Światła mijania swiecą się non stop gdy uruchomiony silnik.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

ÂŚwiatła mijania swiecą się non stop gdy uruchomiony silnik.

05 sty 2008 00:18

Dziś odebrałem Ceeda SW Optimum+(rok modelowy 2008) i zaskoczyło mnie,że nie mogę wyłączyć świateł. Nie wiem czy to awaria czy też trafiła mi się wersja na Szwedzki rynekj:D (tam to normalne,że nie można wyłączyć świateł mijania). Jesli tak to nie podoba się ta inowacja. Czekałem na parkingu na żonę,a ponieważ było -9 stopni to wolałem nie wyłączać ogrzewania i silnika. Przekręcam pokrętło swiateł przy kierunkowskazach o jeden skok-światła przygasły(pozycyjne). Przekręcam dalej na OFF-swiatła mijania znowu się swiecą tylko znika podświetlenie zegarów. Nie podoba mi się to. Wychodzi na to ,że latem jak będę chciał schłodzić auto na postoju (klima), to też będę swiecił bez sensu. Po za tym auto super. No może zawieszenie moglo by być trochę bardziej komfortowe. Pozdrawiam wszystkich

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

05 sty 2008 00:35

tak nie ma byc - moze cos pop... w fabryce - jedz do serwisu.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
roodie
 

05 sty 2008 00:46

czesc

podobno w sw jest takie rozwiazanie swiatla do jazdy dziennej jak w skandynawii... czyli palą non stop...

pozdro, roodie

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

05 sty 2008 00:59

nie ma - moge wylaczyc kiedy misie podoba

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
roodie
 

05 sty 2008 01:05

hmmm... gbear, to na czym polegają "światła do jazdy dziennej w sw" ? :?

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

05 sty 2008 11:20

a moze masz follow me home:
Jest to urządzenie zazwyczaj montowane w samochodach wyższych segmentów, które pozwala na pozostawienie zapalonych świat mijania także po zgaszeniu silnika. Funkcja ta je bardzo pożyteczna w przypadku parkowania samochodu w miejscach słabo oświetlonych.

Pociągnięcie do siebie dźwigienki błysku światłami w ciągu 2 minut od wyłączenia silnika, włącza światła mijania. Przy zamkniętym samochodzie strefa wokół pozostanie oświetlona przez maksimum 5 minut. Można więc wysiąść z samochodu i skierować się do domu przy dodającym pewności siebie świetle reflektorów za plecami.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

05 sty 2008 11:28

roodie napisał(a):hmmm... gbear, to na czym polegają "światła do jazdy dziennej w sw" ? :?

na tym, ze mozesz sobie wlacznik zostawic w pozycji ON i swiatla same gasna i sie zapalaja przy właczeniu zaplonu

niestety typowych swiatel do jazdy dziennej u nas nie ma (czyli osobne swiatelka o mniejszej mocy). Taki chwyt markietingowy :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 sty 2008 15:50

Kudyga - wal do serwisu, po przekręceniu wyłacznika w pozycję Off światła powinny zgasnąć. Coś nie tak podłączyli.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
arturko
 

05 sty 2008 19:49

Ja mam to samo co kudyga i się zastanawiałe czy tak ma być. Zauważyłem to dopiero po świętach gdy skrobałem samochód. Będę musiał pojechać w poniedziałek do serwisu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 sty 2008 08:55

Ktoś tu już tak miał (nie chce mi się szukać), pojechał do serwisu i z tego co pamiętam okazało się że nie tak wtyczki podłaczyli w Żylinie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

07 sty 2008 08:44

Dzięki za rady.Dzis albo jutro jadę do serwisu i napiszę co zrobili. Muszą porawić jeszcze alarm (wyje jak otwieram pilotem tylko klapę tylną). Spryskiwacze też mogły by psikać trochę wyżej.

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

07 sty 2008 19:27

Byłem dziś w serwisie. Fachowcy nie wiedzieli co zrobić. Jeden twierdzi że tak ma być. Bo to Opti+ model2008. Drugi elektryk nie był o tym przekonany ale nie wiedział co zrobić. Alarm poprawili i jest ok. Posprawdzali wszystkie kostki i połączenia i nie znależli przyczyny. Powiedzieli że skontaktują się z Warszawą i że czekają na najnowszą książkę serwisowa dla modeli 2008. Dodali że mogą przerwać połączenie ale nie gwarantują , że coś jeszcze nie przestanie działać. Na cięcie kabli po omacku (uda się lub nie)oczywiście się nie zgodziłem. Podjadę do nich za parę dni .Moze coś ich oświeci. Dodam jeszcze ,że oprócz świecenia non stop przy uruchomionym silniku , to po przełączeniu na światła długie, świecą się jednocześnie długie i krótkie(mijania i drogowe). Jestem ciekaw co powiedzieli // arturo// w serwisie.[/code][/quote]

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

07 sty 2008 19:35

Przepraszam klubowicza//arturko//za przekręcenie jego klubowego imienia.

AUTOR WĄTKU
less
 

07 sty 2008 21:55

kudyga napisał(a): Dodam jeszcze ,że oprócz świecenia non stop przy uruchomionym silniku , to po przełączeniu na światła długie, świecą się jednocześnie długie i krótkie(mijania i drogowe). Jestem ciekaw co powiedzieli // arturo// w serwisie.[/code]


A to akurat IMO jest prawidłowe. Też tak mam i miałem w każdym autku które miało oddzielne światła (2 żarówki)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

07 sty 2008 22:08

kudyga napisał(a):Byłem dziś w serwisie. Fachowcy nie wiedzieli co zrobić. Jeden twierdzi że tak ma być. Bo to Opti+ model2008. Drugi elektryk nie był o tym przekonany ale nie wiedział co zrobić. Alarm poprawili i jest ok. Posprawdzali wszystkie kostki i połączenia i nie znależli przyczyny. Powiedzieli że skontaktują się z Warszawą i że czekają na najnowszą książkę serwisowa dla modeli 2008. Dodali że mogą przerwać połączenie ale nie gwarantują , że coś jeszcze nie przestanie działać. Na cięcie kabli po omacku (uda się lub nie)oczywiście się nie zgodziłem. Podjadę do nich za parę dni .Moze coś ich oświeci. Dodam jeszcze ,że oprócz świecenia non stop przy uruchomionym silniku , to po przełączeniu na światła długie, świecą się jednocześnie długie i krótkie(mijania i drogowe). Jestem ciekaw co powiedzieli // arturo// w serwisie.[/code]
[/quote]


zależy co masz na myśłi "po przełaczeniu na długie", jeśłi wajhę ciągniesz do siebie aby chwilowo zapalić długie to ok, ale jeśłi włączasz światła drogowe "od siebie" to światła mijania nie powinny się wtedy palić :wink:

AUTOR WĄTKU
less
 

07 sty 2008 22:25

lalas napisał(a):
kudyga napisał(a):Byłem dziś w serwisie. Fachowcy nie wiedzieli co zrobić. Jeden twierdzi że tak ma być. Bo to Opti+ model2008. Drugi elektryk nie był o tym przekonany ale nie wiedział co zrobić. Alarm poprawili i jest ok. Posprawdzali wszystkie kostki i połączenia i nie znależli przyczyny. Powiedzieli że skontaktują się z Warszawą i że czekają na najnowszą książkę serwisowa dla modeli 2008. Dodali że mogą przerwać połączenie ale nie gwarantują , że coś jeszcze nie przestanie działać. Na cięcie kabli po omacku (uda się lub nie)oczywiście się nie zgodziłem. Podjadę do nich za parę dni .Moze coś ich oświeci. Dodam jeszcze ,że oprócz świecenia non stop przy uruchomionym silniku , to po przełączeniu na światła długie, świecą się jednocześnie długie i krótkie(mijania i drogowe). Jestem ciekaw co powiedzieli // arturo// w serwisie.[/code]



zależy co masz na myśłi "po przełaczeniu na długie", jeśłi wajhę ciągniesz do siebie aby chwilowo zapalić długie to ok, ale jeśłi włączasz światła drogowe "od siebie" to światła mijania nie powinny się wtedy palić :wink:[/quote]

U mnie się świecą oba również po włączeniu długich na stałe i IMO tak powinno być

AUTOR WĄTKU
kudyga
 

07 sty 2008 22:52

Mówiąc że włączam światła długie(drogowe) chodziło mi o odsunięcie dzwigienki od siebie. Nie chodziło mi o mrugnięcie światłami(przytrzymanie dzwigienki do siebie),w takiej sytuacji to normalne że światła mijania nie gasną.
Na moje pytanie-czy takie podwójne świecenie nie uszkodzi tych poliwęglanowych kloszy(wyższa temperatura)?- usłyszałem w odpowiedzi,bym się nie martwił, w końcu mam 5-lat gwarancji. Fajne co!!!

AUTOR WĄTKU
lalas
 

07 sty 2008 22:57

kudyga napisał(a):Mówiąc że włączam światła długie(drogowe) chodziło mi o odsunięcie dzwigienki od siebie. Nie chodziło mi o mrugnięcie światłami(przytrzymanie dzwigienki do siebie),w takiej sytuacji to normalne że światła mijania nie gasną.
Na moje pytanie-czy takie podwójne świecenie nie uszkodzi tych poliwęglanowych kloszy(wyższa temperatura)?- usłyszałem w odpowiedzi,bym się nie martwił, w końcu mam 5-lat gwarancji. Fajne co!!!


no to na bank masz coś nie tak, czeka cię wizyta w ASO :wink:

AUTOR WĄTKU
arturko
 

07 sty 2008 23:16

Byłem dzisiaj w serwisie.
Jak powiedziałem o światłach to przyjmujący zgłoszenie poszedł do fachowca i obaj gdzieś sobie poszli. Zanim znikneli zapytali się jakie mam kluczyki, czy łamane. Po pięciu minutach dostałem odpowiedź: w wersjach teraz produkowanych (model 2008) koreańczycy przeprogramowali przełączniki na typ szwedzki i tak teraz jest.
Zastanawiałem się gdzie Oni znikneli. Okazało się, że poszli do innej nowej kijanki zobaczyć jak świecą światła i świeciły tak samo (silnik burczy - wyłączone światła swiecą). Nawet gość zapytał mnie czy chcę zobaczyć, nie chciałem. Dostałem propozycję czy chcę oddać auto w ręce elektryka, żeby ten coś pokombinował, ale bez gwarancji, że się uda. Podziękowałem.
Trochę to denerwujące, że nie można wyłączyć tych świateł na postoju przy włączonym silniku, zwłaszcza teraz w zimę przy skrobaniu.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

08 sty 2008 00:10

zawsze chcemy żeby coś było zachodnie albo skandynawskie, a jak już jest to nie pasuje :P

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl