Światła mijania swiecą się non stop gdy uruchomiony silnik.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

04 paź 2008 21:30

wujekcybul napisał(a):A czy czasami nie da sie tego zmienic przez przeprogamowanie tego CAN'u czy jakos tak? W sluzbowym Oplu moglem w serwisie pozmieniac ustawienia na takie jakie chcialem.


Przecież tu jest prościej - nie musisz jechać do ASO, po gwarancji (albo i w trakcie) płacić za wetknięcie BMiDP
(Bardzo Mądrego i Drogiego Przyrządu) w gniazdko w aucie.
Zmieniasz sposób obsługi oświetlenia kiedy chcesz - wtykasz lub wyciągasz zworę i gotowe.

Aha - gdybyś się zdecydował - o ile KIA nie zmieniła mocowania pokrywy bezpieczników w kabinie w stosunku do SW z końca 2007 to uważaj - potrzebna spora siła a trzeba uważać, by nie pogubić kretyńskich stalowych spinek.
U mnie jedna wpadła gdzieś głęboko, przez szparę obok wajchy do otwierania maski.
Nie szukałem, by innych spinek nie pogubić i plastykowych zaczepów nie poobrywać.

Jedyne dwie rzeczy, jakie mi podpadły w CEEDzie: dziadowskie mocowanie tej pokrywki i tandetne plastykowe ramię tylnej wycieraczki -
urwane przy pierwszym myciu w automatycznej myjni.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

05 paź 2008 20:09

<span>mziutek</span> napisał(a):Jedyne dwie rzeczy, jakie mi podpadły w CEEDzie: dziadowskie mocowanie tej pokrywki i tandetne plastykowe ramię tylnej wycieraczki -
urwane przy pierwszym myciu w automatycznej myjni.


Ostatnią rzeczą którą bym zrobił to jazda na automatyczna myjnię...ale to oddzielny temat :twisted:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

05 paź 2008 20:43

Gizmo121 napisał(a):
Ostatnią rzeczą którą bym zrobił to jazda na automatyczna myjnię...ale to oddzielny temat :twisted:


Popieram clapping

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

06 paź 2008 21:10

<span>Gizmo121</span> napisał(a):Ostatnią rzeczą którą bym zrobił to jazda na automatyczna myjnię...


Poprzednie auta miałem używane, więc nie warto było się pieścić.
Myjnię (przy Torze Stegny w W-wie, jakby się ktoś pytał) uważałem za bardzo porządną - szczoty textylne a nie plastykowe, długi tor z dobrym suszeniem.
Jeździłem z Leganzą, żona z Lanosem, brat, bardzo dbający o swojego Chryslera przyjeżdża z drugiego końca Warszawy.
Nigdy nie było zastrzeżeń.
Ja miałem pecha - właśnie wymieniono szczotki, może źle wyregulowano docisk a swoją drogą ta tylna wycieraczka CEEDa SW jest bardzo tandetna, nigdy wcześniej nie spotkałem plastikowego ramienia.
Może dlatego ta wycieraczka tak wolno "chodzi", bo na szybszych obrotach sama by się rozpadła ??

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 15:12

Ok. Teraz rozumiem :)

Borys napisał(a):Ahoj!
Dla mnie nowość. Sprawdzę czy w moim jest ....
Borys

W instrukcji FL jest to opisane. Dział 4 str 67-68. Razem z rysunkiem :)

A o tym, że można zrobić auto światła DRL wieta? Dużo osób wie, ale może nie wszyscy. Światła zapalają się po odpaleniu silnika [na pozycji 0 przełącznika świateł], a konsola klimy itd wygaszona. Wyświetlacz radia i komp pokładowy świeci mocniej - jak z wyłączonymi światłami. Przyjdzie wieczór to można sobie włączyć podświetlenie normalnie przekręcając manetkę świateł na włączone.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 15:42

no wlasnie ze swiatlami to u mnie cos to tak nie dziala...

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 15:42

ruszok napisał(a):A o tym, że można zrobić auto światła DRL wieta? Dużo osób wie, ale może nie wszyscy. Światła zapalają się po odpaleniu silnika [na pozycji 0 przełącznika świateł], a konsola klimy itd wygaszona. Wyświetlacz radia i komp pokładowy świeci mocniej - jak z wyłączonymi światłami. Przyjdzie wieczór to można sobie włączyć podświetlenie normalnie przekręcając manetkę świateł na włączone.

????
Witam
Nie kumam zbytnio o co Ci chodzi z tymi światłami, możesz prościej?
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 16:20

najprościej będzie, jak wieczorem wejdziesz do samochodu, odpalisz silnik ze światłami w pozycji [0], a potem włączysz światła mijania lewą dźwignią tym samym obserwując konsolę radio i klimatyzacji - nagle podświetlą ci się przyciski i pokrętła.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 16:39

rodrigez napisał(a):????Witam. Nie kumam zbytnio o co Ci chodzi z tymi światłami, możesz prościej?Pozdrawiam

Dział 4 str 69 :D

W skrócie opisał to c22. Dzięki.

Więc, w dzień:
- zapalasz silnik [manetka świateł na pozycji 0]
- uruchamiają się światła, ale konsola wygląda tak jakby się światła nie świeciły [wyświetlacze świecą mocniej, panel klimy i reszta wygaszona]. Jedyne co to widać, że się świeci kontrolka świateł i licznik mocniej świeci.
- gasisz silnik, gasną światła.

W nocy:
- zapalasz silnik [manetka na 0]
- uruchamiają się światła, ale w aucie nic nie widzisz prócz mocno świecących wyświetlaczy i licznika. Dlatego:
- zwinnym ruchem przełączasz manetkę świateł z pozycji 0 na pozycję świateł mijania [jak to zrobisz zwinnie to światła nie przygasną niepotrzebnie]. Włącza się podświetlenie konsoli, a licznik i wyświetlacze będą świeciły bledszym światłem
- gasisz silnik, manetka na 0 i już dalej wiesz :) Możesz też nie dawać na 0 to po otwarciu drzwi zgasną, ale załączą się po przekręceniu kluczyka więc to bez sensu...

Korzyści [w kabinie] są takie:
- lepsza czytelność zegarów i wyświetlaczy
- nie świecą niepotrzebnie diody i żarówki w podświetleniu konsoli
- nie zapomnisz włączyć świateł

pmlody napisał(a):no wlasnie ze swiatlami to u mnie cos to tak nie dziala...

Ponieważ... :?:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 16:49

dopytam jak pojade na zmiane oleju :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 16:53

Trzeba wyciągnąć zworę, żeby to działało... Tak jakby co :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 16:55

no wlasnie zapominam to sprawdzic :) jak bede na zlota subaru leciec to zobacze ( jak nie zapomne :) )

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

04 paź 2010 17:11

Jak nie działa to masz ją włożoną. U mnie defaultowo była włożona. Wtedy światła działają normalnie. Tak jak manetka mówi.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 10:16

nie mam wlasnie wlozonego bezpiecznika w to miejsce...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 10:16

No to co Ci nie działa?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 11:12

DRL mi nie dziala :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 11:32

No kurde... Domyśliłem się skoro o tym piszemy :?

Ale masz wyciągniętą na pewno dobrą zworę i w ogóle nie działa, czy działa jakość dziwnie - bo pisałeś, że nie do końca tak... No to jak?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 11:32

pmlody napisał(a):DRL mi nie dziala :)


Masz auto przed- czy po-FL ?
W starszych gniazdko tego bezpiecznika jest opisane "DRL OFF" - światła dzienne działają bez tego bezpiecznika, po włożeniu nie uruchamiają się.
Po FL (podobno, bo nie sprawdzałem) gniazdo jest opisane "DRL" i działa to odwrotnie - trzeba wetknąć bezpiecznik, by mieć automatyczne dzienne.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 13:37

mziutek napisał(a):
pmlody napisał(a):DRL mi nie dziala :)


Masz auto przed- czy po-FL ?
W starszych gniazdko tego bezpiecznika jest opisane "DRL OFF" - światła dzienne działają bez tego bezpiecznika, po włożeniu nie uruchamiają się.
Po FL (podobno, bo nie sprawdzałem) gniazdo jest opisane "DRL" i działa to odwrotnie - trzeba wetknąć bezpiecznik, by mieć automatyczne dzienne.


A jakiej mocy bezpiecznik tam włożyć bo ja mam po FL i właśnie nie mam tam nic jest pusto

PS Juz nie aktualne w FL to nie działa tzn czy tam jest czy nie ma bezpiecznika to nie działa niestety

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nasze wpadki

05 paź 2010 17:58

Działa :!: Ja mam po FL [co widać po podpisie] i używam. Tutaj również jest to złącze opisane DRL OFF. Jak jest zwora to nie działa. Jak wyciągniesz to działa...

Tylko w instrukcji jest napis: "jeśli są w wyposażeniu". Co może oznaczać, że nie w każdym aucie jest to uruchomione w BCM. Ale na 100% w BCM da się to uruchomić [za pomocą kompa i mądrego chłopa w ASO]...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl