona jest od kamery, bo możliwe że instalacje masz i wystarczy tylko w klapie kamerę wpiąć.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
psy90
 

Re: Montaż kamery cofania Wawa

15 lut 2017 08:00

kolejny handlarz Mirek na forum?


@gisio nie znam Cię i nie oceniam, nie wiem skąd u Ciebie takie negatywne nastawienie, przykro mi, że po kilku postach zostałem już przez Ciebie zaszufladkowany, nie mam zamiaru Ci się tłumaczyć skąd mam to auto i czym zajmuję się w życiu jeżeli nie chcesz pomóc w tej sprawie to po prostu nic nie pisz a nie rzucasz bezpodstawne oszczerstwa.

AUTOR WĄTKU
NoJz
 

Re: Montaż kamery cofania Wawa

15 lut 2017 12:28

Tak tylko nawiasem, widzę że masz tą kamerkę w światełku podświetlenia tablicy... więc czeka Cię rzeźba z przewodami, bo instalacja lampek jest deczko inna.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl