Bezpiecznik elektrycznego składania lusterek

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ZielonyHalabardzista
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 07 mar 2016 15:27
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Bezpiecznik elektrycznego składania lusterek

07 mar 2016 16:00

Posiadam elektrycznie składane lusterka w Kia Cee'd pierwszej generacji i wczoraj po wciśnięciu przycisku coś "brzdękneło" w lewym lusterku. Lusterko ani drgnęło ale silniczek w środku dalej się kręcił. Składanie lusterek nie wymaga kluczyka w stacyjce tak więc owy silniczek kręcił by się zapewne aż do rozładowania akumulatora ( podejrzewam że dezaktywuje się gdy napotka odpowiedni opór, którego w tym przypadku brak).

Zacząłem szukać odpowiedniego bezpiecznika aby to wyłączyć ale ku mojemu zdziwieniu takowego nie znalazłem. Sfrustrowany zacząłem siłowo wyginać lusterko w przeciwnym kierunku i za którymś razem silniczek się wyłączył.
Chyba zadziałało, akumulator się nie rozładował do dziś.

Czy ktoś wie który bezpiecznik może być odpowiedzialny za funkcję składania? Próbowałem bezpiecznik HTD MIRR (10A) ale nie pomogło. Żadnego innego bezpiecznika odpowiedzialnego za lusterka nie widzę (np. elektryczne sterowanie).
Muszę to do czasu naprawienia lub odłączenia lusterek jakoś zdezaktywować.
Jeżeli w odruchu zdarzy mi się to znowu uruchomić, a sztuczka z przegięciem lusterka nie zadziała będę miał spory problem.

dzięki za pomoc!

PS. lusterka składane może 1-2 w tygodniu na wąskich parkingach, w zimie nie ruszane, po 80K chyba czas się pożegnać z jakże przydatną funkcją :/

Daniosw
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 04 sty 2018 23:07
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Bezpiecznik elektrycznego składania lusterek

14 sie 2018 08:59

Hej Zielony,

dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo.
Pamiętasz może co było przyczyną i jakie rozwiązanie zastosowałeś?
Ja póki co odpiąłem aku żeby po pracy odpalić...
:icon_evil:
Pozdrawiam
Daniel

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl