blokada skrzyni biegów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kris
 

blokada skrzyni biegów

12 sty 2008 23:58

czy gałka zmiany biegów jest w jakiś sposób zdejmowana ?
chciałbym kupić blokadę skrzyni zakładaną na hamulec ręczny i drążek zmiany biegów ale jeżeli gałka jest np. odkręcana to pewnie takie zabezpiecznie jest do kitu :(
jest coś takiego nie inwazyjnego na allegro http://moto.allegro.pl/item295059497_so ... znego.html

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: blokada skrzyni biegów

13 sty 2008 00:00

kris napisał(a):czy gałka zmiany biegów jest w jakiś sposób zdejmowana ?
chciałbym kupić blokadę skrzyni zakładaną na hamulec ręczny i drążek zmiany biegów ale jeżeli gałka jest np. odkręcana to pewnie takie zabezpiecznie jest do kitu :(
jest coś takiego nie inwazyjnego na allegro http://moto.allegro.pl/item295059497_so ... znego.html


gałka jest odkręcana i idzie to bardzo łatwo i sprawnie

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 00:02

no to kiszka :( :evil:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 00:05

<span>kris</span> napisał(a): jeżeli gałka jest np. odkręcana to pewnie takie zabezpiecznie jest do kitu

To "zabezpieczenie " juz pojawiło sie na tym forum. daruj je sobie. Nawet gdyby gałka nie była odkrecana to wyłamanie dźwigni ręcznego to pestka.

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 09:40

[/quote]
To "zabezpieczenie " juz pojawiło sie na tym forum. daruj je sobie. Nawet gdyby gałka nie była odkrecana to wyłamanie dźwigni ręcznego to pestka.[/quote]



a co byś proponował ?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 10:46

Ukryty wyłącznik pompy paliwa.

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 10:53

vitaras napisał(a):Ukryty wyłącznik pompy paliwa.


a możesz coś bliżej opisać ? czy sam to zrobiłeś czy elektryk ?
gdzie szukać właściwych przewodów ? czy takie odłączenie ma jakiś wpływ na inne elementy (elektronika, komputer itd) czy wyświetlane jest coś wtedy na tablicy wskażników :?:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 11:17

Wszystko zależy od rodzaju instalacji. Moja wiedza o pradzie kończy się na poziomie żarówki więć pozostawiam to fachowcom. W poprzednim autku miałem to zrobione ale było mniej skomplikowane. Wyłacznikiem była zapalniczka samochodowa. Przypominam sobie że w zeszłym roku było cos na ten temat w MOTORZE albo AŚ. Uznawane jest takie rozwiazanie jako jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń.

był tam jakiś opis.Wszystko było zrobione na jednym tyrystorze.

AUTOR WĄTKU
Konio
 

13 sty 2008 12:09

Vitaras dobrze gada.
Tylko dobrze ukryte zabezpieczenie ma jakikolwiek sens.
Niestety chłopaki "pożyczające" ;) nie swoje auta mają w małym palcu rozbrajanie wszystkich blokad itp. wynalazków.
Jedyna szansa w tym ,że czegoś nie znajdą (chociaż i tak większość wie gdzie najlepiej szukać)
Szczerze powiedziawszy, jeśli profesjonaliści namierzą czyjeś auto to pomoże chyba tylko odkręcanie kół :D

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

13 sty 2008 12:32

Konio napisał(a):Szczerze powiedziawszy, jeśli profesjonaliści namierzą czyjeś auto to pomoże chyba tylko odkręcanie kół :D


Profesjonaliści w takiej sytuacji podjadą podnośnikiem odpowiednim i załadują auto na lawetę (a będą mieli dodatkowy "argument" gdyby ktoś ich zaczepiał - zawsze mogą powiedzieć, że auto do serwisu zabierają ;) )
Tylko czy po Kijanke będą się wybierali tacy profesjonaliści ? ;)

AUTOR WĄTKU
Konio
 

13 sty 2008 12:37

MikeTNK napisał(a):Tylko czy po Kijanke będą się wybierali tacy profesjonaliści ? ;)


Dopóki jest gwarancja to raczej nie a skoro gwarancja jest na 7 lat to raczej na pewno nie :)
Potem na części ale to jeszcze dużo czasu i nie wiadomo czy już się nie będzie można teleportować :wink:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 15:43

rozwiazanie o którym pisałem wyżej znajduje się w MOTORZE nr 19/2007 str. 41 :)

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 19:26

ok, dzięki za info :)

AUTOR WĄTKU
steganos
 

13 sty 2008 20:27

<span>vitaras</span> napisał(a):rozwiazanie o którym pisałem wyżej znajduje się w MOTORZE nr 19/2007 str. 41


Jak zabezpieczenie było już opublikowane to sobie je podaruj bo szkoda fatygi. Powszechnie wiadomo, że najskuteczniejsze są zabezpieczenia nietypowe. Takie zabezpieczenie miałem i kiedyś przypadkowo je uruchomiono podczas wizyty w ASO. Obecny przy tym elektryk z ASO naigrywał sie że takie "coś" to on załatwi w minutę i uruchomi samochód....zrobiliśmy test, poleciał "szablonem" i po 5 minutach sam się poddał. Nie ma zabezpieczeń 100% ale statystyki policji pokazują, że jak auto nie zostanie uruchomione w ciagu 30 sek. i nie odjedzie w ciagu 1 minuty to na ogół zostaje porzucone. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 20:31

niestety nie mam dostępu do MOTORa a w internecie nie mogę znaleźć
a co w takim razie jest w/g ciebie najlepsze ?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 21:00

<span>steganos</span> napisał(a):Jak zabezpieczenie było już opublikowane to sobie je podaruj bo szkoda fatygi

Najpierw przeczytaj artykuł a potem wyrażaj opinię.

Jest podany przykład rozwiazania wybitnie utrudniajacego kradzież auta. Wariantów jest tyle ile kto sobie zamarzy. Rozwiazanie jest genialne w swej prostocie i za drobne 3 zł moze bardzo utrudnić kradzież. A o to chodzi. Alarm za 1000 montowany u dilera jest dla ubezpieczyciela.

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 21:03

vitaras napisał(a):
<span>steganos</span> napisał(a):Jak zabezpieczenie było już opublikowane to sobie je podaruj bo szkoda fatygi

Najpierw przeczytaj artykuł a potem wyrażaj opinię.

Jest podany przykład rozwiazania wybitnie utrudniajacego kradzież auta. Wariantów jest tyle ile kto sobie zamarzy. Rozwiazanie jest genialne w swej prostocie i za drobne 3 zł moze bardzo utrudnić kradzież. A o to chodzi. Alarm za 1000 montowany u dilera jest dla ubezpieczyciela.


nie mam MOTORu, możesz zrobić jakiś scan tego artykułu ?
:roll:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

13 sty 2008 21:04

<span>kris</span> napisał(a):nie mam MOTORu, możesz zrobić jakiś scan tego artykułu ?

jutro to przygotuję.

AUTOR WĄTKU
kris
 

13 sty 2008 21:11

vitaras napisał(a):
<span>kris</span> napisał(a):nie mam MOTORu, możesz zrobić jakiś scan tego artykułu ?

jutro to przygotuję.


baaaajka !
kijankowcy wszystkich krajów łączcie się !
:)

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

13 sty 2008 21:43

ja swoją kijankę zamówiłem z blokadą skrzyni biegów -niedźwiadek- ale bardzo chętnie zapoznałbym się z tym artykułem :idea:

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl