światła pozycyjne - wymiana żarówek

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: adamr20
AUTOR WĄTKU
glowasiuu
 

światła pozycyjne - wymiana żarówek

26 cze 2016 12:40

Witam wszystkich.

Czy ktoś z Was wie jak się dobrać do żarówek od świateł pozycyjnych? Postanowiłem, że zamontuje żarówki, które dają białe światło ( xenon efekt ) . Zakupiłem cały zestaw Philips'a i rozpocząłem montaż. Z wymianą żarówek od świateł mijania i drogowych nie było większych problemów. Natomiast nie mam pojęcia jak dobrać się do świateł pozycyjnych - nie widzę w którym miejscu są zlokalizowane pod maską i zastanawiam się czy jest to gdzieś ukryte czy po prostu będę musiał zdemontować reflektor. Bardzo proszę o odpowiedź jeżeli ktoś z was wymieniał kiedyś pozycyjne lub wie jak to zrobić.

PS. Czy to jest tylko złudzenie optyczne czy Ceed ma w każdym reflektorze po dwie żarówki świateł pozycyjnych? :P

Pozdrawiam,
Mateusz.

Avatar użytkownika
oblada
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 cze 2016 00:08
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

26 cze 2016 21:40

Kolego. Na ty m forum trzeba się szybko usamodzielniac :spoko:

Polecam instrukcje obsługi :) wszystko jest napisane.

viewtopic.php?f=54&t=7696&p=167865&hilit=Instrukcja#p153713

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

26 cze 2016 21:48

Oblada szybko się wyrabiasz, szacuneczek! :-D
Ale to fakt, mijania niektórym jest ciężko wymienić, ale pozycyjne to już kosmos :-/ Najwygodniej jest wymontować lampę, choć znowuż to też nie jest takie proste...
Co do ilości żarówek - złudzenie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

27 cze 2016 06:31

oblada napisał(a):Polecam instrukcje obsługi :) wszystko jest napisane.


Akurat, próbowałem kiedyś wymienić nieszczęsne pozycyjne z przodu zgodnie z instrukcją i co... i nic, nie dało się (a nie uważam się za technicznego jełopa). Serwis to zrobił przy okazji przeglądu. Taka to instrukcja.

AUTOR WĄTKU
glowasiuu
 

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

27 cze 2016 08:42

Instrukcje oczywiście przeczytałem i w ostateczności ten reflektor wymontuje i postaram się wymienić żarówki. :) Problem natomiast jest inny. Otwieram maskę i nie mam pojęcia w którym miejscu są te żarówki, przez co nie mogę ocenić czy lepiej kombinować i dostać się do nich od środka czy wymontowywać reflektor. Żarówki mijania i drogowe zlokalizowałem bez problemu po dekielkach i tylko trzeba było pomyśleć jak się do nich dostać - co nie było jakoś specjalnie trudne. Natomiast za cholerę nie widzę gdzie są te od świateł pozycyjnych i o to mi głownie chodzi. Czy mógłby mnie ktoś mniej więcej naprowadzić między którymi elementami one są pod maską? Jak patrzę na reflektor do widać, że muszą być gdzieś przy tych dekielkach od świateł drogowych ale ja tam widzę tylko śrubę do regulacji reflektora i jakieś dwa kable :D Nie oczekuje, że ktoś mi tu dokładnie opiszę jak to wymienić ale fajnie by było jakby ktoś mógł mi powiedzieć gdzie to dziadostwo jest schowane.



EDIT:


Udało się ale to była istna masakra :D

Wiem już, że pozycyjne znajdują się w tym samym dekielku co drogowe - są zlokalizowane pod żarówką h1 dlatego były niewidoczne. Zauważyłem ją dopiero po zdemontowaniu reflektora i odkręceniu dekielka :) Po wymontowaniu reflektora wymiana jest bezproblemowa dlatego postanowiłem spróbować w drugim reflektorze wymienić pozycje bez jego wymontowywania. Było cholernie ciężko a udało się tylko i wyłącznie dlatego, że mam małe dłonie.

Osoby z dużymi dłoniami nie mają nawet co próbować - to nierealne. Więc w takim przypadku pozostaje tylko wymontowywanie reflektora :)

Tutaj mała podpowiedź w tym zakresie ponieważ poradniki w necie mnie bardzo zmyliły. Są trzy śruby trzymające reflektor a nie dwie, też na początku szarpałem i bujałem a po wykręceniu trzeciej śruby która podtrzymuje reflektor od spodu wyciągniecie go było bezproblemowe :)

W każdym razie udało mi się wymienić żarówki bez serwisu i jestem z siebie dumny :yah: Gdyby ktoś miał kiedyś jakieś pytania w tym zakresie chętnie pomogę
Ostatnio edytowano 27 cze 2016 20:36 przez glowasiuu, łącznie edytowano 2 razy

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

27 cze 2016 20:22

Sprawdź ustawienie świateł jeśli wymontowałeś reflektory.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

27 cze 2016 20:25

No to stary gratulacje, bo to naprawdę nie lada sztuka! :yah: :rockout:
stone_face napisał(a):Sprawdź ustawienie świateł jeśli wymontowałeś reflektory.

Dokładnie! Grzecznie proszę - podejdź na SKP, to kosztuje 10 zł a czasem i za friko zrobią, a sam będziesz lepiej widział i nie będziesz innych oślepiał.
Twoje zdrowie :drinks:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
glowasiuu
 

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

27 cze 2016 20:38

Dziękuje za radę bo nie przyszło mi to do głowy :) Na pewno podjadę i sprawdzę :)

Avatar użytkownika
Luka$
Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 19 mar 2016 07:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2011, Optimum

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

22 wrz 2016 12:26

glowasiuu napisał(a):Instrukcje oczywiście przeczytałem i w ostateczności ten reflektor wymontuje i postaram się wymienić żarówki. :) Problem natomiast jest inny. Otwieram maskę i nie mam pojęcia w którym miejscu są te żarówki, przez co nie mogę ocenić czy lepiej kombinować i dostać się do nich od środka czy wymontowywać reflektor. Żarówki mijania i drogowe zlokalizowałem bez problemu po dekielkach i tylko trzeba było pomyśleć jak się do nich dostać - co nie było jakoś specjalnie trudne. Natomiast za cholerę nie widzę gdzie są te od świateł pozycyjnych i o to mi głownie chodzi. Czy mógłby mnie ktoś mniej więcej naprowadzić między którymi elementami one są pod maską? Jak patrzę na reflektor do widać, że muszą być gdzieś przy tych dekielkach od świateł drogowych ale ja tam widzę tylko śrubę do regulacji reflektora i jakieś dwa kable :D Nie oczekuje, że ktoś mi tu dokładnie opiszę jak to wymienić ale fajnie by było jakby ktoś mógł mi powiedzieć gdzie to dziadostwo jest schowane.



EDIT:


Udało się ale to była istna masakra :D

Wiem już, że pozycyjne znajdują się w tym samym dekielku co drogowe - są zlokalizowane pod żarówką h1 dlatego były niewidoczne. Zauważyłem ją dopiero po zdemontowaniu reflektora i odkręceniu dekielka :) Po wymontowaniu reflektora wymiana jest bezproblemowa dlatego postanowiłem spróbować w drugim reflektorze wymienić pozycje bez jego wymontowywania. Było cholernie ciężko a udało się tylko i wyłącznie dlatego, że mam małe dłonie.

Osoby z dużymi dłoniami nie mają nawet co próbować - to nierealne. Więc w takim przypadku pozostaje tylko wymontowywanie reflektora :)

Tutaj mała podpowiedź w tym zakresie ponieważ poradniki w necie mnie bardzo zmyliły. Są trzy śruby trzymające reflektor a nie dwie, też na początku szarpałem i bujałem a po wykręceniu trzeciej śruby która podtrzymuje reflektor od spodu wyciągniecie go było bezproblemowe :)

W każdym razie udało mi się wymienić żarówki bez serwisu i jestem z siebie dumny :yah: Gdyby ktoś miał kiedyś jakieś pytania w tym zakresie chętnie pomogę


Kolego jak dostać się do tej 3 śruby podtrzymującej, o której piszesz? widać ją? gdzie ona się znajduje dokładnie?
Pytam w razie czego jak nie uda mi się wymienić żarówek bez wyjmowania reflektorów.

Piszesz, że udało Ci się bez wyjmowania reflektorów wymienić żarówki - odkręcałeś zbiornik płynu chłodzącego i wyjmowałeś akumulator?
Czy udało się i bez tego? :-)
KIA Cee'd 2011
HB 1.6 DOHC 126 KM C1FL OPTIMUM
Obrazek

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

22 wrz 2016 12:56

spokojnie można wymienić wszystkie żarówki bez demontażu lampy. Pozycyjne wymieniałem już 4 razy... jest zabawy, zwłaszcza od pasażera strony (ach te małe koreańskie łapki), ale da rade to zrobić. Ja zawsze wyciągałem przewód, mocowałem żarówkę i całość wkładałem na nowo.
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Luka$
Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 19 mar 2016 07:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2011, Optimum

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

22 wrz 2016 13:17

Slowik8609 napisał(a):spokojnie można wymienić wszystkie żarówki bez demontażu lampy. Pozycyjne wymieniałem już 4 razy... jest zabawy, zwłaszcza od pasażera strony (ach te małe koreańskie łapki), ale da rade to zrobić. Ja zawsze wyciągałem przewód, mocowałem żarówkę i całość wkładałem na nowo.


Bez demontażu zbiornika ?

aku wyjmowałeś?
KIA Cee'd 2011
HB 1.6 DOHC 126 KM C1FL OPTIMUM
Obrazek

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

22 wrz 2016 14:33

nigdy nic nie wyjmowałem.
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

22 wrz 2016 20:43

Lukas i Slowik...rozmawiacie o dwóch różnych konstrukcjach ( lamp i silników) i stąd różnice dostępności i ilości miejsca :geek:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Luka$
Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 19 mar 2016 07:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2011, Optimum

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

23 wrz 2016 07:00

Gizmo121 napisał(a):Lukas i Slowik...rozmawiacie o dwóch różnych konstrukcjach ( lamp i silników) i stąd różnice dostępności i ilości miejsca :geek:


Rzeczywiście - dzięki Gizmo121, stąd pewnie różnice :-)
KIA Cee'd 2011
HB 1.6 DOHC 126 KM C1FL OPTIMUM
Obrazek

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

23 wrz 2016 08:45

faktycznie :)
Obrazek

Obrazek

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

29 lis 2017 20:05

Spalona żarówka pozycyjna. Jakieś porady jak to wymienić? ☺️

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

29 lis 2017 22:38

Zby napisał(a):Spalona żarówka pozycyjna. Jakieś porady jak to wymienić? ☺️

Odkręcić dekiel od świateł drogowych, można wyjąć żarówkę drogową, będzie łatwiej. Zmniejszyć dłoń do rozmiaru azjatyckiego i próbować wyciągnąć oprawkę żarówki pozycyjnej ciągnąc za kabelki, życzę cierpliwości :mrgreen: (pozycja jest poniżej drogowej ale jak złapiesz kabelek powinna łatwo wyjść)
Obrazek

Avatar użytkownika
januszf
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 06 mar 2017 20:40
Lokalizacja: Pruszków/Wwa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1582 ON 115KM
2010, FWC

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

08 gru 2017 16:51

Z własnego doświadczenia - klucz 13 (coś mi świta 10 ale bardziej 13) dwie na górze jedna wchodzi w tył lampy. Odepnij spinki atrapy i wyciągniesz lampę. Więcej nerwów stracisz próbując ją wyjąć na aucie niż wykręcając lampę (dla wprawionej ręki 5 min góra). Instrukcja dotyczy polifta oczywiście.

themascarade
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2017 11:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 136KM
2012, L

Re: światła pozycyjne - wymiana żarówek

23 gru 2017 11:58

W ceed sw od 2012 można to zrobić bez większych problemów przy użyciu zagiętych z szczypców. Przy lampie od kierowcy przed wymiana wykrecilem filtr powietrza (trzy śruby 10). Przy lampie od pasażera nie ma potrzeby odkrecania dodatkowych elementów. Dodam, że moim dloniom rozmiarowo daleko do azjatyckich, aczkolwiek daje się wymienić pozycje bez konieczności odkrecania lamp.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl